Aap komt uit de mouw na teleurstellende race Heister Dirk Boehlé Kruininger Kik wint weer in Zeeuws-Vlaanderen sport 127 ENDURA SPORT woensdag 20 juli 2011 'Technisch en tactisch zit het goed in elkaar. Alleen zijn hun resultaten nog wat wisselend. Maar dat heeft alles te maken met hun jeugdigheid.' Trainer Ed Bontrop van Beachteam Den Haag door Rob de Bruyn foto Izaak Verkeste team trainen. Inmiddels is die aan sluiting gemaakt." Boehlé wordt bijna verlegen van die loftuitingen. Hij is dolblij dat hij de overstap naar Den Haag heeft gemaakt. „Elke training is een wedstrijd. Die weerstand heeft ons enorm doen groeien. Niet alleen fysiek, maar ook tac tisch. We kunnen een wedstrijd veel beter lezen dan vroeger. Dat willen zeggen dat we tegen woordig beter anticiperen op wat een tegenstander doet. De voor spelbaarheid van een tegenstan der wordt dus groter. En die ont wikkeling schrijf ik hoofdzakelijk toe aan de tijd die we in Den Haag aan de slag zijn. Erik en ik hebben elkaar trouwens nog beter leren kennen. Want ga maar na, we zitten tegenwoordig voortdu rend op eikaars lip. En dat gaat pri ma." Boehlé heeft voluit voor het beach- volleybal gekozen. Van zijn club in de zaal, VT Kemzeke/Stekene, heeft hij afscheid genomen. Nood gedwongen, omdat die combina tie niet meer viel te maken. „We zijn minstens twintig uur per week bezig met beachvolleybal. Met een studie ernaast, kan er niks meer bij. In aanloop naar het EK is het nog gekker, want sinds vorige week trainen we ook mee met de nationale jeugdselectie. Dit betekent dat we nog zes we ken lang twee keer per dag aan de bak moeten." Hoewel ze graag met elkaar samen werken, nemen Boehlé en Nijland na dit seizoen toch afscheid van el kaar. Aangezien beide jongens niet over de lengte beschikken om op termijn de landelijke top te kunnen bestormen, moeten ze bei den op zoek naar een partner met die extra lengte. „Een onvermijde lijk besluit dat er al langer aan zat te komen", zegt Boehlé daarover. „Het doet ook best pijn, omdat we het heel fijn hebben samen. Maar we ontkomen er niet aan als we onze droom allebei realiteit willen laten worden." Wie zijn nieuwe partner wordt, kan Boehlé nog niet zeggen. „Ik hoop er zo spoedig mogelijk mee naar buiten te kunnen komen." SHANGHAI - Ze had een excuus voor haar twintigste plaats, voor haar opvallende terugval in de laat ste honderden meters. Een góed excuus ogenschijnlijk, maar ze wil de het eerst helemaal niet gebrui ken. Zij, Linsy Heister, Europees kampioen 10 kilometer en wereld kampioen op de 25, zou geen zie lig verhaal gaan ophangen. Uitein delijk kwam het hoge woord er toch uit bij de openwaterzwem- ster, maar o wat baalde ze van het geen ze gisteren moest vertellen na haar io-kilometerrace op de WK in Shanghai. Heister kampte in het voorjaar met een flinke schouderblessure, zo bleek, en is nog niet terug op haar oude niveau. Hoe de buiten wacht daar tegenaan kijkt, dat lijkt niet iets om je druk over te ma ken, maar in de aanloop naar de WK verzweeg de 23-jarige Eindho- vense haar kwetsuur en de gevol gen ervan vakkundig. Geen woord erover tijdens een speciale perscon ferentie in Eindhoven. Niet van haarzelf, niet van haar trainer Mar cel Wouda, niet van haar wed- strijdcoach Rob Kennis. Die laatste hield zich ook gisteren nog keurig op de vlakte, na de race waarin Heister lang vooraan in de kopgroep had gelegen, zo rond de vijfde plek. Kennis wees op het feit dat er simpelweg negentien zwemsters sneller waren geweest, en stipte aan dat niet te zeggen is wat er zou zijn gebeurd als Heis- ters voorbereiding wél honderd procent was geweest. Maar zijzelf sprak na haar aanvankelijke schroom klare taal, zij het met een stevige portie tegenzin. „Ik was op dit moment gewoon niet sterk ge noeg. Ik weet dat de reden is dat ik mijn oude niveau nog niet terug heb." Aan de laatste weken en dagen kon het niet gelegen hebben, zei ze, want die waren top geweest. En ook kort vóór en tijdens de wedstrijd ging het zoals ze zich door Wim de Vos CLINGE - Gisterochtend had hij nog steeds niets beslist of hij deel zou nemen aan de Ronde van Clinge van gisteravond. Vrijdag vertrekt Christian Kik voor drie weken met vakantie en een extra vakantiecentje was best welkom, dacht hij uiteindelijk. Vandaar dat de Kruiningse coureur besloot als nog naar het Zeeuws-Vlaamse grensdorp af te reizen. En hij bleef niet zonder succes. Immers, na 80 kilometer versloeg de Bevel ander zijn medevluchters en pak te zo zijn derde seizoensoverwin ning. De wedstrijden in Zeeuws-Vlaan- deren liggen Kik blijkbaar erg goed, want eerder dit seizoen was de renner ook al de sterkste in IJ- zendijke. Daarnaast schreef hij ook de Ronde van 's-Heer Arends- kerke op zijn naam en fietste hij ook al meerdere ereplaatsen bij el kaar. Is dat reden om het nog eens ho gerop de wielerladder te gaan zoe ken? „Nee", antwoordde Kik resoluut. „Zoals het nu gaat, kan ik alle KN- WU-wedstrijden in Zeeland toch rijden en ook daar heb ik al een paar maal mijn prijsje meegepakt. Ik moet bovendien veel uren draaien op mijn werk en heb dus ook niet altijd tijd om te trainen en aan wedstrijden mee te doen. Ik ben tevreden zoals het nu gaat en blijf dus op deze manier verder gaan." In Clinge was Christian Kik onge twijfeld één van de meest actieve Linsy Heister kampte in de aanloop naar het WK met een schouderblessu re, zo vertelde ze na afloop van haar 10 kilometer, foto Vincent Jannink/ANP had voorgesteld. „Ik heb de juiste keuzes gemaakt; een goede war- ming-up gedaan, zodat mijn hart slag al lekker hoog was. Want nor maal heb ik tijd nodig om op stoom te komen. Dat ik nu zo goed weg was, zegt genoeg. Nor maal lig ik na de start ergens ach terin, nu direct vooraan. Verder nam ik de boeien goed. Ik voelde me sterk en heb er alles aan ge daan. Maar aan het eind was ik ge woon helemaal op." Heister wilde bij de eerste tien ko men. Dan zou ze zich meteen heb ben geplaatst voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Lon den. De zwemster zelf bouwde nog een tweede eis in: om in aan merking te komen voor een her kansing bij een olympische kwalifi catiewedstrijd volgend jaar juni in Setubal (Portugal), zou ze bij de eerste twintig moeten finishen. „Dat is een nationale eis", meldde ze tijdens het persmoment voor de WK, en gisteren herhaalde ze die boodschap. Navraag bij presta tiemanager Ad Roskam van NOCNSF leerde dat er van de kant van het Nederlands Olympisch Co mité helemaal geen 'ondergrens' was opgelegd. Nee, Heister zelf achtte de extra voorwaarde nodig. Want, zo sprak ze gisteren: „Ik heb de laatste twee jaar op iedere wedstrijd laten zien dat ik bij de wereldtop hoor. Ik weet dat ik veel meer in me heb dan dit." Niet bij de beste twintig van de wereld eindigen was voor Heister eenvoudigweg niet acceptabel. Zo als ze zichzelf - in een poging nóg beter te worden - begin dit jaar op legde om ultrahard te trainen, wat leidde tot haar schouderblessure. De vele tranen gisteren na afloop van de race hadden niets van doen met slapte of een gebrek aan win naarsmentaliteit. Juist niet. Heister werd even enorm met zichzelf ge confronteerd. Ze is keihard voor zichzelf coureurs. Zelf zette hij al vroeg in de wedstrijd een ontsnappingspo ging op touw, maar ook vloog hij er een paar maal in als anderen probeerden een bres te slaan. Dat gebeurde dus vrij regelmatig, maar opvallend was dat het pelo ton nooit zenuwachtig werd en de favorieten hun kans bleven af wachten. Daarom duurde het ook vrij lang voordat de beslissende fase werd ingeluid. Met nog enkele kilome ters voor de wielen kwam Kik aan de leiding in het gezelschap van twee Belgische renners, Kurt Cab- oor uit Boekhoute en Dries Des met uit Kruishoutem. Zij bleven wél uit de greep van de groep en dus kon Kik naar de overwinning spurten. Caboor finishte als twee de, Desmet werd derde. Voor wie fietsen als een sport ervaart Geïnspireerd door onze Tourhelden? Betaalbare kwaliteitsfiets en goede voorlichting op het gebied van: RACE FIETSEN, MOUNTAINBIKES, TREKKING-EN VAKANTÏEFIETSEN Laat u verrassen in onze showroom Ook het adres voor de sportieve lichtgewicht electrische fiets Klantkaart voordeel van 10 tot 15% op fietsen en andere aankopen Achter de Houttuinen 12 4331 NJ Middelburg Tel 0118-65 04 85 info@endurasport.nl www.endurasport.nl I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27