41 binnenland 65-plussers steeds vaker uit elkaar TO©S Heerlijk ontspannen in de Ackterkoek TREND Veranderende opvattingen 'Snel onderzoek corrupte WD'er' Ontvangst radiozenders hapert nog PW'er stapt uit Statenfractie Gorillababy's showen op kraamfeest woensdag 20 juli 2011 door Koos van Wees Leo Oosterbeek (73) was 47 jaar getrouwd toen hij drie jaar geleden scheidde. Voor hem hoefde de schei ding niet, maar toen zijn vrouw de knoop doorhakte, voelde het als een opluchting. „Het was een pro ces van jaren, we leidden al een soort van gescheiden leven. Maar ik vond: je bent getrouwd en hebt beloofd bij elkaar te blijven en daar aan heb ik me willen houden." Oosterbeek behoort tot de nog steeds uitdijende groep gepensio neerden die na een echtverbinte nis van vaak tientallen jaren tot scheiding overgaat. De toename is niet alleen het ge volg van de groei van het aantal 65-plussers. Het heeft ook te ma ken met veranderende opvattin gen in deze leeftijdsgroep, vertelt hoogleraar Demografie en CBS-on- derzoeker Jan Latten. Steeds meer ouderen zijn volgens hem niet meer opgevoed met de norm om hoe dan ook bij elkaar te blijven. „Het zijn nieuwe generaties, hun mentaliteit is anders. Het is niet meer de generatie die zegt bij el-, kaar te blijven tot de dood hen scheidt." Latten meent ook dat ouderen zich laten beïnvloeden door trends die vooral onder jongere leeftijdsklassen heersen. „De trend van: ik heb recht op mijn eigen ge luk. Het is de nieuwe hedonisti sche samenleving. En vroeger was scheiden veel moeilijker. Het is nog niet zo lang geleden dat je niet eens recht had op een uitke ring als je door een scheiding zon der inkomen kwam te zitten." Ouderenorganisatie Unie KBO denkt dat ook het pensioen een rol speelt. „Als de kinderen het huis uit zijn en mensen met pen sioen gaan, zitten ze de hele dag met elkaar. Dat zorgt soms voor stressvolle situaties. Tegenwoordig maken ze een einde aan hun rela tie. Soms zelfs na veertig jaar", zegt KBO-directeur Stella Salden. HAARLEM - De oppositiepartijen PW, 50PLUS en Ouderenpartij Noord-Holland van de Provinciale Staten van Noord-Holland willen met spoed een onafhankelijk on derzoek naar de van corruptie ver dachte oud-gedeputeerde Hooij- maijers (WD). De partijen zien niets meer in een door Gedepu- PAUL KUSTERS 65-PLUSSERS ©AAM VAKER UIT ELKAAR StNltaS WAMMEER LEES OIO viva?I; De bond organiseerde onlangs voor het eerst een datingbijeen- komst voor alleenstaande oude ren, waarvoor het aantal aanmel dingen veel groter was dan ver wacht. Salden: „Mensen willen toch een partner, vinden het vervelend al leen te zijn. Zeker als je tientallen jaren samen met iemand bent ge weest, mis je die arm om je heen." Gescheiden ouderen zijn niet al tijd even in trek. Mieke van der Steen (72), voor de tweede keer we duwe en een van de deelnemers aan de dating, vindt hun situatie te veel verschillen met die van haarzelf. Ze heeft-een tijdje een verhouding gehad met een geschei den man, maar het was geen suc ces. „Mensen die gescheiden zijn zitten vol wrok en schuldgevoel, heb ik gemerkt. Ze voelen zich in de steek gelaten en gekwetst. Dan zit je voortdurend naar verhalen te luisteren over hoe slecht die vorige partner was. Daar liep het toch stuk op in de relatie." teerde Staten geleid onderzoek. Gisteren werd bekend dat Hooij- maijers meerdere keren verzweeg dat hij zakelijke belangen had in een adviesbureau, dat hij als gede puteerde wilde inschakelen. Vol gens een onderzoek is daarbij de schijn van belangenverstrengeling gewekt. -roos EN» HENK NL HILVERSUM - In grote delen van Ne derland is nog sprake van een min der goede ontvangst van de publie ke radiozenders, nadat vrijdag brand was uitgebroken in de zend masten van Hoogersmilde en Lo- pik. De FM-ontvangst hapert door dat nog niet alle noodmasten zijn geplaatst en de noodzenders zelf zijn van mindere kwaliteit, zei gis teren een woordvoerder van de Ne derlandse Publieke Omroep. De ontvangst van Radio 1 in delen van Zeeland is beperkt. Zodoende werd gisteren via de frequentie van Radio 5 op de middengolf nog steeds Radio 1 uitgezonden. Radio 4 is niet via de FM te ontvangen in de kop van Noord-Holland. De Pu blieke Omroep heeft een speciale publieksservice in het leven geroe pen om mensen te informeren over de FM-ontvangst. Vanaf vanochtend acht uur kunnen luis teraars bellen met het telefoonnum mer 020-8941010. Ook kunnen luiste raars vragen stellen via het twitterac- count @Publiekeomroep. MAASTRICHT - Het Limburgse Sta tenlid Harm Uringa (66) is per di rect uit de Statenfractie van de PW gestapt. Dat gebeurde „om hem moverende redenen", maakte de PW-fractie gisteren bekend. Uringa gaat verder als zelfstandige fractie. Door stap is het CDA met 10 zetels de grootste fractie gewor den in de Limburgse Staten. De PW heeft nog 9 zetels. PW, CDA en WD vormen samen de coali tie. Die houdt met 27 van de 47 ze tels een meerderheid in Limburg. APELDOORN - Een gorillamoeder een jaar tijd vijf gorillababy's gebo- met baby, gisteren in de Apenheul ren, een record in de dierentuinwe- in Apeldoorn. In de Apenheul zijn in reld. De Apenheul vierde gisteren Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet Kopje koffie of thee bij vertrek Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Bij besteding van het diner op de 3de dag, 'krijgt u de 3de overnachting gratis! op basis van een 2-persoonskamer bezetting excl. Boekingskosten 5,- en Milieu verblijfstoeslag 2,20 p.p.p.n. Gratis overnachting is excl. ontbijt 12,50 p.p. Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14-7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4