Basso wil goede band met Tour sport 125 €499, €599,- €629,- €779,-. €799,-, €819,-, €729,- €849,-- OUTSIDER Italiaan rijdt vandaag in eigen land Huldiging Hoogerland in woonplaats Yerseke Contractverlenging Ruijgh bij Vacansoleil Technicus Tour dood gevonden Armstrong: onderzoek naar justitieel lek Weg met de Hollandse regen op naar woensdag 20 juli 2011 door Edward Swier CAP - Met een aankomst in Pinero- lo maakt de Tour de France van daag een uitstapje naar Italië. Het is voor Ivan Basso bekend terrein. Misschien krijgt de tweevoudig winnaar van de Giro (2006 en 2010) zelfs wel het goede gevoel in eigen land. Want zijn relatie met de Ronde van Frankrijk is de laat ste jaren op zijn zachtst gezegd wat moeizaam geweest. Ivan Basso had er al voor gewaar schuwd. De Italiaan had de concur rentie in de Pyreneeën gemon sterd en ontdekte dat Alberto Con- tador meer kon dan anderen ver moedden. „Er is maar één man die deze Tour met één of twee uitval len kan winnen, Alberto heeft dat in zijn mars", zei de Italiaan op de rustdag. Gisteren zette Contador inderdaad, toch vrij onverwacht, flink aan. Basso, even ervoor ge troffen door zadelpech, moest pas sen. „Maar ik ben er nog", aldus de nummer zeven van het klasse ment aan de streep. „Mijn etappes komen nu pas." Met zijn 33 jaar is Basso één van de meest gelouterde klassements renners in deze Tour. Weliswaar zit de Italiaan - na een doping- De Italiaan Ivan Basso (op kop) heeft de Giro laten lopen om fit te zijn in de Tour de France, foto Nicolas Bouvy/EPA schorsing - in zijn tweede wielerle ven, Basso bezit het analytisch ver mogen dat nodig is om de koers goed te doorgronden. Zijn groot ste beperking heden ten dage is een ernstig gebrek aan explosivi teit. Al denkt Basso dat dat de ko mende dagen niet per se een na deel hoeft te zijn. „Ik ben een die sel, oké. Daar heb ik mee leren om gaan. Als er iemand wegspringt, moet ik de tijd nemen, niet te snel in het wiel willen zitten. Ik heb ge leerd rustig te blijven, niet bang te zijn." Zijn naam is nog niet vaak gevallen, maar met Alberto Conta dor weet Ivan Basso wel als enige van de renners uit de top zeven wat er echt voor komt kijken om een grote ronde te winnen. De eer ste vijf in de rangschikking heb ben dat nog nooit laten zien. Bas so: „Het gaat erom zo lang moge lijk energie te sparen." Dat viel deze Tour anders nog niet mee. Basso noemt de Tour van 2011 „molto, molto, molto diffici le". Heel erg moeilijk dus. 1-Iet weer zit tegen, de wegen die de Tourdirectie de renners laat ne men zijn te smal. „En er mist een patron, zoals in de jaren van Armstrong." De Liquigas-kopman heeft het zwaar met de gekte. Hij behoort ongetwijfeld tot de meest ingeto gen Italianen, doet op en naast de fiets alles goed doordacht en wel overwogen. Basso verloor gisteren op de Col de Manse kostbare tijd. „Ik had een probleem met mijn zadel. Juist toen ik terugkeerde bij de eer sten, demarreerde Alberto. Ik was daarna tot achtervolgen gedwon gen. Ik verlies wat tijd, maar maak me nog geen zorgen. De komende drie dagen gaan we écht klimmen, komen de langere beklimmingen. Die liggen me beter." Vorig jaar dacht Basso de Giro en Tour te kunnen combineren. Het bleek een misvatting. Weliswaar won hij in Italië, maar de Tour werd een grote mislukking (32e). Het deed hem besluiten om dit jaar zijn thuisronde te laten lopen, een hele opgave voor een Italiaan. In de nadagen van zijn carrière hoopt Basso alsnog een goede band met de Tour op te bouwen. In 2002 won hij het jongerenklasse- ment, in 2004 (derde) en 2005 (tweede) stond hij zelfs op het ere podium in Parijs. Maar in 2006 keerden de kansen. Nog voor het Grand Départ in Straatsburg kwam een groot dopingschandaal, dat bekend werd onder Operation Puerto, naar buiten. Basso bleek ook tot de klanten van Fuentes te horen. Hij zegt van zijn fouten ge leerd te hebben. „Mensen verande ren." Het wielrennen had destijds in zijn optiek „een groot probleem. „Daar moeten we nu niet meer aan terugdenken, die bladzijde heb ik omgeslagen." Hij zegt de grondbeginselen van het mens-zijn niet langer te verlooche nen. „Vroeger wilde ik alleen maar winnen, nu wil ik een aardige jon gen zijn en een goede wielrenner." YERSEKE Johnny Hoogerland wordt woens dag 27 juli in zijn woonplaats Yerse ke aan de Prinses Julianahaven ge huldigd. Op het havenplein treden artiesten op, er worden mossels geserveerd en vader Kees Hoogerland presen teert het feest. Het staat in het te ken van de stichting Jayden, waar van de Tourrenner ambassadeur is. Café de Kruik en de gemeente Rei- merswaal verzorgen de huldiging. Hoogerland, die meerdere dagen de bolletjestrui on zijn schouders had, wordt rond 11.00 uur in een witte Corvette met rode bolletjes naar het podium gereden. GAP Rob Ruijgh gaat zijn contract bij Vacansoleil-DCM met één jaar ver lengen. Dat heeft algemeen direc teur Daan Luijkx bekendgemaakt. Het huidige contract van de 24-jari- ge Limburger loopt na volgend sei zoen af. Rob Ruijgh gaat zijn contract vol gens Luijkx verlengen tot en met 2013. De klimmer van Vacanso- leil-DCM is momenteel op de ne gentiende plaats de beste Neder lander in het algemeen klasse ment van de Tour. De ploegleiding beloont hem met een verbeterd contract voor zijn goede prestaties van dit seizoen. GAP De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben verklaard in rouw te zijn nadat bekend werd dat een van de technici uit de Tour gisteren dood is aangetroffen. Volgens een verklaring van de orga nisatie werd het lichaam van de 59-jarige Patrick Guay, die voor de 27e keer werkzaam was in de koers, naast zijn camper dicht bij de finish in Gap gevonden. „De au toriteiten hebben een onderzoek ingesteld", aldus de organisatoren. Oud-renner Guay was een oom van de Franse coureur Jéröme Pi- neau, die namens Quick-Step in de Tour rijdt. LOS ANGELES Lance Armstrong heeft een aantal Amerikaanse media ervan beschul digd voor publicaties gebruik te hebben gemaakt van illegaal gelekt materiaal. Tegen de zevenvoudig Tourwin naar loopt een justitieel onderzoek naar vermeend dopegebruik. Vol gens Armstrong hebben kranten als de New York Times en de Wall Street Journal daarover gepubli ceerd met informatie die verkre gen moet zijn via een bron binnen de onderzoekers. Volgens de oud- renner heeft zijn reputatie geleden onder de doorgespeelde informa tie. Hij eist een onderzoek. www.corendon.nl DE TURKSE ZON r 023-7S1 06 06 lassos vakantiepark All Inclusive Woningen tot 5 personen Aan de golf van Güllük 2 volw. 2 kind. €449 L' Ambiance Resort 400 meter van het strand temidden van antieke ruïnes wtrtk23|iill extra week €347 p.p. Scanway Bay View All Inclusive in het gezellige Güllük 100 meter van het strand zeer korte transfer vanuit luchthaven vertrek 23 juli extra week €372 p.p. privé kiezel-/zandstrand aquapark van 900m2 kinderclubs van 4 t/m 17 jaar 2 zwembaden 600 meter van het strand 2 volw. 2 kind. €2749 Crystal Green Bay All Inclusive 3 a la carte restaurants Spa Beautycenter 2 volw. 2 kind. €2749 250 meter van het strand diverse bars 2 zwembaden vertrek 23 juli Nu vanaf Turkije Kemer vertrek 23 juli 2 volw. 2 kind. €2699 Le Jardin Ultra All Inclusive tuin van 48.000 m2 direct aan het strand ruime kamers en famiUekamers vertrek 23 jut! 2 volw. 2 kind. €3149 Prijzen zqn gebaseerd op 2 pers. bezetting voor 8 dagen, cxcl evt. charter-, of weekcndtocslagen Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53