Formule 1 is dit jaar Duitser Zeeslag Walcheren beleeft vuurdoop 32 [sport Torendijk scherprechter in Ronde van Kortgene FORMULE 1 De Grand Prix van Duitsland is voor een kwart van het deelnemersveld in de Formule een thuisrace. ADO Den Haag verder in Europa League Chavez twittert: Venezuela bestolen Stekelenburg in wachtkamer Kampioen Genk wint Supercup België Hasselbaink wordt assistent-trainer 4G De wedstrijd in Duitsland is de tiende Grand Prix van het jaar. Hierna volgen er nog negen. Michael Schumacher giert het uit bij de woorden van zijn landgenoot Sebastian Vettel. Op de achtergrond luisteren twee andere Duitse coureurs geamu seerd mee: Nico Rosberg (links) en Timo Clock. foto Martin Meissner/AP vrijdag 22 juli 2011 DEN HAAG ADO Den Haag heeft zich gisteren geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. Het elftal van trainer Maurice Steijn versloeg FK Tauras uit Litouwen met 2-0 door doelpunten van Jens Toorns- tra en Tjaronn Chery. ADO had het eerste duel vorige week al met 3-2 gewonnen. In de volgende ronde stuit ADO Den Haag op het Cypriotische Omonia Nicosia. Volgende week donderdag is op Cyprus de eerste wedstrijd, waarna 4 augustus de re turn in Den Haag volgt. CARACAS President Hugo Chavez van Vene zuela vindt dat de nationale voet balploeg tijdens de halve finale van de Copa America tegen Paraguay bestolen is van de overwinning. „Ze hebben ons beroofd van het winnende doelpunt", twitterde het staatshoofd. Venezuela werd gister nacht na het nemen van strafschop pen uitgeschakeld nadat het duel in 0-0 was geëindigd. In de regulie re speeltijd werd een doelpunt van Venezuela afgekeurd wegens bui tenspel. Ook trof de ploeg drie keer het aluminium. AMSTERDAM De onderhandelingen over een mo gelijke transfér van Ajax-doelman Maarten Stekelenburg naar het Itali aanse AS Roma verlopen moei zaam, volgens zaakwaarnemer Rob Jansen. Het eerste overleg nam woensdag uren in beslag, maar een resultaat bleef uit. „Het ligt gecom pliceerd, maar ik heb goede hoop op een positief resultaat", aldus Jan sen. „Maarten heeft het prima naar zijn zin bij Ajax. Maar hij ziet in de ze fase van zijn carrière een buiten lands avontuur ook zitten." GENK Landskampioen Racing Genk heeft gisteravond voor het eerst in de clubgeschiedenis de Supercup van België gewonnen. In de eigen Cristal Arena klopte de ploeg bekerwinnaar Standard Luik mét 1-0. De Hongaar Daniel Tözser van Genk tekende voor de enige treffer van het duel. Genk-aanvaller Jelle Vossen kreeg na een half uur spelen de rode kaart voor duwen tijdens een op stootje. NOTTINGHAM De Nederlandse oud-voetballer Jim my Floyd Hasselbaink gaat als assis tent van Steve McClaren aan de slag bij Nottingham Forest. Hassel baink kent McClaren nog van zijn periode als speler van Middles brough. George Boateng, ook een oud-inter national, gaat op korte termijn waarschijnlijk ook aan de slag bij Nottingham Forest. De 35-jarige middenvelder speelde net als Has selbaink eerder onder McClaren bij Middlesbrough. MIDDELBURG - Als de weergoden de deelnemers gunstig gezind zijn, wordt zondag de eerste Zeeslag rond Walcheren gehouden. Een Zeeuws en eeh Zuid-Hollands zwemteam gaan om 12.00 uur te water om het tegen elkaar op te ne men in een dertig kilometer lange estafettezeezwemtocht van Vrou wenpolder (Breezand) via Westka- pelle naar het Badstrand in Vlissin- gen. De op dat moment in het wa ter liggend zwemmers en/of zwemsters komen naar verwach ting tussen 15.00 en 15.30 uur langs Westkapelle. De finish in Vlissingen (ter hoogte De Leuge naar) is tussen 17.30 en 18.00 uur. De Zeeslag rond Walcheren is geïn spireerd op de oversteek van het Kanaal tussen Dover en Calais. Het Zeeuwse zestal bestaat uit Die- go de Meyer, Carmen de Ridder (beiden De Bruinvis uit Sas van Gent), Niek de Ridder, Léon Jacob- se, Sonny Corré (allen Luctor et Emergo uit Middelburg) en Kevin Hondsmerk (De Schelde uit Ter- neuzen). Namens Zuid-Holland maken Désirée Emmen (De Ven nen), Karin Stein (Vlaardin- gen-Schiedam), Koen Florijn, Lex Hoogendam (beiden MNC Dord recht), Ralf van der Poel (LZ 1886) en Klaas van Beek (ZV Haerlem) hun opwachting. Sponsors en relaties kunnen de wedstrijd op de voet volgen op het tallship Astrid. De organisatie van de zeezwemtocht zamelt ook mid delen in voor de stichting ALS Ne derland. Die doet onderzoek naar de bestrijding van deze dodelijke zenuw-/spieraandoening. Bij te slecht weer is de uitwijkdatum zondag 7 augustus. Meer informa tie is te vinden op www.zwem- menlangswalcheren.nl. KORTGENE - De Ronde van Kortge ne had ruim dertig jaar een uitste kende reputatie bij wielerbond KNWU. In 2009 gooide de organi satie het echter over een andere boeg. De koers stapte over naar de Zeeuwse trimmersbond TMZ. Dat gebeurde niet alleen vanuit fi nanciële overwegingen (een groot deel van het sponsorgeld ver dween naar de KNWU), maar ook omdat de Ronde van Barendrecht de wedstrijd in Kortgene regelma tig in de wielen reed. Met als ge volg een teleurstellende deelname in het Noord-Bevelandse dorp. Bij de TMZ zijn dergelijke proble men er niet. De trimmersbond be schikt over ruim 150 licentiehou ders, waardoor er een vrij con stant deelnemersveld aan de start staat. Vorig jaar werden in vier categorie ën 143 renners geklasseerd. Alleen in de S/P-klasse ging de overwin ning naar een Zeeuw. Erwin Taze- laar uit Colijnsplaat ging als eerste over de meet. Bij de amateurs-A, 'amateurs 40 en de amateurs B gingen respectie velijk Robert de Poel uit Dord recht, Riny van Zundert uit Sint Willebrord en Cornelis Bakker uit Dirksland met de hoogste eer strij ken. Morgen zijn in Kortgene om 16.45 uur de amateurs B en een minuut later de S/P-klasse het eerst aan de beurt. De amateurs 40+ beginnen hun koers om 18.00 uur, terwijl de amateurs A om 19.15 uur aan het vertrek staan. Traditioneel heeft het 2,8 kilome ter lange parkoers de vorm van een acht en vormt het klimmetje op de Torendijk waarschijnlijk de scherprechter. Start en finish zijn in de Hoofdstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32