zeeland 127 Zeeuwen en Vlamingen zijn tot elkaar veroordeeld Drie jaar cel voor overvaller showroom en bouwshop Geslaagd ook in de zomer geopend te gast brieven Sb, raat» Kr karcher vrijdag 22 juli 2011 door Siebe Kramer, oud-burgemeester Kapelle Betuwelijn, HSL-Zuid, IJzeren Rijn, en de Westerschelde zijn allemaal hoofdpijndossiers. Onze commisa- ris van de koningin is ervaringsdes kundige. Omdat 'pot&keteT beide zwart zijn geeft het geen pas alle soorten van onge noegens op het Vlaamse bord te leggen. Haastige spoed en onzorgvuldigheid leiden bij dit soort dossiers tot polderhazen, die net als een ongeleide raket, slecht (bij) te sturen zijn. De toekomst van Zeeland ligt in velerlei op zicht besloten in de Rijn-Schelde-Delta en is daardoor sterk afhankelijk van de ontwik keling van die Delta. Zelfs in het recent ver schenen onderwij srapport 'Kerend Tij' door Ad Roos MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Kattendijke is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar waarvan tien maanden voorwaardelijk. Ook moet de man een schadevergoeding van 1140 eu ro betalen en moet hij worden op genomen in een inrichting. Het vonnis was conform de eis. Zijn 28-jarige Goese vriendin, te gen wie 24 maanden cel waarvan acht maanden voorwaardelijk was gevorderd, moet nog even op haar vonnis wachten. In haar zaak be sliste de rechtbank dat ze eerst door twee gedragsdeskundigen moet worden onderzocht en dat de reclassering alternatieve straf fen moet onderzoeken. De man brak in de nacht van 5 maart in bij een 56-jarige Goese kennis en maakte met geweld 125 euro buit. Daarvan kocht hij met een cocaïne. Kort daarna werd hij aangehouden. Zijn vriendin meld de zich een dag later bij de politie. In haar vonnis verbaasde de recht bank zich erover hoe makkelijk de man over een overval dacht: „U heeft alleen maar aan snel geld ge dacht." wordt dat met zoveel woorden aangegeven. Zeeuwen en Vlamingen zijn tot elkaar ver oordeeld, al blijft het hemd altijd nader dan de rok. De opstelling van Rotterdam getuigt daar met enige regelmaat van. Feit is dat als het in Antwerpen, Gent of Zeebrugge re gent het in Zeeland minstens zal druppelen. Een grotere sluis in Terneuzen is echt niet al leen een Vlaams of Gents belang, net zo min als een verbeterde Tractaatweg alleen in Zeeuws-Vlaams belang is. De IJzeren Rijn is als verlengstuk van de WCT wel de gelijk een Zeeuws belang en inherent hier aan ook de broodnodige verbinding tussen de Zeeuwse lijn en het goederenspoor Ant- werpen-Rotterdam. Het hangt allemaal met elkaar samen, of we dat nou leuk vinden of niet. Tot op heden staan de Zeeuwen met lege handen langs de kant. We wilden enige jaren geleden de re gie op bepaalde dossiers en dat is ons niet goed bekomen. Emotioneel warm en koud tegelijk blazen in combinatie met een dosis selectieve verontwaardiging brengt ons ze ker niet verder in de vaart der volkeren. On ze CdK kwalificeerde het dossier als 'soep', maar 'soap' is toepasselijker en iedere geïnte resseerde kent al jaren de spelers. Toch zul len de scherven in de Vlaamse porseleinkast nog daadwerkelijk door staatssecretaris Ble ker moeten worden opgeruimd. De culinai re Zeeuwse Oesterpartij in september met gastsprekers Vlaams premier Peeters en mi nister Verhagen gaat daarbij kennelijk als pu bliekelijk platform dienen en misschien heeft minister Schultz van Haegen dan de nog ontbrekende sluisgelden gevonden. Het idee van onze CdK voor een RTC, als oplos middel voor ingewikkelde kwesties, ver dient een kans maar dan wel in een breder perspectief dan alleen de Westerschelde! De doorzettingsmacht en de sleutels liggen nu in handen van het kabinet. Doorpakken in een allesomvattende grensoverschrijden de overeenkomst is mijn devies en dan niet meer zeuren. Alternatiefis blijven dweilen met het water van de Schelde tot in lengte van jaren. ffiSSBEBBBBBBHBBBHHBHBHMHNn Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Klooster Rilland Als buurvrouw van afwisselend 6 tot 10 Oost- en Zuid-Europese ar beidsmigranten kan ik de plannen van DJD en gemeente Reimers- waal alleen maar toejuichen. De ge meente heeft wel een beleid voor de huisvesting van arbeidsmigran ten, zoals 'niet meer dan 4 perso nen in een woonhuis'. Maar als de gemeente vervolgens niet eens weet waar arbeidsmigranten wo- www.raabkarcher.nl Aangepaste openingstijden gelden van S3 juli t/m 13 augustus 2011 BouwShop magazijn: ma t/m vr 08.00 - 16.00 uur zaterdag gesloten Showroom: maandag gesloten di t/m vr 09.00 - 17.00 uur za 09.00 - 16.00 uur Adres: Waldammeweg 2 Middelburg Tel: 0118 - 62 50 55 nen, wordt het beleid een stuk pa pier dat 'netjes staat' in de kast. Ik kan me de zorgen van de inwoners van Rilland goed voorstellen, want laten we realistisch zijn: Het gaat hier om (meestal) jonge, hardwer kende mensen die in het weekend graag een feestje bouwen. Maar nu zitten ze op eikaars lip in een een gezinswoning. Dus DJD en ge meente: Zorg voor goed uitvoer baar beleid, controleer en hand haaf C. Steketee Damstraat 15, Yerseke Kerncentrales Wat nou? Zorgen maken over het wegblijven van toeristen na de bouw van nieuwe kerncentrales. Over enkele jaren hebben we op Walcheren een wereldattractie die veel toeristen zal trekken: een niet afgebouwde kerncentrale, omge bouwd tot pretpark! Deze Zeeuw se navolging van het Duitse Kalkar wil iedere Duitser bekijken. Als Zeeland doorkrijgt wat boven het hoofd hangt: meerdere aanvragen voor centrales, 5 keer zo groot als Borssele voor export naar landen die ze zelf niet meer willen, wor den ze niet in bedrijf genomen. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Rode kaart De rode kaart die de brandweer van Terneuzen vanaf 1 september gaat uitdelen aan auto's die op uit- rukroutes of andere plaatsen fou tief geparkeerd staan is mijns in zien een overbodige actie die ook nog eens onnodig geld kost (voor bereiding en speciale instructies? volgens de brandweer). Waarom niet de stadswachten inschakelen? Die kunnen dat in hun werkzaam heden uitstekend meenemen en zo nodig de politie inschakelen, de brandweer geeft aan om welke rou tes het gaat, en het werk wordt ge daan, geen extra kosten, en de brandweer kan doen waarvoor ze is bestemd. Het is overigens een utopie om te denken dat bij een ca lamiteit de uitrukroutes altijd ob- stakelvrij zullen zijn; verkeer, pa niek en rampentoeristen zullen voor problemen kunnen zorgen, en dan is adequaat optreden een vereiste, in plaats van een reeds uit gedeelde rode kaart. Laat dat de scheidsrechters in de sportwereld indien nodig maar doen. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Mytylschool de Sprienke, Goes Certificaat VCA: Ramon den Boer (Sluiskil), Owen de Groot (Noordgoiiwe), Roland de Jonge (Kattendijke), Lars Tuil (Philippine), Ste fan Vermue (Ellewoutsdijk). Certificaten computervaardigheden: KSE 2 Word: Cassie Ars (Goes), Nicole Bijl (Sint Maartensdijk), Bas van Driel (Terneu zen), Denise den Dunnen (Sluiskil), Bob Götz (Vlissingen), Bruce Mott (Grijpskerke), Yannick Willems (Middelburg). KSE 4 Word: Job van den Berk (Axel), David Becker (Heinkenszand), Jens Daniëlse (Goes). KSE 2 Excel: Mattanja Padmos (Yerseke). KSE 4 Ex cel: Inge van Dijke (Zierikzee), Wesley Ouds hoorn (Hulst), Lyanne van der Plank (Middel burg). KSE 4 DBase: Thanya Daane (Wemel- dinge), Mirjam van Dijke (Stavenisse), Dy mphy Kimenai (Terneuzen). Certificaten VMBO VMBO-k economie: David Becker (Heinkens zand), Jan Hoekman (Hoedekenskerke). VM- BO-t economie: Wesley Oudshoorn (Hulst). VMBO-k Nederlands: David Becker (Hein kenszand). VMBO-k maatschappijleer: David Becker (Heinkenszand), Thanya Daane (We- meldinge), Dymphy Kimenai (Terneuzen). VMBO-t maatschappijleer: Michael Stoffels (Bergen op Zoom). VMBO-t wiskunde: Mi chael Stoffels (Bergen op Zoom). VMBO-k Engels: Giel van Dam (Hulst). MBO-t Engels: David Becker (Heinkenszand), Bruce Mott (Grijpskerke). Afdeling MBO: Janko van Alphen, KristanAn- tonissen, Dennis van As, Natascha Bareman, EvelyneBeek, Maikel van den Berg, Jilles Be- zemer, Michel de Boer, Klazina Boogaard, Marjolein Boone, Rinus Boot, Nadieh Broos, Laurens Broos, Evelien de Bue, Jolina van Burgh, Jacob-Jan Buth, Kevin Daniëlse, Hanco van Dijk, Keivin Doenejob Dogterom, Tess van der Drift, Wendy van Eenige, Johan Elen- baas, Arjan de Feijter, Stephanie Franken, Mark Groenleer, Elles Harms, Lieke Hempen, Terry Hilster, Karin Hoek, Maarten Huijs- mans, William Huizer, Robbie Janse, Rik de Jonge, Janine van Keulen, Mandy Kik, Kim Klaasse, Tim Koch, Stefan de Koning, Sandra Koole, Marleen Korstanje, Aart de Korte, Li sa de Kraker, Wilbert Kriekaard, Wilma Lam- bregtse, John van Leeuwen, Robin Lenstra, Ivan van Leuven, Evianne de Looff, Aron Lou- werse, Leon van der -Maas, Peter van der Maas, Laura Mannaert, Nick Moerenhout, Christa Nieuwenhuijse, Martijn van Passel, Shadé Passenier, Kaj Arne Philipse, Roy Por- rey, Sanne Post, Kimberly Proost, Koen de Putter, Wesley van der Ree, Sharona van Renterghem, Ciska Rijnhart, Esmee Rogge band, Mark Rottier, Abraham Ruit, Pieter van Schaik, Sanne Schetters, Samantha Schipper, Geert-Jan Schoe, Ilse Scholte, Vivian van der Schoor, Eline Schrijver, Chantal Simonis, Dick Sinke, Eva van Sluijs, Yasemin Smink, Sheggy van Uytrecht, Roan van 't Veer, Pim Vis, Mi randa Visser, Relinde de Visser, Claudia Vis ser, Johan de Vlieger, Selma van de Voorde, Renée de Vos, Kicky Vos, Lydia van Westen, Jacco van Wingen, William Wisse, Naomi Wolfert, Ashley Fliers, Kelly Hamelink, Quin- ty Hoogervorst, Ricky ten Hoorn, Stefan Imanse, Marie-Claire Dehing, Roy van de Vel de, Niek Boonman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27