sport 123 204 3 Met stip voordeligste... stipreizen.nl Dompertje Rob Ruijgh blijft sterk koersen Geen zorgen over sneeuw op Alpentoppen woensdag 20 juli 2011 De organisatoren van de Ronde van Frankrijk maken zich vooralsnog geen zorgen over de sneeuw die op enkele te bezoeken Alpentoppen is gevallen. „We houden het in de gaten en kunnen ritten aanpassen als dat nodig is", zei koersdirecteur Jean-Frangois Pescheux gisteren. „We weten dat het kan sneeuwen op de hogere bergen, ten minste één keer per maand. Normaal gesproken zal het nu verdwijnen." Morgen en vrijdag zijn er aankomsten bergop: op de Calibier en in L'AIpe d'Huez. Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Tour de France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. mHOOGERLANDQ Het was niet misselijk giste ren. Het ging eigenlijk geen moment bergaf! En dan gemiddeld toch 46 kilometer per uur halen. Dat is extreem. Ik heb heel lang op de elf gereden. Dat zegt ook genoeg. Op den duur werd het vies koud met die regen. Daar zit dan je helemaal niet op te wachten. Want het doet nu elke dag pijn, ook al komt Parijs steeds dichterbij. Hoewel de koers in een vliegend tempo werd verreden, heb ik me goed staande kunnen houden. Ik zat mee in een mooie groep, waar van ik dacht dat die best wel eens kansrijk zou kunnen zijn om weg te blijven. Helaas. Dat geeft nog maar eens aan hoe keihard het er hier aan toegaat. Er is echt een zware strijd losgebarsten in de ra ce om de laatste prijzen. Ik heb ook kennis gemaakt met de beruchte afdaling naar Gap. Daarop heb geen risico's geno men. Maar ik snap dondersgoed dat Beloki er een jaar of acht gele den vol zijn plaat ging. Hij viel toen in een heel scherpe bocht. En die kan misschien wel goed aangegeven staan, maar als je gaat, dan ga je, hoe goed je ook kunt dalen of sturen. Met de verwondingen aan m'n been heb ik een terugslagje. Twee hechtingen in m'n knie zijn open gesprongen. Het lijkt ook beetje te zweren. Daar .moeten we met z'n allen dus heel kort opzitten. Gisteravond laat was nog niet pre cies duidelijk wat er aan zou gebeuren, maar onze teamarts had het erover om het dicht te plakken. We zien het wel. Het is zeker een dompertje, maar aan de andere kant ook niet ge heel onverwacht. In die knieholte was de kans sowieso aanwezig dat er nog probleempjes zouden kun nen ontstaan. Het is een rotplek om een wond te hebben, want je knie is constant in beweging. Dat helpt natuurlijk niet bij het her stel. Tot en met Parijs wordt het overle ven. Maar daarna is het snel feest. Op Yerseke komt er volgende week woensdagmiddag een huldi ging bij de Julianahaven. De geza menlijke horeca heeft daarvoor de handen ineengeslagen. Hele maal top vind ik dat. M'n vader Cees gaat de boel daar blijkbaar aan elkaar praten. Dat is hem wel toevertrouwd. Wie hem op tv be zig zag, moet gedacht hebben dat hij dit al veel vaker had gedaan. Ik heb begrepen dat hij inmiddels ook een bekende Nederlander is geworden. Ik zal me natuurlijk in het feestge druis storten, maar ik zal wel m'n gemak moeten houden. Want 's avonds rijd ik npg de Acht van Chaam. Samen met de Draai van de Kaai in Roosendaal vind ik dat een geweldige koers. Ik heb trou wens heel goede herinneringen aan Chaam, omdat ik 'm weieens heb gewonnen bij de amateurs. Hopelijk kan ik bij de profs nog eens voor zo'n mooie verrassing zorgen. GAP Ook in Gap bewees Rob Ruijgh dat hij in deze Tour veruit de beste Nederlander is. De Vacan- soleil-renner hield op de Col de Manse knap stand in een groep met geletruidrager Thomas Voeck- ler en Frank Schleck. Hij finishte uiteindelijk als negentiende op 4.44 minuten van ritwinnaar Thor Hushovd. „Toen Contador demarreerde, zat ik een beetje ingesloten. Ik kon daarom niet meteen reageren toen hij ging. Als Contador een gaatje slaat, wordt het lastig om terug te komen", zei Ruijgh, die een goed gevoel overhield aan de afdaling van de>Col de Manse. In tegenstelling tot Andy Schleck vond de Limburger niet dat er on verantwoorde risico's genomen moesten worden. „In de afdaling van de Col de Manse ben'ik nog verschillende renners voorbijgere den. Gevaarlijk vond ik het niet, wel technisch. Maar daar houd ik juist van", zei Ruijgh die nu negen tiende staat. Alberto Contador (midden) is er vandoor en alleen Samuel Sanchez (links) en Cadel Evans kunnen volgen, foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23