zeeland 123 ander Raad van State stelt Reijnhoudt in het gelijk Fitness in Vrijburgbad breidt uit Demonstratie van Werkend Trekpaard vrijdag 22 juli 2011 Veel van de authentieke elementen zijn bewaard. tijd uitstellen. Maar zulke wonin gen op zo'n vitale pïéte in de stad, daar heb je eigenlijk gewoon zorg plicht voor. Nieuwbouw zal ten minste evenveel kosten. Boven dien heb je dan dezelfde productie als in dat weiland en dus wél last van de wankele markt. Ik begrijp dat de Engelse Wijk niet overal in Vlissingen een even goede naam heeft, maar uit ervaring weet ik dat opgeknapte monumenten een positief effect hebben op de omge ving. Dat zou de corporatie heel wat waard moeten zijn." En voordat critici zeggen 'daar heb je weer zo'n Randstedeling die het beter weet om zelf aan te verdie nen', Van Stigt hoopt er niet een opdracht uit te slepen. „Het lijkt me een geweldige klus, maar om nu elke dag vijf uur op en neer te reizen naar de bouwplaats..." De Bonedijke werd opgezet in de jaren twintig, als tuindorp voor arbeiders van De Schelde. Vlak voor de Tweede Wereldoor log zijn het Ravensteinplein en omliggende bebouwing gereali seerd. In tegenstelling tot de Bloemen- buurt, iets verder gelegen in het Vlissingse Middengebied, bleef de wijk in de oorlog gespaard. Daarna werd het noordelijke deel, van de Hogeweg tot de Pre sident Roosveltlaan, erhij ge bouwd. De karakteristieke etagewonin gen met erkertjes zijn al vaak ge renoveerd. Veel authentieke ele menten zijn bewaard gebleven. door Annemarie Zevenbergen den haag - Ex-raadslid in Veere Jan Reijnhoudt uit Westkapelle is door de Raad van State in het ge lijk gesteld. Reijnhoudt had de Raad verzocht de dwangsommen die de gemeente aan zijn dochter had opgelegd voor illegale verhuur van haar woning in Westkapelle van tafel te vegen. De dochter had dat al eerder voor de Middelburgse rechtbank geprobeerd, maar die stelde haar in het ongelijk. De gemeente had dwangsommen van in totaal ruim 8000 euro opge legd omdat uit controles zou blij ken dat Reijnhoudts dochter haar woning recreatief verhuurde ter wijl ze er zelf niet woonde. Daar mee overtrad zij volgens de ge meente de verordening op tweede woningbezit. Het Haags gerechts hof oordeelde echter dat Veere on voldoende heeft aangetoond dat de Westkapelse niet in haar huis woonde toen zij het verhuurde. Wethouder Jaap Melse: „We gaan ons nu beraden hoe we dergelijke zaken op het gebied van ons ge meentelijk tweede woningbeleid in de toekomst moeten aanpak ken." Jan Reijnhoudt kwam zelf in opspraak in 2009 omdat hij zich schuldig gemaakt zou hebben aan illegale onderhuur, door toeristen onder te brengen in een caravan op zijn erf Hij werd door deze af faire uit de CDA-ffactie gezet. La ter bleek dat de gemeente hem hiervoor onterecht had beboet. domburg - Stichting Werkend Trekpaard houdt dinsdag 9 augus tus een oogstdemonstratie bij Hoe ve Plantlust in Oostkapelle. Er wordt getoond hoe de oogst in vroeger tijden werd binnenge haald. Met twintig paarden wor den werkzaamheden uitgevoerd zoals graanbinden, dorsen en la den op authentieke menwagens. Het Veerse college van B en W wil voor de demonstratie een project subsidie verstrekken van 300 euro. De subsidie komt uit het budget 'Akkerparels landbouw'. door Theo Giele VLISSINGEN - Het fitnessgedeelte van zwembad Vrijburg in Vlissin gen breidt uit. Eigenaar Vastgoed BV wil het gebouw vergroten met twee grote kleedkamers, een apar te aerobicszaal en een zaal met spinning-apparaten. Ook wordt de fitnessruimte uitgebreid. De gemeentes Middelburg en Vlis singen zijn ieder voor de helft eige naar van Vastgoed BV, dat het zwembad en de fitness verhuurt aan uitbater Optisport. Aan de ge meenteraden van Middelburg en Vlissingen wordt gevraagd ieder voor 50 procent garant te staan voor een lening van 1,4 miljoen eu ro ter financiering van de uitbrei ding. De belangstelling voor fitness in het Vrijburgbad is de afgelopen ja ren sterk gegroeid: van 600 leden in 2008 naar 1650 leden nu. Voor de exploitatie van het zwem bad is uitbreiding van de fitness voor Optisport belangrijk, mede omdat de gemeenten bezuinigen op de subsidie aan het Vrijburg bad. Uitbreiding van de fitnessruimte is onderdeel geweest van de onder handelingen over verlenging van het contract met Optisport. Dat contract loopt in 2013 af. Volgens de gemeente Middelburg is Opti sport bereid het contract te verlen gen. Vastgoed BV en daarmee de gemeenten zijn daarmee zeker dat het zwembad tot 2023 een exploi tant heeft Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Vi, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23