zeeland 119 'koeltoren' oude brouwerij Beiers brouwen Open dag Raad van State buigt zich over komst landgoed Sint Jansteen Dubbel optreden van Goeyvaerts Trio Plaatsnaambord Turkeye prijkt nu in Turkije Werk Sara Naeije en Eljohara in kerkje Hoogste punt nieuwe super Albert Heijn Met gids door natuur van Het Zwin Concert Veronica op muziektent afgelast 10% KORTING* OP ALLE POLO'S woensdag 20 juli 2011 Z AARDENBURG Nancy van Bree baadt, zelfs op een wat grauwe dag, in het licht op de bovenste verdieping van de tot appartementencomplex omgebouwde koeltoren. Het uitzicht vanaf 'het penthouse' van de toren is fenomenaal. Zuiddorpe, Axel, Sas van Gent en Zelzate liggen op 'oogafstand'. foto's Mark Neelemans door Adri Klinkenberg DEN HAAC/SINT JANSTEEN - De Raad van State beslist over twee weken of het bestemmingsplan voor de aanleg van landgoederen aan de Heerstraat in Sint Jansteen van tafel wordt geveegd of dat ini tiatiefnemer Harold de Beule de schop in de grond mag steken. De hoogste bestuursrechtbank buigt zich nu over het beroeps schrift dat omwonende Bennie van Goethem heeft ingediend te gen het bestemmingsplan. Van Goethem woont honderd meter van de grens van het toekomstige domein nabij natuurgebied De Schommeling. Hij vroeg gisteren in Den Haag het bestemmingsplan van tafel te vegen. De gemeente raad van Hulst heeft De Beule al groen licht gegeven voor de aanleg van in totaal 9,5 hectare aan land goed met ruimte voor drie wonin gen. Volgens de gemeenteraad hoeft Van Goethem zich geen zorgen te maken dat het landgoed niet toe gankelijk is voor publiek. Volgens het omgevingsplan van de provin cie moet vier hectare openbaar zijn. „Dat wordt gehaald", aldus de gemeente en De Beule. Er komt een doorsteek van de Sint Jan straat naar de Heerstraat waar ie dereen gebruik van kan maken. De kavels waarop de drie wonin gen komen te staan krijgen daar naast openbare uitwegen. De Beu le is naar eigen zeggen zes jaar be zig het project van de grond te krij gen. De zitting bij de Raad van Sta te stemde hem tevreden. „Morgen ga ik de bouwvergunning aanvra gen!" Het landgoed aan de Heerstraat is het eerste dat volgens het nieuwe provinciale omgevingsplan in Zee land wordt aangelegd. De tegen standers van het domein, verenigd in actiegroep Red de Schomme ling, vinden dat de gemeente het natuurgebied om zeep helpt. TURKEYE - In Dalaman, een stad in het zuidwesten van Turkije, prijkt nu het plaatsnaambord 'Turkeye gemeente Sluis'. Het bord is er met veel ceremonieel geplaatst door de burgemeester van Dala man, Senol Ocakli, de voorzitter van de Stichting Vriendschaps band Nederland-Turkije en Ruud van der Berg, van museum Het Bolwerk in IJzendijke. Het bord is een verwijzing naar de oude rela ties tussen West-Zeeuws-Vlaande- ren en Nederland en Turkije. Het is ook een voorschot op de landelij ke viering '400 jaar diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Turkije', volgend jaar. Het Goeyvaerts Trio treedt van daag twee keer op in de kerk van de Doopsgezinde Gemeente aan de Weststraat in Aardenburg. Er zijn concerten om 17.00 uur en om 20.00 uur. Het trio bestaat uit Kris- tien Roels (viool), Kris Matthyns- sens (altviool) en Pieter Stas (cel lo). De optredens zijn onderdeel van een reeks zomerconcerten van de Stichting Zomeravondconcer ten, in verschillende kerken. Toe gang kost 9 euro, inclusief een drankje; kinderen tot 12 jaar gratis. WATERLANDKERKJE Kunstenaar Sara Naeije en dames- groep Eljohara laten tot en met za terdag hun werk zien in de her vormde kerk in Waterlandkerkje. De Terneuzense Naeije schildert natuurbeelden. De vrouwen van Eljohara maken 'duurzame kunst' van al bestaand materiaal als (gebroken) glas, schaaltjes, raamhangers en siera den. De expositie is dagelijks te zien van 13.00 tot 16.30 uur. HULST Op het dak van supermarkt Albert Heijn aan het Stationsplein in Hulst gaat vanmiddag om 15.00 uur de vlag uit. Het hoogste punt van de nieuwbouw is bereikt. Juul - bewoner van 't Pleintje, de appar tementen boven de huidige AH- supermarkt in de binnenstad - hijst de vlag. Gruttersfamilie Mat- theeuws wil het hoogste punt 's middags vieren met rondleidin gen in het pand en een hapje en drankje in brasserie De Halve Maan. RETRANCHEMENT Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een excursie door natuurgebied Het Zwin bij Re- tranchement en Cadzand. De tocht begint om 10.00 uur bij strandpaviljoen De Zeemeeuw, na bij Het Zwin. Meelopen kost 3 eu ro; kinderen betalen 1,50 euro. De trip duurt zo'n 2,5 uur. Aanbevolen wordt om oude schoenen of laar zen aan te trekken. Aanmelden is niet nodig. NIEUWVLIET Het jaarlijkse zomerconcert van muziekvereniging Veronica, dat morgenavond zou plaatsvinden op de muziektent in Nieuwvliet, gaat 'wegens omstandigheden' niet door. De koeltoren werd gebouwd om het bier op 'Beiersche wijze' te kunnen brou wen. Mouten, gisten en koelen van de granen gebeurde op de drie zolders van de toren. Westdorpe dankt er een markante toren aan. De drie appartementen en het kantoor in de koeltoren zijn beschikbaar voor huurders. Zondag 31 juli kunnen belangstellenden en nieuwsgierigen de toren van 11 tot 17 uur bezoeken. UIT VOORRAAD LEVERBAAR FINANCIERINGSACTIE 6,9%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39