221 zeeland horen we het eens van een BELLEZA A Woningcorporatie l'Escaut heeft een restauratie architect uit Amsterdam laten kijken naar de Engelse Wijk in Vlissingen. Die is lyrisch over de woningen. Amstel Live Band Villa Valentijn Middelburg BV Tentdienst in Aagtekerke APPARTEMENTEN VLISSINGEN «■as- vrijdag 22 juli 2011 W Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl KOUDEKERKE - De coverband Am- stel Live Band treedt volgende week zaterdag (30 juli) op in de muziektent op het dorpsplein in Koudekerke. Het optreden is geor ganiseerd door eetcafé Pension Dorpszicht en eetcafé De Oude Smidse. Het concert begint om 21.00 uur. Toegang is gratis. BEKENDMAKING Blijkens exploit van ondergeteken de d.d. 20 juli 2011is in opdracht en op last van de Rijksadvocaat Mr. E.E. Schipper en de ontvanger van de Belastingdienst Zuidwest kantoor Goes, ter dezer zake woonplaats kiezende ten kantore van Mr. E.E. Schipper, Jachthavenweg 121 te Amsterdam, (1081 KM) aan Antonie Hendrik de Swart in zijn hoedanigheid van bestuurder van de besloten vennootschap A.H. de Swart Holding B.V., welke ven nootschap bestuurder is van de besloten vennootschap Gebroe ders de Swart Beheermaat schappij B.V., welke vennoot schap bestuurder is van de beslo ten vennootschap ABI Warmtetechniek B.V. thans zon der bekende woon- of verblijf plaats hier te lande of in het bui tenland, een exploot van oproe ping betekend ingevolge art 54 lid 2 Burgerlijke Rechtsvordering. Om op dinsdag 26 juli 2011 om 11.30 uur te verschijnen in de Raadkamer van de rechtbank (sector civiel) te Middelburg, Kousteensedijk 2. Zowel van de oproeping als de akte van betekening is afschrift gelaten aan het Parket van de ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Middelburg, Kousteensedijk 2 Afschrift van de oproeping is ver krijgbaar bij mij, belastingdeur waarder, kantoorhoudende te Goes, Stationsplein 21 De belastingdeurwaarder, H.P. Gelauf. BELASTINGDIENST o HERSTRUCTURERING ze óp een tekort van bijna zeven tigduizend éurö per woning/On zin, zegt Van Stigt. „In die bereke ning zijn ook kosten als sanering meegenomen, maar die moet de corporatie sowieso maken. Boven dien kunnen sommige oplossin gen veel economischer, ook door bijvoorbeeld een andere aanne mer in de arm te nemen. Dat scheelt alles bij elkaar dertig- tot vijfendertigduizend euro." Daar kon Marsaki zich eigenlijk ook wel in vinden, merkte Van Stigt. Voor die projectontwikke laar en dochterorganisatie l'Escaut aan de ene kant en de gemeente Vlissingen aan de andere heeft hij in een aantal Aatjes uitgelegd wat de kansen en de beperkingen van renovatie zijn. Een soort second opinion. „Ik geloof dat ik nu iedereen er .T wel vaniieb overtuigd dat deze wijk inspanningen verdiént, en dat dat kan voor veel minder dan was beraamd. Men moet op een andere manier naar deze panden kijken. Er zou verlies zitten op de verkoop, maar die aanname veran dert wanneer je de wijk als monu mentwaardig in beeld brengt. De woningen zijn heel divers in de markt te zetten. Volgens het col lectief particulier opdrachtgever- schap bijvoorbeeld, of cascoplus- woningen, waarbij bewoners veel zelf kunnen doen. Of als woon/ werkwoningen, wat weer btw-voordeel oplevert. Zo zit er voor iedereen wel wat tussen." Maar, de woningmarkt in Vlissin gen wankelt. Dat weet Van Stigt. „Daarom moet je in deze tijd zorg vuldig zijn met nieuwbouw. Wo ningen in een weiland kun je ai- jiduiuu, u*^ vjjftaiiouu s en ae Oranje Nassau Kazerne opzijn naam staan. Monumenten moet je teruggeven aan de stad, luidt zijn credo. Dat geldt wat hem betreft ook ze ker voor de Engelse Wijk in Vlis singen. „De woningen zien er mis schien niet allemaal even goed uit, maar zeker in de context waar in Vlissingen verkeert, zijn ze het behouden meer dan waard. Het is een heel bijzondere wijk, met een prachtige ambachtelijkheid en bakstenen architectuur. Aan al leen al gootlijsten kunnen heden daagse vakbroeders een puntje zui gen. Een trots bolwerk, met die mooie gevels langs het water." Dat dacht l'Escaut ook, tot ze ging berekenen hoeveel het zou kosten om de 82 woningen te renoveren en samen te voegen. Toen kwam door foto Ruben Oreel De Engelse Wijk, aan de kop van de Bonedijke in Vlissingen, is te bij zonder om te slopen. En de prijs van renovatie hoeft lang niet zo hoog te zijn als waar woningcorporatie l'Escaut eerder over is gestruikeld. Dat zegt de Amsterdamse architect Andre van Stigt, die de woningen voor de corporatie heeft bestudeerd. Met Van Stigt heeft l'Escaut een voorvechter van monumentaal erfgoed in huis gehaald. Hij heeft in Amsterdam, waar hij werkte met de Vlissingse wethouder Piet Polderman die daar toen nog stadsregisseur was, de restauratie van onder meer het Olympisch kinderdagverblijf Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelburg.nl AAGTEKERKE - De Protestantse Ge meente Aagtekerke houdt komen de zondag een dienst in een grote tent op de hoek van de Pekelingse- weg en de Aagtekerkseweg in Aag tekerke. Thema van de tentdienst is 'Heb jij de X-factor?'. Voorgan ger is dominee Van Ginhoven. Er wordt opgetreden door het Afri kaans koor uit Bergen op Zoom en door zangeres Amanda Simons. De dienst begint om 19.00 uur. Voor opvang van kleine kinderen wordt gezorgd. vraag naar de voorwaarden www.pzc.nl verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl t. 0118-413920 t. 0118-650575 www.vernieuwdmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22