binnenland 5 Vingervlugge croupier loopt tegen de lamp Supervoordelig ANDALUSIË Verdachte Baflo biedt excuses aan Bezwaarde SCP'ers loven boerkinl Camerabewaking Holland Casino werpt vruchten af Assistenten op scholen snappen teksten niet KRAS.NL woensdag 20 juli 2011 GRONINGEN - De 26-jarige man uit Benin, die in april in Baflo zijn vriendin en een motoragent om het leven zou hebben gebracht, heeft gisteren voor de rechtbank in Groningen zijn excuses aangebo den. De man zegt de gebeurtenissen in Groningen 'verschrikkelijk' te vin den, zowel voor de nabestaanden als voor zichzelf Hij weet niet hoe hij nu verder moet leven. Zijn rechtszaak werd gisteren uitge steld. De man moet nog voor ob servatie naar het Pieter Baan Cen trum. De inhoudelijke behande ling is pas volgend jaar. Volgens zijn advocaat zijn er tallo ze aanwijzingen dat de 26-jarige handelde in een psychose. De asiel zoeker kwam met ernstige psychi sche problemen naar Nederland en stond onder behandeling van een psychiater. Kort voor het dra ma in Baflo kreeg hij te horen dat hij uitgeprocedeerd was. Op 13 april zou hij eerst zijn vrien din Renske Hekman (29) met een brandblusser hebben doodgesla gen. Kort daarna schoot hij motor agent Dick Haveman (48) met zijn eigen dienstwapen dood. Verder raakte een inwoner van Baflo ge wond terwijl op een vierde per soon gericht zou zijn geschoten. Tweemaal moord, tweemaal een poging daartoe, luidt vooralsnog de juridische kwalificatie. Bij de aanhouding raakte de man zelf ook gewond. Advocaat Mathieu van Linde zei gisteren tegen de rechtbank dat zijn cliënt zich heel goed realiseert wat hij heeft aangericht en vooral ook wat daarvan de impact is. „Zou hij het ongedaan kunnen ma ken, dan zou hij dat doen." De man verblijft nog altijd in het penitentiaire ziekenhuis in Scheve- ningen. Daar heeft hij tot nu toe 21 verklaringen afgelegd. Van Linde: „Door mee te werken, wil hij een bijdrage leveren aan het onder zoek. Op één punt kan hij echter geen verklaring geven: de oor zaak." Het samenspel tussen een briljante croupier en een aan tafel spelende handlan ger heeft zowel Holland Ca sino als vakbond ABC ver bijsterd. door Gerard den Elt De beste croupier van Ne derland heeft zijn hand overspeeld, zo veel is volgens vakbondsman Henk van Engelen wel duidelijk. Hoe goed de vingervlugge spellei der de fiches ook naar zijn vazal aan de roulettetafel toeschoof, hun snode plannen zijn toch doorzien. „Ik ben blij dat het scherpe toe zicht heeft gewerkt", zegt Van En gelen, die via de Algemene Bond Casinopersoneel (ABC) honder den medewerkers in het gokwe zen vertegenwoordigt. „Overal in de Holland Casino's hangen came ra's, Big Brother is watching you. Bovendien is er veel sociale contro le van medewerkers onderling. Dat is niet vervelend, maar juist heel goed om niemand van onze leden in de verleiding te brengen." Van Engelen nam via de interne mededelingen van Holland Casino kennis van de aanhouding van de Rotterdamse croupier, die samen met een plaatsgenoot poogde het casino in Scheveningen tiendui zenden euro's afhandig te maken. Het systeem werd vorige week doorzien door een oplettende floormanager, die getipt was. De croupier, tot drie keer verkozen tot beste spelleider in de veertien ves tigingen van Holland Casino, kreeg vervolgens een paar under coverspelers aan'zijn speeltafel. In de regiekamer van het Scheven- ingse casino werd het bedrog haar fijn door camera's doorzien en vastgelegd. Op vingervlugge wijze zette de croupier in voor zijn hand langer, terwijl de kogel al gevallen was. Soms zette hij in voor enkele honderden euro's, soms voor dui zend tot vijftienhonderd euro. De te hulp geroepen politie besloot vervolgens de croupier op heter daad aan te houden. „Dat is bewust zo gegaan", zegt Hans van Kastel, woordvoerder van Holland Casino. „Wij hebben de onregelmatigheden vastgesteld en vervolgens aangifte gedaan. Dan is het aan de politie om han delend op te treden. De politie be sloot na constatering van de frau de meteen in te grijpen." De crou pier, inmiddels weer vrij, zwijgt volgens de politie Haaglanden over zijn motief Op zijn bankreke ning is beslag gelegd. Een croupier verdient gemiddeld tussen de 2.600 en 3.200 euro bruto per maand. Holland Casino zegt in ver legenheid te zijn gebracht door de zaak. Het aantal incidenten met croupiers is op de vingers van een hand te tellen. „Ze worden zorg vuldig gescreend en opgeleid", zegt Van Kastel. Behalve het lich ten van hun doopceel worden ook rekenkundige vaardigheden getest. Want wie aan de speeltafel staat, moet razendsnel kunnen uitreke nen hoeveel winst de casinobezoe ker heeft gemaakt. brengen dan velen in de gerefor meerde gezindte.' Geert Wilders moet zich volgens deze stichting van bezwaarde SGP' ers niet verzetten tegen deze ver hullende zwemkledij, maar juist te gen Nederlandse mannen en vrou wen die op stranden 'beslist onze delijk gekleed gaan'. Tot in de jaren veertig was ge mengd zwemmen en weinig ver hullende zwemkledij in christelij ke kring breed taboe. In de jaren dertig verloren de protestantse en katholieke partijen de discussie over het gemengd zwemmen. Na de oorlog, waarin onder nazi- en NSB-invloed in veel gemeenten ge mengd zwemmen werd toege staan, keerde het verbod in slechts enkele gemeenten terug, zoals in rooms-katholieke bolwerken als Tilburg en Eindhoven en in refor matorische dorpen als Staphorst en Genemuiden. In die laatste plaatsen werd een door SGP'ers ge voerde strijd pas definitief verlo ren in respectievelijk 1979 en 1996. De stichting betreurt het dat veel SGP-fracties geen bezwaar meer aantekenen tegen vergunningen of subsidies voor zwemgelegenheden waarin gemengd gezwommen wordt. deze babyboom door een groots op gezet kraamfeest te geven. foto Robert Vos/ANP WIJK EN AALBURG - Bevindelijk ge reformeerden zouden een voor beeld moeten nemen aan de zede lijkheid van moslims in het zwem bad. Dat stelt de Landelijke Stich ting ter Bevordering van de Staat kundig Gereformeerde Beginselen (LSBSGB) in het blad In het spoor. De redactie signaleert dat zelfs in de gereformeerde gezindte de bad- mode nog weinig van het lichaam verhult, terwijl moslima's zich kuis kleden in boerkini. 'Bescha mend is dat deze afgodendienaars, zoals de mohammedanen immers zijn, op dit punt het zevende ge bod beter begrijpen en in praktijk AMSTERDAM - Nog niet de helft van de onderwijsassistenten op Amsterdamse basisscholen haalt een voldoende voor een toets be grijpend lezen..Van de ^getoets te assistenten haalt 84 procent een voldoende voor lezen, zeven op de acht slagen voor het onderdeel schrijven maar slechts 42 procent haalt" een voldoende voor begrij pend lezen. Dat blijkt uit een onderzoek van de koepelorganisatie voor Amster damse schoolbesturen in het pri mair onderwijs. Onderwijsassisten ten ondersteunen hebben ten min ste een mbo-diploma niveau 4 (het hoogste niveau). De Amsterdamse wethouder Lode- wijk Asscher zei in een reactie: „Ik eis dat scholen ervoor zorgen dat leidsters zelf de taal beheersen en zal dat ook scherp in de gaten hou den." Met gegarandeerde vertrekdata! Rondreis Karakteristiek Andalusië 8 dagen inclusief ontbijt 4 x diner Vertrek: van 22/9 t/m 27/10 met o.a. het hooggelegen Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba, Baeza en Granada (incl. entree Alhambra) incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 4 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35682 Excursiereis Zon Cultuur in Andalusië 15 dagen inclusief ontbijt diner Vertrek: 4/10 extra in prijs verlaagd! met o.a. Malaga, Gibraltar, Granada (incl. entree Alhambra), Sevilla en Ronda incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner, NL- sprekende reisleiding en excursies Rondreis Grand Tour Andalusië 15 dagen inclusief ontbijt 11 x diner Vertrek: van 25/8 t/m 29/3/12 met o.a. Ronda, Cadiz, Sevilla, Gibraltar, Córdoba, Granada (incl. entree Alhambra) en 5 nachten aan de Costa del Sol incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, NLsprekende reisleiding en excursies Ziewww.kras.nl/35057 Ziewww.kras.nl/38125 of/38126 waarom zou je meer betalen Hart van Andalusië 14691 Verblijf in het sfeervolle hotel La Casona de Calderón in Osuna 8/15 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 8/9 t/m 13/10 Zie www.kras.nl/38409 Andalusië Deluxe 8J*en v.a I {5391 Verblijf in 5-sterren hotel Crowne Plaza Estepona aan de Costa del Sol 8/15 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 28/7 t/m 20/10 Zie www.kras.nl/38142 Grand Tour Andalusië IV a 1699 i Met o.a. Sevilla, Marbella, Malag; en vrije dagen aan de Costa del Sol! 15 dagen incl. ontbijt 5 x diner Vertrek: van 11/8 t/m 27/10 Zie www.kras.nl/38103 of/38104 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm a of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Js-reizen of "L/ Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5