Klussendienst is alles: Circus gaat door ondanks verbod rechter jt 181 zeeland EXTRA Herselman: gemeenten en Staten spelen met vuur BELLY WIEN Burgemeester roept op tot boycot BD-Store verdwijnt uit Goes /TXAutoTeam De klussendienst voor huis en tuin woensdag 20 juli 2011 I door Rob Paardekam KAMPERLAND - Circus Belly Wien mag deze week geen voorstellin gen geven in Kamperland. Dat heeft de rechtbank in Middelburg gisteren bepaald. „Toch gaan de op tredens gewoon door", zegt Terry Mullens van het circus. Burgemees ter Henny van Kooten roept toeris ten en inwoners op om de voor stellingen niet te bezoeken. De gemeente zegt dat het circus het evenement te laat heeft aange meld. Dat moet minimaal acht we ken vooraf, zodat de gemeente kan onderzoeken of de veiligheid kan worden gewaarborgd. De melding kwam echter pas begin deze maand binnen. Daarom verbiedt de gemeente de voorstellingen. Mullens zegt dat ze wel degelijk al eerder melding heeft gedaan via de website van de gemeente. Dat zou ruim op tijd zijn geweest. Ze kon dat gisteren echter niet aanto nen tijdens de zitting. De rechter handhaafde het verbod dat de gemeente heeft opgelegd, maar hij stelde het circus ook een klein beetje in het gelijk. De ge meente mag namelijk geen boete van vijfduizend euro per dag opleg gen als de optredens wel door gaan. De rechter vond dat de ge meente had moeten onderzoeken of er inderdaad al eerder een mel ding was gedaan, maar dat onder zoek is niet uitgevoerd, zo moest een ambtenaar gisteren toegeven. Om die reden schorste de rechter de boete. De gemeente heeft direct na de zit- door Mieke van der Jagt KAPELLE - Jon Herselman (WD), de Kapelse wethouder voor ver keer en vervoer, is boos op de ge meenten Middelburg en Vlissin- gen en op de statenfractie van het CDA. Die dringen er, net als de PvdA-statenfractie eerder, bij het dagelijks provinciebestuur op aan om de NS ertoe te bewegen de dienstregeling niet te veranderen. De geplande verandering komt er op neer dat voortaan twee keer per uur een trein zal stoppen op al le Zeeuwse stations. De nieuwe dienstregeling is het resultaat van een moeizame lobby in 2006, waarbij voorkomen kon worden dat drie Zeeuwse stations: Arne- muiden, Kapelle en Krabbendijke zouden sluiten. Middelburg en Vlissingen willen nu, in navolging van de PvdA-sta tenfractie, de afspraken opgenbre- ken. De CDA-statenfractie sloot zich daar onlangs bij aan. De ge meenten en de fracties vinden dat de treinen te veel moeten stoppen ting wel onderzocht of het circus al eerder melding had gedaan. Dat is volgens burgemeester Henny van Kooten niet gebeurd. „Daar om heb ik goede hoop dat we de boete later alsnog op kunnen leg gen", stelt hij. Van Kooten zegt overigens erg blij te zijn dat de rechter het verbod om op te tre den heeft gehandhaafd. „Dat was dus een terecht besluit." Het stelt de burgemeester dan ook teleur dat Belly Wien vandaag ge woon wil beginnen met de uitvoe ringen. Nu de gemeente de boete niet kan opleggen, zou ze kunnen besluiten om het circus te laten ontruimen. „Maar dat gaat me een stap te ver", zegt Van Kooten. „Moet ik soms een peloton ME'ers op dat circus afsturen? Bovendien staan daar een hoop dieren. Waar moeten die dan heen?" Van Kooten legt alle verantwoorde lijkheid nu bij het circus. „De ge meente staat niet in voor de veilig heid van de bezoekers", zegt hij. „Daar hebben wij immers geen on derzoek naar kunnen doen. Ik roep iedereen dan ook op om niet naar het circus toe te gaan." Volgens Mullens is er voor inwo ners en toeristen echter geen re den om weg te blijven. „Door deze oproep van de burgemeester lijkt het alsof wij een circus zijn met één of andere krakkemikkige tent. Het tegendeel is waar. Wij worden regelmatig gecontroleerd. Het is compleet veilig." De eerste uitvoering staat gepland voor vanavond 20.00 uur. Het cir cus staat opgesteld aan de Cam- pensweg in Kamperland. en dat daarom de snelle verbin ding tussen Zeeland en de Rand stad verdwijnt. Dat zou nadelig zijn voor forenzen en studenten. „Onzin", vindt Herselman, „in de vroege ochtenduren stopt de inter city al jaren op alle stations. Boven dien is het verdwijnen van een rechtstreekse verbinding met Schiphol al veel langer bekend." De gemeenten en de statenfracties spelen volgens Herselman met vuur. Morrelen aan de afspraken zou best eens kunnen betekenen dat NS het oude, onzalige plan weer ontvouwt: sluiting van de drie kleine stations op de lijn. Voor reizigers uit Middelburg, Vlis singen en Goes betekent dat wel licht tijdwinst, maar voor grote groepen reizigers, destijds netjes geturfd, is dat een ramp. De Walcherse gemeenten hebben voor hun standpunt steun gezocht bij Goes, maar die gemeente wil dat gedeputeerde staten het afhan delen. En die hebben laten weten er niet over te peizen om bij de NS aan te kloppen. 20H is uitgeroepen tot het Europese jaar van de vrijwil liger. Vrijwilligerswerk is er in alle soorten en maten, ook op De Bevelanden. De ze zomer zoeken we de vrij willigers op. Vandaag: de klussendienst en de maat schappelijke stage. door Mieke van der Jagt Twee vrijwilligers zijn er aan het werk op het ter rasje van mevrouw Brugge-Corijn. Het ter ras voor de huurwo ning aan de Anthony Fokkerstraat in Goes meet niet meer dan tien vierkante meter, maar het ligt er beroerd bij en mevrouw Brugge heeft niet de middelen om een stratenmaker te laten komen. Ze heeft een beroep gedaan op de klussendienst van SMWO en daar mee kwam Arie Diepenhorst uit 's-Gravenpolder in beeld. Hij is wat je noemt 'een man met gouden handjes'. Bij de klussen dienst is hij planner en uitvoerder, Op vrijwillige basis, dat wel. Je kunt hem ook omschrijven als meewerkend voorman, want hij stuurt niet alleen de zeven vrijwill- gers van de klussendienst aan, hij plant het werk, zorgt dat de spul len er zijn, zoekt eventueel samen werking met andere organisaties en stroopt vervolgens negen van de tien keer zelf ook de mouwen op. Arie Diepenhorst heeft zijn betaal de loopbaan al afgesloten maar Reindert-Jan Rikkers heeft zijn he le loopbaan nog voor zich. Hij is 15 jaar en is over naar de vierde klas VWO op het Calvijn College in Goes. Reindert Jan wil architect worden, maar niet.zo eentje die nog nooit een spijker heeft gesla gen of een fundering heeft ge maakt. Toen hij vorig jaar vanuit school tien uur maatschappelijke stage moest doen, kwam hij van zelfbij SMWO terecht, die in sa menwerking met de stichting MAS, de maatschappelijke stages op de Bevelanden regelt. Als hob byklusser in en om het huis, kwam hij bij Arie terecht, die rond de Paasdagen een mooi klusje had: het opbouwen van een tuinhuisje. „Een dame had al een jaar vantevo- ren een tuinhuisje gekocht, een bouwpakket. Het zag er simpel uit, maar dat was het natuurlijk hele maal niet. We hebben er we alle bei veel van geleerd, want het was een ding van kunststof. Ik kende het systeem helemaal niet en Rein- dert-Jan ook niet. Bij de opleve ring gaf Reindert-Jan te kennen ook zijn volgende stage bij de klus sendienst te willen doen, liefst in de vakanties. Je kunt wel snappen dat ik hartstikke blij met hem ben." Reindert Jan is dik tevreden dat hij zijn maatschappelij ke stage kan doen in een stiel waarvan hij vindt dat hij er nog veel in te leren heeft. Thuis in 's-Gravenpolder is hij er als de kip pen bij zodra er iets in huis of in de tuin moet gebeuren. „Veel sta ges zijn in de zorg of in de sport. Dat is vast ook wel interessant, maar ik heb het gevoel dat ik alle kansen moet pakken om dingen in de praktijk te leren. In een bouwkundestudie hou je geen ste rnen vast, en stort je geen beton." Dat hij het gevoel voor de bouw kan combineren met een maat- Vrijwilligers en klanten voor de klussendienst kunnen zich opge ven bij Jos Bekker van SMWO in -Goes, 0113-277111 of j.bekker@smwo.nl Arie Diepenhorst regelt het werk als de klanten aan alle voorwaar den voldoen. De vrijwilligers kos ten de klanten 4,50 euro per uur. yan dat geld worden investeringen gedaan in gereedschappen. Voor grote huis- en tuinklussen werkt Arie Diepenhorst samen schappelijke stage, is voor Rein dert Jan megenomen. Voor Arie Diepenhorst ligt de na druk bij het begrip vrijwilligers werk vooral op de eerste letter greep. „Je bent vrij, er moet niks. Als mensen zich aanmelden bij SMWO moeten ze wat vragen be antwoorden. Bij iemand met een groot inkomen, of iemand die het zelf kan, gaan we natuurlijk niet lo pen klussen. Het moeten ook geen grote klussen zijn, zoals het hele huis behangen of schilderen. Het komt wel voor dat daar naar ge vraagd wordt, maar dan zoek ik contact met het Nijverheidscen trum. Als daar dan toevallig een schilder loopt, kan die dat tegen dezelfde voorwaarden doen." Maar Arie heeft ook weieens een vrouw leren behangen, door een kamertje samen te doen. „Toen kon ze het zelf. Net als alles wat we doen, was het een heel dank baar klusje." En mevrouw Brugge-Corijn? Tja die is enorm uit de brand gehol pen met de twee klussers. Het is leuk om een huis te huren met een klein terrasje, zodat je nog eens lekker in het zonnetje kunt zitten. Maar als de stoeptegels schots en scheef liggen en het on kruid staat er een halve meter hoog tussen, kun je er alleen maar de benen breken. Bijna duizend euro om twee stratenmakers te la ten komen, heeft mevrouw Brug ge ook niet. Daarom is ze zo blij met de heren. Een berg zand om de boel te ver hogen heeft Arie al eerder laten ko men, de stoeptegels kunnen op nieuw worden gebruikt. In korte tijd hebben ze ze opgeraapt en dan kan het echte werk beginnen: buffelen tot het klaar is. met het Nijverheidscentrum, met het Groen College en met de Betho. Leerlingen van het voortgezet on derwijs kunnen hun maatschappe lijke stage in de Klussendienst doen, maar ook in andere projec ten. Scholieren en studenten die een leuke maatschappelijke stage zoe ken, kunnen er een uitzoeken en zich opgeven op www.masdebeve- landen.nl GOES - De BD-Store, voorheen Brammetje Dump, verdwijnt uit Goes. De winkel aan de Grote Markt houdt momenteel een op heffingsuitverkoop. BD-Store, ge specialiseerd in oudoor-, hen gelsport- en kampeerartikelen, is al decennia een begrip in Goes en Middelburg. De winkel in die laat ste stad blijft wel gewoon open. De eigenaren willen op een later moment naar buiten treden met de reden van hun besluit. Ook bij een andere bekende Goese winkel, Het Hobbyhuis, gaat 'wat veranderen'. Het pand aan de Lan ge Vorststraat staat te huur, maar de eigenaar wil geen verdere mede delingen doen. AutoTeam trakteert IJ0%Jcortin2iogjiiéuweauto^<uitvo^ nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom. Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10% voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met ondere acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door Generol Motors Nederlond B.V. uitgekeerd op de bonk/girorekening von de koper, no aflevering/registratie von een nieuwe Opel Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (porliculier/KZM) von 1 juli t/m 30seplember2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedatum von 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden opwww.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48