Delen Zeeland te ver van spoedeisende hulp PZC woensdag De Middelburgse wijk Dauwendaele is opgeschrikt door een dubbele moord. Omwonenden zien de ex-vriend van de dochter voor de dader aan. Om op te vreten De krant 6 weken voor 18 euro! woensdag 20 juli 2011 door Cuido van der Heijden DUBBELE MOORD Bij ons op de wc ligt een dun boekje: Hoe overleef ik mijn vakantie? Survival- tips, geschreven door kin derboekenschrijfster Francine Oomen. In het boekje leren kinde ren onder meer hoe ze in geval van nood konijnen villen en slach ten. Ik koester het boekje als een curio siteit; als een allerlaatste stuiptrek king van een verloren gegaan tijd perk. Tienduizenden jaren heb ben we achter wilde beesten aan gerend voor een stukje vlees, maar sinds een jaar of vijftig wil len we dat eigenlijk niet meer we ten. Vlees moet zo onherkenbaar mogelijk op het bord belanden, liefst stress- en angstvrij. Is dat eigenlijk wel natuurlijk, stressvrij vlees? Wat denkt u dat er door het hoofd van een reekalf gaat, wanneer een wolf zijn tan den in de heerlijk voedzame on derbuik zet? En zou de wolf vol af schuw terugdeinzen omdat de smaak van het kalf verpest is door een stresshormoon? Denkt u dat het een beest kan schelen of het na een leven in ge vangenschap om zeep wordt ge holpen door een pin door het hoofd of een opengesneden strot? Het zijn menselijke overwegin gen. We willen dieren het liefst zonder angst of stress doden om dat het vlees dan lekkerder is en het slachten besteden we uit aan steriele fabrieken omdat we er zo weinig mogelijk van willen we ten. Toen mijn opa hèt kerstko nijn tegen de schuurdeur spijker de om het te villen, wist ik in ie der geval nog waar dat vlees van daan kwam. Dat kan nu dus écht niet meer. Nadat in een survivalprogramma op televisie meisjes een stel kip pen in de Surinaamse jungle om zeep hielp, stelde Marianne Thie- me Kamervragen. We zouden zijn teruggevallen in beschavingsni veau stelde ze. RTL5 ging door de knieën en beloofde het nooit meer te doen. Maar ja, wie kan Marianne Thie- me met haar bedwelmende bam- bi-ogen nu iets weigeren? Ik niet. Ik ben gek op Marianne Thieme. Ik zou d'r wel óp kunnen vreten. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansên pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten eri diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoo nsgegcvens In het colofon treft u nadere informatie aan. De 59-jarige meneer Schroevers wordt zwaargewond uit zijn huis gehaaid. foto Rolf de Feijter Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De straten rond de woning (het hoekhuis rechts achterin) werden na de moord afgesloten. foto Roland de Jong door Nadia Berkeider MIDDELBURG - Delen van Zeeland liggen langer dan drie kwartier rij den van de spoedeisende hulp in het ziekenhuis. Dat blijkt - op nieuw - uit een overzicht van het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) dat door minister Edith Schippers naar de Tweede Kamer is gestuurd. Een spoedrit met de ambulance naar het ziekenhuis mag maximaal drie kwartier duren. Vanuit West- kapelle, de omgeving van Renesse en Scharendijke, de omgeving van Aardenburg en het oostelijkste puntje van Zeeuws-Vlaanderen is dat niet haalbaar, blijkt uit het on derzoek. Zeeuws-Vlaamse patiën ten worden als dat medisch nood zakelijk is naar een Vlaams zieken huis gebracht. Het aantal volwaardige afdelingen spoedeisende hulp in Nederland is in drie jaar tijd teruggelopen van 104 naar 67; dat komt onder meer door fusies en sluitingen. In totaal kunnen ruim 140.000 Nederlan ders niet op tijd in het ziekenhuis zijn. Op de Waddeneilanden is dat probleem het grootst. Het RIVM baseert de conclusies op berekenin gen. De onderzoekers hebben niet zelf rondgereden om de afstand tot het ziekenhuis uit te rekenen. TOP OF FLOP? Elke dag bezoekt de Zomerredactie een camping in Zeeland. Vinden de gasten het daar top of flop? Bekijk de video's op www.pzc.nl/zomer COLUMS Vandaag heeft Cuido van der Heijden het in zijn column over 'Om op te vreten'. Lees alle columns op: www.pzc.nl/specials/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw zomerfoto in ons album Zomer2011 op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2