Volwaardige bioscoop 'Renovatie Scheldekraan kan voor veel minder' Circus gaat door ondanks verbod, burgemeester roept op tot boycot regioagenda CineCity-directeur Ad Weststrate adviseert op verzoek Aziatisch land bij woensdag 20 juli 2011 Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. WOENSDAG AARDENBURG - Schuttersterrein, 19.15 uur: Schieten op staande wip voor toeris ten en liefhebbers; Doopsgezinde kerk, 17. 00 en 20.00 uur: Zomeravondconcert; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, fietsen; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; BRESKENS -Coedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; Centrum, 16.00 uur: Dolle Woensdag; Visserijmuseum, 12.30 uur: Arrangement 'Schapen langs de Schelde'; CADZAND-DORP - Mariakerk, 14.15 uur: Dorpswandeling met gids; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; EMMAHAVEN - Bezoekerscentrum, 10.00 uur: Excursie Verdronken Land van Saef- tinghe; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken, HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HOOFDPLAAT - Schapenpark Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding met huifkartocht; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Vrije activi teiten met onder meer bingo; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen;; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon; 13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnastiek; NIEUWVLIET - Boerenhoeve, 13.00 uur: Adventure sportmiddag voor kinderen vanaf 8 jaar; NIEUWVLIET-BAD - Parkeerterrein Zeedijk, 19.30 uur: Open excursie in Verdronken Zwarte Polder; OOSTBURG - Paardenmelkerij Nortier - Buij- ze, 10.30 - 16.30 uur; Bezoekersdag met demonstraties en paard rijden; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; RETRANCHEMENT - Melkveehouderij de Blauwe Hoeve, 11.00 uur: rondleiding; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; Keizer Karelplein, 20.00 uur: Internationaal folklorefestival; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten, kaarten; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13,30 uur: Bil jarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding met vaartocht; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop siera den maken Steunpunt Terneuzen; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Scheldekraan kan voor veel minder geld worden op gelapt dan waar de gemeente Vlis- singen tot dusver van uitging. Ster ker: voor ongeveer de helft. Dat zegt Frank Melcherts van het Bre dase bedrijf MIT Groep. Die is ge specialiseerd in het renoveren en repareren van kranen. De gemeente Vlissingen hield ver ontruste inwoners steeds voor dat renovatie van de kraan niet te beta len is. Bedragen die zij noemde, va rieerden nogal eens, maar gingen wel richting een miljoen euro. Dat is nergens voor nodig, aldus Mel cherts. „Dat baseer ik op onze erva ring en kennis. Wij hebben inmid dels een aantal afgetakelde kranen teruggezet, onder meer drie zoge naamde Baileykranen. We hebben ze geconserveerd, de constructie hersteld, de elektrische installatie aangepast; noem maar op. Dat kan met deze kraan ook." En heus niet voor de hoofdprijs. „In dit geval zetten wij niet volle dig commercieel in. Als de kosten gedekt zijn, zijn we al een heel eind. Zolang we er maar geen bak ken met geld bij hoeven te leg gen." Melcherts heeft de gemeente Vlissingen benaderd. In september wordt het plan verder besproken. door Rolf Bosboom Met verwondering be keek Ad Weststrate, directeur van CineCi- ty in Vlissingen en Terneuzen, onlangs de grootste bioscoop in Bhutan. Het pand is een bouwval, de film wordt gepro jecteerd met een beamertje die op het balkon is vastgeplakt, het geluid komt uit minieme boxjes. Dat kan en moet beter, vindt Weststrate. Die boodschap gaat hij later dit jaar ook overbrengen. Aan de koning van Bhutan zelfs. Weststrate doet dat niet op eigen initiatief Hem is gevraagd, offici eel vanuit het mediabureau van de vorst, om met een advies te ko men voor de hervorming van de complete filmindustrie in het Hi- malaya-koninkrijkje. Dat het ver zoek in Zeeland werd neergelegd, wekt niet echt verbazing. Onder aanvoering van Wim van Gelder, indertijd commissaris van de ko ningin, heeft de provincie een warme band met Bhutan opge bouwd. Die kwam volop in de schijnwerpers te staan door het bezoek dat Blof in 2005 aan het bijzondere land bracht. Als voorzitter van de Union Inter nationale des Cinémas kan West strate bovendien bogen op ruime internationale ervaring. En dus reisde de Zeeuwse bioscoopbons eerder deze maand af richting h'et Aziatische land, bijgestaan door Bhutan Partners, een stichting die er uiteenlopende projecten op zet. Talloze sleutelfiguren uit de filmwereld en hoogwaardigheids bekleders heeft hij er gesproken. „Een week lang werd ik van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat van de ene naar de andere af spraak gereden." „Bhutan heeft een behoorlijke bloeiende filmindustrie", consta teerde Weststrate met eigen ogen. „Er worden zo'n 35 speelfilms per jaar gemaakt, maar niet op de meest professionele manier. Er zijn negentig filmproducenten. Men is er vooral trots op dat ze zo wel Bollywood als Hollywood tot nu toe buiten de deur hebben kunnen houden." Bhutan telt drie bioscopen. „Die zijn uit het jaar nul. De grootste heeft 860 zitplaatsen, maar met een zeer slechte projectie en slecht geluid. Maar de zaal zit wel elke avond helemaal vol. Als film maker kun je een bioscoop voor maximaal twee weken afhuren om er je film te vertonen. Er is een wachttijd van acht maanden, doordat regisseurs en producen ten steeds nieuwe films maken en er maar een paar plekken zijn om ze te vertonen." Behalve aan volwaardige biosco pen schort het aan opleiding en apparatuur. „In het hele land is er maar één professionele camera. Ook zijn er geen studiofaciliteiten voor binnenscènes." Ondanks de weinig ideale omstan digheden gelooft Weststrate zon der meer in de Bhutanese filmin dustrie. „Iedereen is er erg begeis- terd. Ze doen het met zo veel lief de en plezier. Het grootste goed dat ze hebben zijn de verhalen. Die moeten worden verteld. De ambitie om goede films te maken is er al. Het moet alleen naar een hoger plan worden getild." Voor Weststrate is de conclusie helder. ,)Er zal een nieuw bio scoopcomplex moeten komen, met tevens ruimte waar buitenlan ders professionele opleidingen kunnen gaan verzorgen. En ook facilitair moet het een stapr ho ger." Daarmee lijkt de weg open maar een CineCity in Bhutan. Weststra te laat in het midden of hij er ook zeifin zou investeren. „Ik vind het in elk geval belangrijk om het door Rob Paardekam KAMPERLAND - Circus Belly Wien mag deze week geen voorstellin gen geven in Kamperland. Dat heeft: de rechtbank in Middelburg gisteren bepaald. „Toch gaan de op tredens gewoon door", zegt Terry Mullens van het circus. De ge meente zegt dat het circus het eve nement te laat heeft aangemeld en verbood de voorstellingen. Mul lens zegt dat ze al eerder melding heeft: gedaan via de website van de gemeente Noord-Beveland. Ze kon dat gisteren echter niet aanto nen tijdens de zitting. De rechter handhaafde het ver bod, maar verbood het de gemeen te om een boete op te leggen als de voorstellingen toch doorgaan. De rechter vond dat de gemeente had moeten onderzoeken of er in derdaad al eerder een melding was gedaan, maar dat onderzoek is niet uitgevoerd. De gemeente Noord-Beveland mist nu een stok achter de deur om in te grijpen als de voorstellin gen doorgaan. Burgemeester Hen- ny van Kooten zou wel kunnen be sluiten om het circus te laten ont ruimen. „Maar dat gaat me een stap te ver", zegt Van Kooten. „Moet ik soms een peloton ME'ers op dat circus afsturen? Bovendien staan daar een hoop dieren. Waar moeten die dan heen?" Van Kooten legt alle verantwoorde lijkheid nu bij het circus. „De ge meente staat niet in voor de veilig heid van de bezoekers", zegt hij. „Daar hebben wij immers-geen on derzoek naar kunnen doen. Ik roep iedereen dan ook op om niet naar het circus toe te gaan." Volgens Mullens is er voor inwo ners en toeristen echter geen re den om weg te blijven. „De veilig heid is dik in orde." De eerste uitvoering staat gepland voor vanavond 20.00 uur. Het cir cus staat opgesteld aan de Cam- pensweg in Kamperland. Spectaculaire sprongen van 8, 12 en 25 meter hoogte! Deltapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjeians.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40