261 sport Nederlandse top in zicht voc Turkse bond Stelt Straf voor speler duel OU! Supercup Uit een penalty nam BEACHVOLLEYBAL Kenners hebben mooie woorden over voor het spel van de achttienjarige Hulstenaar Dirk Boehlé. Hij timmert flink aan de weg en nadert de vaderlandse top. Samenwerking SSV'65 en Robur WK-limiet voor Oranje-estafetteploeg Waterpoloteam walst over Kazachstan heen Overwinning voor Dë Bakker bij rentree PSV verliest oefenwedstrijd tegen Valencia - die met zijn hak woensdag 20 juli 2011 Hulstenaar Dirk Boehlé gaat na dit seizoen op zoek naar een nieuwe partner. GOES - De Goese voetbalverenigin gen SSV'65 en SV Robur gaan dit seizoen op jeugdgebied samenwer ken. Gecombineerde B- en E-elftal- len zullen in competitie gaan uit komen. De clubs gaan onderzoe ken of in de toekomst een volledi ge samenwerking op jeugdgebied realiseerbaar is. Beide verenigingen kampen in en kele teams met óf te veel óf te wei nig spelers. Het primaire doel is dat jonge spelers niet buitenspel komen te staan en iedereen aan voetballen kan toekomen. De in steek van de onderlinge gesprek ken was daarom om te onderzoe ken of de clubs elkaar konden hel pen om volwaardige elftallen op de been te brengen. „Onze eenslui dende conclusie was dat dat kan", schrijven de clubs in een brief die deze week aan de leden en ouders van jeugdspelers is gestuurd. Daarin wordt ook aangegeven dat er vervolggesprekken zullen plaats vinden 'om dieper in te gaan op een eventuele totale samenwer king op jeugdgebied'. De clubs zul len daarvoor echter eerst hun le den raadplegen in een ledenverga dering. LICNANO Nederland kan een estafetteploeg voor de 4x100 meter bij de man nen gaan formeren voor het WK at letiek van eind augustus in het Zuid-Koreaanse Daegu. Een ploeg van vier sprinters, bestaande uit Pa trick van Luijk, Brian Mariano, Chu- randy Martina en hordenspecialist Mike van Kruchten, kwam in het Italiaanse Lignano in actie bij een internationale wedstrijd. De vier mannen sprintten naar een tijd van 39,09 seconden, waar een tijd van 39,10 vereist was. SHANGHAI De Nederlandse waterpolovrou- wen hebben hun tweede duel tij dens het WK in Shanghai omgezet in een overwinning. De equipe van bondscoach Mauro Maugeri was in groep A duidelijk te sterk voor Ka zachstan: 13-3. Zondag had Oranje nog gelijkgespeeld tegen titelverde diger de Verenigde Staten. De Amerikaanse vrouwen versloe gen gisteren in diezelfde poule Hongarije met 16-7 en hebben hier door - met alleen nog een wed strijd tegen het zwakke Kazachstan voor de boeg - de beste papieren om groepswinnaar te worden. ORBETELLO Thiemo de Bakker heeft gisteren zijn rentree in het internationale circuit met een overwinning opge luisterd. De Nederlandse tennisser won in de eerste ronde van het challengertoernooi in het Italiaan se Orbetello met 4-6 6-3 6-4 van de Oostenrijker Martin Fischer. De Bakker speelde zijn eerste wed strijd sinds Roland Garros in mei. Hij kwam daarna niet meer in ac tie. Hij sloeg het grasseizoen over omdat hij aan zijn fysieke gesteld heid wilde werken. door René van Stee HULST - De deelname aan grote in ternationale toernooien is voor be- achvolleyballer Dirk Boehlé inmid dels routine geworden. Eind deze maand reist de Hulstenaar samen met zijn partner Erik Nijland uit Etten-Leur af naar Tel Aviv voor het EK onder twintig jaar. Eerder deed de Zeeuws-Brabantse tan dem al mee aan de WK's onder negentien jaar in Porto en Alanya. Die toernooien leverden respectie velijk de 25e en 29e plaats op. Dit maal hopen zij de minstens de poulefase door te komen. „Dat is een reëel doel", zegt de achttienjarige Boehlé. „Ons ni veau is dit seizoen hoger dan in voorgaande jaren. Die ontwikke ling zou zich moeten uitbetalen op het EK. In Tel Aviv zijn we het eerste Nederlandse team. Van al lerlei ingewikkeld kwalificatiege- doe hebben we dus geen last." De eerste divisie zijn Boehlé en Nijland inmiddels ontgroeid, al doen ze in die competitie nog re gelmatig mee om rankingpunten te scoren. Dit seizoen hebben ze alle toernooien op het hoogste ni veau in de eredivisie meegedaan, waaronder ook op het Badstrand in Vlissingen. Daarin schommelen ze tussen de negende en veertien de plek. Verdediger Boehlé en blokkeerder Nijland zijn na het vorige school jaar verhuisd naar Den Haag. In de Hofstad studeren zij beiden sportmanagement op hbo-niveau. En ze. hebben zich aangesloten bij het Beachteam Den Haag (BDH), waarvan ook een landelijke top per als Timko Lokerse deel uit maakt. De Dishoeker is vol lof over zijn jeugdige clubgenoten. „Het zijn jongens met veel talent die er veel voor over hebben. Een WOLFSBERG - PSV heeft gisteren in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen-voor het eerst een wedstrijd verloren. Valencia, dat als derde eindigde in de Spaanse competitie, was in het Oostenrijk se Wolfsberg met 2-0 te sterk. Beide doelpunten vielen na rust. Halvèrwege de tweede helft open de Pablo Piatti de score. Aritz Adu- riz kopte ruim tien minuten voor tijd de tweede treffer binnen. Andreas Isaksson deed de eerste helft mee. De Zweedse doelman miste de confrontatie met Bursas- por wegens een enkelblessure. Het duel maakte deel uit van de strijd om de Karnten Cup, waarin PSV zaterdag met 1-1 gelijkspeelde tegen het Turkse Bursaspor. Het elftal van trainer Fred Rutten voetbalt volgende week in Enge land nog tegen Nottingham Forest en Middlesbrough. verhuizing naar Den Haag zegt ge noeg over hun ambities. En door dat ze nu volop meedraaien bij het Beachteam, zijn ze enorm ge groeid. Dirk en Erik zijn al vol waardige eredivisiespelers. En als ik ze zo bezig zie, acht ik het niet uitgesloten dat ze snel aansluiting zullen krijgen bij de landelijke ISTANBUL - De wedstrijd om de Su percup tussen Fenerbahce en Be- siktas gaat volgende week zondag (31 juli) niet door. Dat heeft de Turkse bond gisteren na overleg bepaald naar aanleiding van het omkoopschandaal in het land, waar mogelijk veel clubs, bestuur ders en spelers bij betrokken zijn. Ali Aydinlar, voorzitter van de Turkse bond, verwacht vandaag documenten te ontvangen van de openbaar aanklager. Daarna wordt besloten wanneer het voetbalsei zoen kan beginnen. De eerste speelronde in de competitie staat nu voor 5, 6 en 7 augustus op het programma, maar wordt vermoe delijk ook verplaatst naar een late re datum. De Turkse rechtbank heeft al 31 mensen vastgezet. Zij zijn in af wachting van hun proces. De voor zitter van Fenerbahce en de trai- top", vertelt Lokerse. Hij voegt er aan toe dat hij gecharmeerd is van Boehlé's techniek. „Zijn balbeheer- sing is groot. Hij legt 'm precies waar hij wilt. Dirk is ook een pri ma verdediger." Ook trainer Ed Bontrop van BDH prijst het jeugdige duo, dat drie voudige Nederlands titelhouder ner en waarnemend voorzitter van Besiktas behoren tot die groep. Sion dreigt zijn uitwedstrijden in de Zwitserse voetbalcompetitie niet meer te spelen als het verbod op het aantrekken van nieuwe spe lers niet wordt opgeheven. Bij een poging de Egyptische doelman Es- sam Al Hadari in 2008 los te we ken is Sion volgens de wereldvoet balbond Fife over de schreef ge gaan, waarna de club twee jaar geen transfers meer mocht doen. De Zwitserse club vindt dat hij zijn schorsing heeft uitgezeten en wil zes nieuwe spelers aantrekken. Volgens de Fife geldt de straf tot het einde van het jaar. Sion meldde gisteren dat als er niets verandert de club niet van plan is de eerstkomende uitwed strijd tegen Xamax Neuchatel op 31 juli te spelen. onder de achttien jaar is. „Tech nisch en tactisch zit het goed in el kaar. Alleen zijn hun resultaten nog wat wisselend. Maar dat heeft alles te maken met hun jeugdig heid. Die stabiliteit komt er naar mate ze ouder worden. Ook moes ten ze wennen aan het hogere ni veau waarop we bij het Beach- DUBAI - Zo ben je een hit op You- Tube, zo dreigt een straf. De ge- waagde strafschop met de hak krijgt voor de 21-jarige Theyab Awana van de Verenigde Arabi sche Emiraten mogelijk nog een vervelend staartje. Hij durfde het afgelopen zondag aan om bij het nemen van een strafschop tijdens de aanloop om te draaien en met de hak te sco ren. De Verenigde Arabische Emi raten won het oefenpotje tegen Li banon afgetekend met 7-2. De voetbalbond van de Emiraten kon de actie van Awana helemaal niet waarderen. „Dit had niet mo gen gebeuren", aldus teammana ger Ismail Rashed in The National Newspaper. Hij betitelde het als „respectloos". De bond zal zich buigen over een passende straf Awana werd overigens na zijn strafschop al meteen gewisseld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64