Zeeland PZC Goes pakt lelijke plekken dorpen aan SMWO scoort dikke acht Voiture BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 AANDACHTSLOCATIES Gemeente wil rijksgeld gebruiken om kernen op te krikken Busje ramt bus; inzittende bevrijd almanak Woensdag 20 juli 2011 Klussendienst is alles: zinvol, leerzaam en welkom Tholen sluit zich aan bij Burgernet Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ■HBMUMnBaHnRBMBMBBBBBBPMnMlHMMBHHUBSBBMWNMMI SSSSSSOtBBmmm door Frank Balkenende GOES - Verpauperde panden in de Hoofdstraat in Wolphaartsdijk, de Herberg in Kloetinge of een garage bedrijf aan de Elenbaasstraat in 's-Heer Arendskerke. Veertig van zulke 'aandachtslocaties' in de Goe- se dorpen wil de gemeente de ko mende vijf jaar aanpakken. Het gemeentebestuur heeft van de provincie toestemming om daar voor ISV-gelden te gebruiken. Dat is rijksgeld voor de verbetering van wijken en dorpen. Dat gaat om enkele tonnen per jaar. De ge meente zal hiervoor een apart re servepotje in het leven roepen. De gemeenteraad stemde daar on langs mee in. Voor de wijken in de stad beston den of bestaan al plannen. Zo is de Goese Polder vernieuwd en volgt nu Goes-West. Dat zijn mas- terplannen die de hele wijk be slaan. Voor zwakke of verpauperde gebie den in dorpen was nog geen plan. Inmiddels wel. Veertig aan dachtslocaties zijn op een rijtje ge zet. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat is het nog ongewis hoeveel daar in totaal mee gemoeid zal zijn. „Wc willen lelijke plekken aanpakken. In het ene geval zul je grond aankopen, in het andere is een bijdrage voor onderzoek vol doende. We verwachten ook van eigenaren dat ze creatief zijn." De Bat wil nog niet alle locaties noemen, omdat nog met eigena ren moet worden gesproken. Daar naast worden noodzakelijke bo demsaneringen in kaart gebracht. Het eerste speerpunt is wel con creet: aankoop van autobedrijf Kae- len aan de Elenbaasstraat in !s-Heer Arendskerke. Doel is de panden te slopen en de kavel in te richten als park, speelveld, entree naar het sportcomplex en parkeer plaats. Dat laatste omdat er gebrek is aan parkeergelegenheid. Wethouder De Bat: „We proberen meer vliegen in één klap te slaan. De entree naar het sportpark is nu onduidelijk. Bovendien is er ge brek aan parkeerruimte. Je schept ook speelmogelijkheden voor kin deren in de buurt en er ontstaat een stuk groen. Verder haal je een lelijke plek weg." Autobedrijf Kaelen aan de bewus te Elenbaasstraat is in gesprek met de gemeente over het plan. „Of we weggaan of hier blijven, hangt van de vervolggesprekken af Op dit moment is nog niets zeker", zegt mede-eigenaar Ton de Koster. Een autobedrijf aan de Elenbaasstraat in 's-Heer Arendskerke is één van de aandachtslocaties. Gemeente en eigenaren zijn in gesprek over mogelijke bedrijfsverplaatsing. foto Ronald den Dekker s&BBgB&asmssa MIDDELBURG - De brandweer heeft gisterochtend iemand bevrijd uit een bestelbusje, nadat die een tou ringcar had geramd op de kruising Nieuwlandseweg en Kleverskerkse- weg in Middelburg. De botsing ge beurde rond 8.io uur. De gewonde is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Hoe het ongeluk kon gebeuren, is nog niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Cliënten zijn tevreden over de hulp die Stichting Maatschappe lijk Werk en Welzijn Oosterschel- deregio (SMWO) biedt. Ze geven de organisatie ruim een acht, blijkt uit een halfjaarlijks onderzoek van SMWO. De organisatie .peilt regelmatig of hulpvragers tevreden zijn. Dat ge beurt aan de hand van vragenlijs ten die na het laatste gesprek wor den toegestuurd. In de kortduren de hulp - bijvoorbeeld het helpen invullen van formulieren - wordt de snelheid, deskundigheid en vriendelijkheid van medewerkers gewaardeerd. Ook de langdurige hulp scoort hoog met acht-plus. Cliënten prijzen de directe benade- ring en goede begeleiding. Ze rijdt al een eeuwigheid in een af tands voertuig van Italiaanse make lij. De lak is dof, hier en daar zit een deukje én geen comfort- en veilig- heidverhogende zaken zoals airco of airbags. 'Want', zegt die zuinige Goese collega steevast, 'wat er niet opzit, kan ook niet stukgaan'. Maar nu is het einde van de trouwe vierwieler in zicht. Het beestje man keert te veel voor de jaarlijkse keu ring. Dus heeft mevrouw het spaar varken kapot geklopt en zich een nieuwe, belastingvrije(!) Japanse voi ture aangeschaft. Met airco én een cd-speler. Kan stuk, maar is wel fijn. „Ik heb nu geen radio, dus als ik naar m'n dochter in Rotterdam ga, zing ik de hele weg hetzelfde lied. Bij Moerdijk ben je dat toch wel beu!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47