baat Bhutan zeeland 121 Zeeuws binnenwater J hervorming filmindustrie E-reader ook te leen bij Zeeuwse Bibliotheek Wilt u ook, net als zij, kans maken Experiment met tong m op deze schitterende fiets? Belgisch feestje op Bellamypark rvT V- PZC Winnaars van vorige week: y Start renovatie oude loodsen Renovatie kraan kan goedkoper v f V woensdag 20 juli 2011 S Ad Weststrate in Bhutan. Links Dago Beda (eigenaar tv-kanaal in Bhutan), rechts haar dochter (actrice en filmproducente). goed te begeleiden. En ik weet wel een aantal architecten die het vre selijk leuk zouden vinden om daar iets te ontwerpen. Ik heb daar ook potentiële investeerders ontmoet. Maar vooral is belangrijk hoe de overheid van Bhutan erin staat. Die doet-nu helemaal niets." Weststrate denkt onder meer aan de vorming van een filmfonds, waarbij bezoekers van de commer ciële films iets meer gaan betalen. Dat extra geld gaat in een fonds waarmee arthouse films kunnen worden gesteund, mits de over heid bereid is er een vergelijkbaar bedrag in te steken. Zijn advies moet in het najaar aan de koning van Bhutan worden aangeboden. Weststrate gaat er van uit dat daar vervolgens ook daadwerkelijk iets mee wordt ge daan. „Dat grote theater zakt van daag of morgen anders vanzelf in elkaar. Ze zien in dat de nood hoogis."- Uiteindelijk zou de cinema van Bhutan ook internationaal moe ten kunnen meetellen, op filmfes tivals een rol moeten kunnen spe len. „Dat is een volgende stap. Nu is het niveau daar nog te laag voor. Dat is iets wat langzaam moet worden opgebouwd. Iedereen wil heel graag. En de verhalen zijn prachtig." MIDDELBURG - Leden van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg kunnen daar vanaf 1 augus tus een e-reader lenen, een appa raat om digitale boeken mee te le zen. Het lenen van de e-reader kost 2,50 euro in de week. De bibliotheek zet dertien rechten vrije boeken op de reader. Mensen kunnen er zelf andere titels bijzet ten. Die moeten "ze er weer afha len als het apparaat wordt ingele verd. Voorlopig zijn vijf e-readers beschikbaar. Uitlenen van digitale boeken is nog niet mogelijk, zegt een mede werker van de bibliotheek. Dat is juridisch en technisch lastig. OUWERKERK - In Zeeland wordt een experiment opgezet met het uitzetten van tong in binnenwate ren. De stichting de Zeeuwse Tong, Imares en Sportvisserij Zuid west Nederland hebben daar af spraken over gemaakt. Ze hebben hun eerste pijl gericht op de kreken bij Ouwerkerk. De uitgezette tong in de kreken bij Ou werkerk is bijzonder, omdat de kre ken niet in verbinding staan met 'open water'. De overlevingskans wordt hoog ingeschat. Het komt goed uit dat Imares meer jonge tong heeft geprodu ceerd dan ze voor haar eigen on derzoek nodig heeft. Op eenvoudi ge wijze zal worden onderzocht of de tong gaat wegtrekken of een blijvertje zal zijn. Mocht het expe riment in het Zeeuwse slagen, dan zou er voor de georganiseerde hen gelsport in Zuidwest Nederland (138.000 leden) een hele mooie aanvullende hengelsportsituatie kunnen ontstaan. Stichting de Zeeuwse tong - die succesvol tong opkweekt bij de Zeeuwse Zeelandbrug - ziet ook mogelijkheden voor de toekomst. Maar stichtingvoorzitter Rinus Platschorre blijft met beide benen op grond: „Wij proberen hier een succes van te maken, maar wij zijn wel afhankelijk van de natuur." Het enige wat u hoeft te doen is een zelfgemaakte zomerfoto voor de Zomerkrant in te sturen naar: zomerkrant@pzc.nl VLISSINGEN - Voor wie zich mor gen afvraagt wat die Belgische vlag doet op het Bellamypark in Vlissin- gen: die is om de Belgische Vlissin- gers te verwelkomen op de recep tie ter ere van de nationale feest dag van de zuiderburen. Om ook de in Vlissingen wonende Belgen, en dat zijn er aardig wat, daarvan te laten meegenieten en om de wat gebrouilleerde verhou dingen door de ontpolderings- kwestie te verstevigen, is er een re ceptie. De organisator, consul en oud-notaris Daan Sauer, hoopt er een jaarlijks terugkerend partijtje van te maken. Dit jaar verwacht hij veertig gasten. Marjan van de Vreugde uit Kamperland Jannie Molenaar uit Middelburg Paul Suijk uit Oostkapelle VLISSINGEN - De renovatie van de oude loodsen aan de Voltaweg in Vlissingen zit er aan te komen; ei genaar Bram Maljaars gaat er in september mee van start. De twee loodsen achter de Edison- weg worden opgetrokken in 'au thentieke dockyardstijl'. Ze zijn be doeld om, in het kader van de Ken- niswerf, plaats te bieden aan in to taal zestien technostarters, die er rustig kunnen werken aan hun prototypen. Eind dit jaar is de eer ste klaar. De loodsen zijn gekocht van de gemeente. Die is van plan om het verwaarloosde straatje op nieuw in te richten. VLISSINGEN - De Scheldekraan kan voor veel minder geld worden op gelapt dan waar de gemeente Vlis singen tot dusver vanuitging. Ster ker: voor ongeveer de helft. Dat zegt Frank Melcherts van het Bre dase bedrijf MIT Groep, dat ooit is begonnen als leverancier van on derdelen voor torenkranen, maar inmiddels gespecialiseerd is ge raakt in het renoveren en repare ren ervan. Melcherts heeft inmid dels contact met oud-Zeevaart schooldirecteur Louis van Heulen die begonnen is geld in te zamelen voor renovatie van de kraan. Familie Eijkman uit Zaamslag Jannie de Reiger uit Amemuiden V Ina den Boer uit Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61