Zeeland PZC ^Dorpshuis Sir vecht voor bestaan SMWO scoort dikke acht SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 18 LEEFBAARHEID Mosselavonden druk bezocht, weinig animo voor andere activiteiten Luchtje scheppen bij Westenschouwen SM&ÊÊËÊÊÈ& Busje ramt bus: inzittende bevrijd almanak Voiture Voormalige gevangenis Gravensteen wacht forse opknapbeurt Woensdag 20 juli 2011 Havengebied Tweede Maasvlakte steekt kop verder boven water Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland SIRJANSLAND - Het kan wel in het 365 zielen tellende Sirjansland. Bij de mosselavonden zit het dorps huis twee keer vol. Maar door het jaar heen wordt van de gemeen schapsruimte te weinig gebruik ge maakt. Dat moet beter, anders dreigt sluiting in 2017. De dorpsraad van Sirjansland heeft onlangs een enquête gehou den over het tweewekelijks klep- uurtje in het dorpshuis. Van de 125 formulieren werden er twintig ingevuld ingeleverd. „Dat vind ik zo jammer," zegt buffethouder Christa Stouten van het dorps huis. „Die twintig, dat zijn onze vaste bezoekers. Ik had nu juist van al die anderen willen weten waarom ze niet komen." Stouten kan zich voorstellen dat werkende mensen het op prijs stel len als er wat meer activiteiten in de avonduren zouden zijn. „We kunnen het dorpshuis alleen open houden als de mensen meedoen." De dorpshuizen op Schou- wen-Duiveland hebben de garan tie dat ze tot 2017 open mogen blij ven. Daarna is het gemeentebe stuur van zins satellietkernen aan te wijzen. Dat betekent dat voorzie ningen gedeeld moeten worden. Bijvoorbeeld een school voor het ene dorp en een dorpshuis voor het andere. Ongeveer 25 kinderen in Sirjans land zijn regelmatige bezoekers van het dorpshuis. Stouten: „Van de oudere inwoners komen er on geveer vijftien. Van deze groep is meer animo nodig. Het zou ook prettig zijn als zij hun wensen ken baar maakten." Dat die belang stelling in potentie aanwezig is be wijzen de mosselavonden in het najaar. „Vanwege de grote belang stelling organiseren we er twee. Dan zitten er telkens toch zo'n veertig, vijfenveertig mensen." De uitslag van de enquête is voor de dorpsraad in elk geval reden om door te gaan met de klepuur- tjes; de bijeenkomsten die vereen zaming van ouderen moeten voor komen. „Daarover is iedereen posi tief Er kwamen ook suggesties om eens een lezing te organiseren of een advocaatje te schenken." Een bingo, tijdschriftenruil, film avond en het maken van kerststuk jes zijn activiteiten tijdens het klep- uurtje. „Een ander idee is koersbal- len. Daarvoor heb ik bij 't Opper in Bruinisse de spullen kunnen le nen. Eind september beginnen we weer," aldus Stouten. ft twmm. •sü ■f awBaMBaft M - WESTENSCHOUWEN - Na een paar dagen in de tent te hebben geschuild voor de regen kon den de olifanten van circus Renz International gistermiddag eindelijk een luchtje scheppen en zich laten verwennen door passanten. Te gen de veertig dieren en dertig artiesten zijn zondag neergestreken in Westenschouwen. Gisteravond gaven zij daar hun eerste voor stelling. Nog tot en met zondagmiddag zijn er shows te zien. Tot en met zaterdag steeds om 20.00 uur. Zaterdag en zondag is er boven dien een middagvoorstelling om 15.00 uur. middelburg - De brandweer heeft gisterochtend iemand bevrijd uit een bestelbusje, nadat die een tou ringcar had geramd op de kruising Nieuwlandseweg en Kleverskerkse- weg in Middelburg. De botsing ge beurde rond 8.10 uur. De gewonde is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Hoe het ongeluk kon gebeuren, is nog niet bekend. Renz International is een traditioneel circus, typeert Mandy Renz. „Met olifanten, kame len, paarden, clowns, koorddansers en jongleurs." foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl door Frank Balkenende zierikzee - Cliënten zijn tevreden over de hulp die Stichting Maat schappelijk Werk en Welzijn Oos- terschelderegio (SMWO) biedt. Ze geven de organisatie ruim een acht, blijkt uit een halfjaarlijks on derzoek van SMWO. De organisatie peilt regelmatig of hulpvragers tevreden zijn. Dat ge beurt aan de hand van vragenlijs ten die na het laatste gesprek wor den toegestuurd. In de kortduren de hulp - bijvoorbeeld het helpen invullen van formulieren - wordt de snelheid, deskundigheid en vriendelijkheid van medewerkers gewaardeerd. Ook de langdurige hulp scoort hoog met acht-plus. Cliënten prijzen de directe benade ring en goede begeleiding. Ze rijdt al een eeuwigheid in een af tands voertuig van Italiaanse make lij. De lak is dof, hier en daar zit een deukje én geen comfort- en veilig- heidverhogende zaken zoals airco of airbags. 'Want', zegt die zuinige Goese collega steevast, 'wat er niet opzit, kan ook niet stukgaan. Maar nu is het einde van de trouwe vierwieler in zicht. Het beestje man keert te veel voor de jaarlijkse keu ring. Dus heeft mevrouw het spaar varken kapot geklopt en zich een nieuwe, belastingvrije(!) Japanse voi ture aangeschaft. Met airco én een cd-speler. Kan stuk, maar is wel fijn. „Ik heb nu geen radio, dus als ik naar m'n dochter in Rotterdam ga, zing ik de hele weg hetzelfde lied. Bij Moerdijk ben je dat toch wel beu!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57