'Ze waren al eerder met de dood bedreigd' De benen zijn gestrekt, nu doorgaan zeeland j 3 Buiten spelen is niet cool Deze week: vanaf 2 stuks 40% DELSCHER. commentaar Adcqucicit woensdag 20 juli 2011 P SKtf/ tf JB /~i MN%KKM!lföBM0S „Het waren rustige, vriendelijke mensen. Maar het laatste jaar was er regelmatig heibel. Een paar maanden terug sneuvelde ook al een ruit." Buurtbewoonster Paulina Farenhorst door Henk Postma MIDDELBURG - „Eén uur 's nachts. Geschreeuw. Een klap, heel hard. Alsof er een kast naar beneden valt. En dan een grote gil." De buurt was ineens klaarwakker. Och, dachten ze eerst, er zal wel er gens ruzie wezen. Maar toen in eens: allemaal politieauto's. „Dat was het enige wat we zagen", ver telt de buurman van twee huizen verder. Maar er waren er ook die hadden gezien dat iemand zich hinkend uit de voeten maakte. Dat moet 'm geweest zijn: de dader van de steekpartij, gonsde het ont zet door de straten. In de hoekwoning aan de Hooge Meestraat 23/Wijdaustraat in Dau- wendaele trof de politie het ont zielde lichaam aan van de 55 jarige bewoonster, mevrouw Schroevers, en haar zwaar gewonde echtge noot (59), die later zou overlijden in het Goese ziekenhuis. De poli tie zocht toen nog met helikopters en speurhonden de nabije begraaf plaats af. Tegen de middag werd daar de 29-jarige verdachte opge pakt. In de nachtelijke uren speelden zich rond de plaats van delict emo tionele taferelen af „Lafaard, kom terug", werd er geroepen. In het eerste uur na de moord snelden ambulances, brandweerwagens en Logboek 01.00 uur: politie krijgt melding: 'ernstig misdrijf in de woning Hooge Meestraat 23 Middelburg. 01.06 uur: alarmering ambulances, brandweer en andere hulpdiensten na vondst van dode vrouw en zwaar gewonde man. na 03.00 uur: politie twittert: heli kopters zoeken verdachte. na 04.00 uur: politie twittert: we zoeken blanke man, tussen 25 en 30 jaar oud; mager postuur, donke re kleding, tussen 160 en 180 lang; loopt mank. ca 12.00 uur: arrestatie verdachte op bègraafplaats. politievoertuigen toe, terwijl bo ven de stad helikopters cirkelden. De traumahelikopter om de zwaar gewonde man, die met de brand weerladder uit de bovenverdieping was getakeld, naar het ziekenhuis in Goes te vervoeren. En later ook de politiehelikopter om te assiste ren bij de klopjacht op de dader. Buurtbewoners omschrijven de slachtoffers als 'rustige, vriendelij ke mensen; een normaal gezin, met een zoon en een dochter die inmiddels uit huis woonden'. Maar het laatste jaar was er regel matig heibel, veroorzaakt door Moord en doodslag een ex-vriend van de dochter. Daarbij sneuvelde een paar maan den terug ook een ruit. „Ze waren al eerder met de dood bedreigd", weet buurtbewoonster Paulina Farenhorst, „Ze voelden zich heel onveilig." Hoewel de politie nog zwijgt over de toedracht van de zaak, en over de identiteit van de verdachte die dinsdagmiddag werd opgepakt, twijfelen buurtbewoners er geen moment aan dat het de ex-vriend is van de ook bij de woning gesig naleerde dochter. „Iemand uit Bel gië of Frankrijk, geloof ik", voegen ze er aan toe." De woning van de slachtoffers, die precies tegenover basisschool Vos- senburch ligt, werd al vroeg in de nacht afgeschermd met schotten. De politie sloot ook de straten af aan beide kanten van het huis. Be woners konden er alleen onder po litiebegeleiding in of uit. De hele ochtend waren rechercheurs met buurtonderzoek bezig, terwijl de nabije begraafplaats werd uitge kamd. Toevallig waren daar giste ren geen rouwdiensten gepland. Rond tien uur ging het gerucht dat de verdachte uit een autobusje werd gehaald. Maar het ging 'slechts' om een ongeluk, waarbij een onderhoudsbusje, wellicht af geleid door de laaghangende heli kopter, een touringcar ramde. Een overzicht van dodelijke misdrijven in de afgelopen jaren in Zeeland. 19 juli 2011 In Middelburg wordt een echtpaar (man 59, vrouw 55) in hun woning gedood. Een 29-jarige verdachte is aange houden. 7/8 juni 2011 Henry Meye (55) wordt doodgeschoten in zijn huis in Sint Maartensdijk. De zaak is nog niet opgelost. 29 maart 2011 In een auto bij Kamperland wordt een echtpaar gevonden, de vrouw Thi Hong Hue Lee (63) is door een misdrijf om het leven gekomen, de man (64) is gewond. Hij zit vast. 11 oktober 2010 De 3 6-jarige Joost van der Linden wordt- dood gevonden in Vlissingen. Doodsoorzaak nog niet bekend. Rechtszaak tegen 25-jarige verdachte gaat op 4 augustus verder. 6 maart 2010 Ali (9) en zus Zainab (19) worden door hun vader (45) gedood in Zierikzee. De vader pleegt zelfmoord. 21 augustus 2009 40-jarige Terneuzense in haar woning vermoord. 45-jarige echtgenoot bekent, en pleegt begin 2010 zelfmoord in Torentijd, nog voor de rechts zaak is begonnen. 7 juni 2009 De 53-jarige bodybuilder Waltervan Elderen om het leven gebracht in Goes. Het onderzoek loopt nog. 8 maart 2009 Ad van den Dool (60) dood gevonden in zijn woning in Kattendijke, hij is waarschijn lijk vergiftigd. Zijn weduwe (54) werd vrijgesproken. Zaak is nog niet rond. Buurtbewoners zijn geschokt. )to Ruben Oreel De politie kamt de begraafplaats uit. foto Rolf de Feijter Grote Markt 11-13 Goes Kort na de eerste mel ding rukte de politie massaal uit. Ook hulp verleningsdiensten ar riveerden heel snel op de plek des onheils. Het was te laat om de moord op een inwoonster van de Hooge Meestraat in Mid delburg te voorkomen. Ook voor haar zwaargewonde echt genoot kwam de hulp te laat. Hij overleed iets later in het zie kenhuis aan zijn verwondin gen. Achteraf wekt het verba zing dat ondanks de inzet van veel agenten pas elf uur later een verdachte werd aangehou den op een nabijgelegen be graafplaats. Op minder dan een kilometer afstand van de wo ning waar zich het drama vol trok en binnen het meteen na de moord afgezette gebied, waar 's nachts al speurhonden en helikopters werden ingezet. Voor buurtbewoners was het een angstige nacht. Informatie was niet voorhanden. Wat dat betreft heeft de adequaat hande lende politie een steek laten val len. In plaats van tweets te ver sturen, had de politie beter de pers adequaat kunnen informe ren. Deze week lopen 684 Zeeuwen de Nijmeegse Vierdaagse. De PZC volgt een aantal wandelaars. Vandaag dag 1, de dag van Eist. door Jeffrey Kutterink De kop is er af. Ze hebben het allemaal gered en zijn keurig voor vijven bin nen. Al heeft de route door de Be tuwe en Eist, ten noorden van Nij megen, al wat sporen nagelaten. Annemarie de Jonge (Zierikzee) heeft de eerste gevreesde blaren te pakken. „Maar verder viel het alles mee", vertelt ze na afloop. „De voorspelde regen is gelukkig uitge bleven." Het is een uur of drie als ze na een veertig kilometer over de finish komt. „De benen voelen goed. Ook mijn vriendin Margret Boot heeft de eerste dag goed door staan." Ton Stapels uit Goes moet de eer ste kilometers nog wakker wor den. „Ik heb slecht geslapen. Bang dat de wekker niet zou afgaan. Maar na de eerste paar uur wande len heb ik een broodje kaas gege ten. Daarna ging het een heel stuk beter." Als hij om half drie binnenkomt, voelt hij de vijftig kilometer goed in de benen. „Bij elkaar was het pittig." Een uur wachten, genieten van de sfeer en twee pilsjes later ligt hij op de massagebank. „Oef, dat voel ik wel. Maar ik denk dat het voor de de komende dagen helpt." Voordat ze vertrok wist Marjolein van Deurzen uit Terneuzen al één ding zeker. 'Als ik binnen ben, neem ik een duik in het zwem bad'. Een betere afkoeling en ver zorging van benen en voeten is er na vijftig kilometer wandelen niet. De eerste dag valt haar niet tegen, al heeft vader Theo wel even in de piepzak gezeten. „Ik dacht dat we het niet op tijd zouden redden. Op het nippertje hebben we het gered. Zeven voor vijf kwamen we binnen. De komende dagen moe ten we iets beter letten op de plan ning van rustpauzes. In het begin kun je beter wat grotere stukken lopen; pauzes komen later wel." Ook op zijn zeventiende Vierdaag se houdt Th. H. de Meester (Veere) een traditie in ere: na af loop op de bank een glaasje ijskou de witte wijn. Om kwart over vier wandelt hij na dertig kilometer over de finish. „Het liep zeker niet slecht, maar voor het eerst merk ik dat ik een jaartje ouder word. Het lastigste is dat ik door de drukte niet het tempo kon lopen dat ik graag wilde." Vandaag: de dag van Wijchen. MIDDELBURG - longe kinderen spe len minder buiten en zitten meer voor de computer. Dat blijkt uit een onderzoek van Scoop onder ouders van 3- en 4-ja- rige kinderen. Dat onderzoek geeft ook een duidelijk verband aan tus sen het gezinsinkomen en deelna me aan clubs en verenigingen. Hoe lager het inkomen, hoe min der kinderen lid zijn van een club of een vereniging. Het heeft ook te maken met het feit dat meer moe ders zijn gaan werken en meer kin deren daardoor in de buitenschool se opvang zitten. Scooop houdt re gelmatig onderzoeken onder jonge ren. Het feit dat kinderen al jong online zijn biedt volgens de onder zoekers educatieve kansen, zoals via digitale spelletjes taalontwikke ling bij jonge kinderen stimuleren. Op die manier kunnen bijvoor beeld kinderen die weinig voorge lezen worden via games kennisma ken met taal en verhalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3