21 zeeland Juridische strijd om de Zeven heuvelen trotseren en PZC vrijdag Deltapark Neeltje Jans en de Free Morgan Group proberen de orka Morgan in Nederland te houden om haar daar voor te bereiden op vrijlating. wm De krant 6 weken voor 18 euro! daagse Tuutuutuut vrijdag 22 juli 2011 door Ondine van der Vleuten ORKA MORGAN NOORDZEE Deltapark jy Neel tje Jans NEELTJE JAN! onderkomen Morgan Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 5405.G, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. Deze week lopen 684 Zeeuwen de Nijmeegse Vierdaagse. De PZC volgt een aantal wandelaars. Vandaag: dag 1, de dag van Groesbeek. Met als toppunt: de Zevenheuvelenweg. door Jeffrey Kutterink Terwijl Andy Schleck de ko- ninginnenrit in de Ronde van Frankrijk op zijn naam schrijft, nemen de wandelaars in Nijmegen de zeven heuvelen. Cols van de buitencatego rie? Buitenlandse wandelaars grap pen nogal eens: waar zijn nou die heuvels? Hoog of niet, het klimmen en da len maakt de tocht echt wel zwaar der, vertelt Ton Stapels uit Goes. Toch weet hij voor de derde dag de 50 kilometer uit te lopen. „Het stij gen en dalen maakt het veel moei lijker en vermoeiender. Maar de muziek, het publiek, het is fantas tisch. Het sleept je allemaal door die tocht heen." Na drie dagen nemen de reserves af „Maar die massage aan het eind van elke tocht helpt goed. Het maakt dat alles losser komt te zit ten, dat het soepeler wordt." Alle wandelaars krijgen tijdens de marsroute te maken met fikse re genbuien. „Gelukkig heb ik mijn voeten droog kunnen houden", ver telt Th. H. de Meester uit Veere. „Ik heb hoesjes over mijn schoenen ge daan. Maar ideaal zijn ze niet. Ik heb er ook één kapot gelopen." En die heuvels? „Die zijn steiler dan drie jaar geleden", verzekert hij. „Ik merk echt dat ik wat ouder word. Ik heb ook last van mijn blessure die ik woensdag heb opgelopen toen een fietser tegen me aanbotste op de terugweg naar mijn verblijf adres. Ik hoop het vrijdag te halen. Maar ik beloof niets hoor." Annemarie de Jonge uit Zierikzee blijft optimistisch. „Maar die blaren hè. Ik heb er nu twaalf. Ach, het is niet anders. Ik heb veel schoenen geprobeerd. Veel middeltjes. Niets heeft geholpen. Maar die sfeer is TuuuL Tuut. Klik. „Dit in formatienummer kost 1 euro 30 per gesprek. Plus de kosten voor het ge bruik van uw mobiele telefoon." Tuut Tuut „Een ogenblik alstublieft. Al onze medewerkers zijn in gesprek. U wordt zo snel mogelijk gehol pen." Tuut Tuut (Verbinding verbro ken.) Tuut Tuut „Dit informatienum mer.. (etc.) - „Goedemorgen. Welk telefoonnum mer zoekt u?" - „Goedemorgen. Groenstraat 7 in Amsterdam..." - „Ho, stop. Bent u nu begonnen met het oplezen van een adres?" - „Eh..ja...Groenstraat..." - „Bent u nu een adres aan het voorle zen? U heeft geen naam?" - „Ja, nee..ik dacht Jansen...Groen straat 7..." - „U heeft geen naam?" - „Nee...Groenstraat 7, G-R-O-E-N." - „Groenstraat in Amsterdam?" - „Ja, in Amsterdam." - „Helaas. Daar is geen aansluiting. COLOFON ill PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pze.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Dag mevrouw." - „Wacht, wacht! Op naam van Jan sen, denk ik. Kunt u nog eens kij ken, alstublieft?" - jansen. Ja, nu zie ik hem. Groene- WEG, niet GroenSTRAAT. U heeft een fout gemaakt, en daardoor heb ik mij vergist. De computer helpt u ver der. Goedendag." Klik. Tuut, tuut. Klik. (Ingeblikte stem) „Dit gesprek kost 25 eurocent per minuut. Plus de kosten voor het gebruik van uw mobiele telefoon. Nummerin formatie wordt vandaag mede mo gelijk gemaakt door Lotto!" „Goedenavond! U spreekt met Annie! Wat kan ik voor u doen?!" - „Het nummer van het zieken huis in Tilburg, graag." - „Ziekenhuis in Tilburg...de computer helpt u verder!! Fijne avond nog!!" (Ingeblikte stem) „Het nummer dat u zoekt is ge heim. Of er is geen aansluiting. De verbinding wordt nu verbro ken." Tuuttuuttuuttuutuut... Nummerinformatie is ook niet meer wat het geweest is. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u-óp de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Orka Morgan draait een rolletje met haar tong. Typisch gedrag van een orka die zich stierlijk verveelt. Het is één minuut voor twaalf. Als we niets doen verdwijnt Orka Morgan naar Tenerife om daar voor de rest van haar leven in een bak in een attrac tiepark rond te zwemmen." Directeur Bert van der Hoef van Deltapark Neeltje Jans staat vierkant achter het initia tief van de Free Morgan Group om de orka uiteindelijk de vrijheid te geven. Orka Mor gan is een jaar geleden in de Waddenzee ge red en verblijft sindsdien in het Dolfina rium in Harderwijk. Het dolfinarium heeft aan het ministerie van ELI toestemming ge vraagd om het dier over te mogen brengen naar het dierenpark Loro Parque op het Spaanse eiland Tenerife. Daarover maken de Free Morgan Group en Orka Coalitie zich grote zorgen. Dat bete kent volgens hen dat Morgan een leven als kermisattractie tegemoet gaat en een toe komst als fokdier te wachten staat. Terwijl Orka Morgan mogelijk naar Neeltje Jans Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2