Anouk: 'Ik hou van blazers, skinny jeans en hoge hakken' Lennard uit Scherpenisse houdt toertochten voor jonge wielrenners woensdag 20 juli 2011 vang: 10.30 - 16.30 uur. Entree: €5.- p.p. inclusief 1 consumptie en alle activiteiten. Kinderen tot 3 jaar gratis. Paardenmelkerij Nortier-Buyze, Brugse Vaart Oostkapeile Zeeuws landschap in de tuin bij Terra Maris. Achter het museum ligt een landschapstuin met een op pervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbehorende planten en insecten zijn in het kléin te bewonderen. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 deelnemers. Deelname: entreeprijs museum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 12:00 uur Kinderfeest op het strand in Oostkapeile. Spelletjes en schatgraven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meer. Bij goed weer dinsdagmiddag in Domburg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oost kapeile bij de Piraat - Duinweg; donderdag in Oost kapeile bij de Lage Duintjes. Van 14:00 tot 16:00u Renesse Renesse Bruist, Hollands en Duits muziekfestival, bij de Watermeter, van 13.00 - 01.00 uur. Sas van Gent Internationaal folklore festival met uit Afrika, Azië, Europa en voorstellingen entree. V an 20 tot en met 24 n 20.00-01.00 uur. Scharendijke WK Pro Kids Freestyle Contest. Jeugd-WK freestyle surfen, Zeil Surfcentrum, Brouwersdam, hele dag Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Inf ormatieve uitleg over de intrigerende struis vogel op misschien wel de leukste bezoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documen tatie etc. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur.Entree: 4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Veere Excursie naar de Haringvreter. Om 14.00 uur start aan de steiger bij de Campveerse toren te Veere een excursie naar De Haringvreter, een van de eilan den, die na de afsluiting van het Veerse Gat, ont stond. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen brengt u naar de Haringvreter, waar een gids u ont vangt en met u het eiland verkent, flora, fauna, maar ook de geschiedenis van het gebied krijgen aandacht. Rond 17.00 uur bent u weer terug in Veere. Kosten: volwassenen €9.70,kinderen €7.30. Vlissingen Kermis, Centrum, gehele dag Recreatietoch in Vlissingen. Wandeltocht van 5 of 10 kilometer in of rond Vlissingen. Adriaen Coorte- laan 1 (Welzijnscentrum), vanaf 09:00 uur Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemel dinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de re ceptie van Camping Linda. Ook geschikt voor kinde ren. Oostelijke Kanaalweg 4, 9:00 tot 17:00 uur Westenschouwen Op zoek naar viervoeters met de skelter. Konijnen, damherten, reeën, pony's houden de duinvegetatie kort, waardoor zeldzame planten weer een kans krij gen. Ontdek het zelf op de skelter. Start bij Natuurinformatiepunt/Trampolinecentrum "Wester- schouwen", op het grote parkeerterrein bij de Ro tonde in Westenschouwen, de gehele dag door. Westkapelle Wielerdag. Allerlei activiteiten met wielen, maar vooral niet ge motoriseerde wielen. De dag wordt afgesloten met een offi ciële Stratenloop en Wielerronde. Zeeuwse Markt met demonstraties bij het Polder huis en er rijdt een paardentram. Om 14.00 uur dik- ke banden race op de Markt, om 16.00 uur tijdrit met Truusje Trap, om 19.00 uur stratenloop. Markt en Zuidstraat, gehele dag Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Één van de meest aangrijpende periodes in de geschiedenis van het dorp is de Tweede Wereld oorlog met de bombardementen van 1944 op dij ken in Walcheren, de inundatie die er op volgde, het dichten van de dijk en de wederopbouw van het dijkdorp. Met een gids maak je onder meer ken nis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Kaarten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Zuidstraat 134, van 11:00 tot 12:30 uur Wissenkerke Amusefietstocht. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner, als de toerist op een leuke en spor tieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horeca bedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoe fende fietser sportief de hele dag op stap.De bedoe ling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren vooreen heerlijk broodje, ijscoupe, salade,... De kaart kost €17,50 per persoon. Diverse startlocaties, 11 tot 19u Pannenkoektocht. Met de huifkar mee over Noord-Beveland. Na een uurtje houden we een pan nenkoek stop op de boerderij waar de kinderen ook nog een rondje op een pony mogen rijden. Daarna met de huifkar terug naar Wissenkerke. Re serveren: 0113-371324. Voorstraat 17, 14 tot 17u Zierikzee Snuffel Brocante markt, Evenemententerrein Camping Kloet, Eerste Weegje 3, 10 tot 16 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de WV Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzee- landinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. door Karen Hagen SCHERPENISSE - Lennard Andriesse (13) uit Scherpenisse nodigt jonge fietsers uit om toertochten met hem te fietsen over Tholen en door West-Brabant. Lennard houdt op vijf dagen in juli en augustus tochten, waaraan iedereen mee kan doen. „Het tem po is voor iedereen te volgen. We blijven bij elkaar en maken er geen wedstrijd van", zegt Lennard. Zijn vader Witte begeleidt de jon ge fietsers en moeder Annelien rijdt achter de stoet aan in een volgauto. De eerstvolgende tocht is aanstaan de zaterdag om 10.00 uur. Daarna worden er tochten gereden op woensdag 3 augustus (18.30 uur), zaterdag 13 augustus (10.00 uur), woensdag 17 augustus (18.30 uur) en op zaterdag 27 augustus (10.00 uur). De start- en finishplaats van alle tochten is aan de Maluslaan 14 in Scherpenisse. Aanmelden via telefoonnummer 0166-664421 of e-mailadres malus@zeelandnet.nl. Kijk ook op www.zeelandfiets.nl. Anouk Bron (16) uit Oostburg loopt net de Kaai op in Sluis. Ze is onder weg naar haar werk bij cafetaria 't Lempereurke. „Ik werk daar in bedie ning", zegt ze. Haar outfit, vooral haar roze blazer en hoge sleehakken springen met een in het oog. „Dit heb ik aangetrokken, omdat het dagelijks is, maar het ziet er toch ook netjes uit." Anouk vertelt er wel met een bij dat ze niet op die hoge sleehakken gaat werken. „In mijn tas heb ik andere schoenen zitten hoor." Ze vindt kleding erg belangrijk. „Ik shop zeker wel elke week eventjes in Sluis. Maar ga ook soms naar Brabant en Terneuzen. Het is toch leuk om een goede indruk te maken met je kleding? Dat vind ik super belangrijk." Als Anouk gaat shoppen, dan zijn vooral de winkels H8cM, Vero Moda, de New Yor ker en de Pinkie favoriet. „Vooral als het sa- Ie is, dan ben ik in die winkels zeker te vin den!" De Oostburgse geeft redelijk veel geld uit aan kleding. Ze denkt na en zegt dan: „Het is toch wel zo'n honderd euro per maand. Soms koopt mijn moeder ook iets voor mij." Dat gebeurt vooral als ze op internet aan het shoppen is, want dat doet ze best vaak. „Als mijn moeder het leuk vindt, dan koop ze soms ook nog iets voor mij", grinnikt ze. Op het internet doet An ouk ook inspiratie op. „Vooral op de H8cM-site." Anouk kan je uittekenen in een skinny jeans, een blazer en in hoge hakken. „Dat zijn echt de kledingstukken waar ik aan ge hecht ben. Die heb ik elke week aan." Aan de blazerjasjes is ze wel een tikkie ver slaafd. „Ik heb er in totaal zeven in mijn kast hangen." Die kast heeft ze overigens eergisteren opgeruimd. „Dat was wel no dig." Naast haar favoriete kledingstukken draagt ze ook wel jurkjes en leggings. „Dat vind ik erg leuk." Anouk vertelt dat ze nooit van te voren haar kleding klaar legt. „Dat doe ik allemaal 's ochtends. Met deze outfit was ik vanochtend snel klaar." Ze staat wel lang voor de spiegel. „Elke och tend een uurtje, denk ik?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71