'Opknappen kraan kan voor minder' «2® Hoe heeft Assepoester EXTRA VAKANTIEGELD! 181 zeeland BELLEZA Goes pakt lelijke plekken dorpen aan APPARTEMENTEN VLISSINGEN MIDDELEEUWS FESTIJN De landschapstuin van Terra Maris in Oostkapelle was toneel van een middeleeuws festijn. Compleet met historische figuren, spelletjes en dranken en spijzen uit een ver verleden. /TXAutoTeam Belgisch feestje op Bellamypark in Vlissingen woensdag 20 juli 2011 SCHELDEKWARTIER Voorstel van restaurateur door Wendy van den Hurk vlissingen - De Scheldekraan kan voor veel minder geld worden op gelapt dan waar de gemeente Vlis- singen tot dusver vanuitging. Ster ker: voor ongeveer de helft. Dat zegt Frank Melcherts van het Bredase bedrijf MIT Groep. Dat is ooit begonnen als leverancier van onderdelen voor torenkranen, maar is inmiddels gespecialiseerd in het renoveren en repareren van de kranen. De gemeente Vlissingen hield ver ontruste inwoners steeds voor dat renovatie van de kraan niet te beta len was. Bedragen die zij noemde, varieerden nogal eens, maar gin gen wel richting een miljoen euro. Dat is nergens voor nodig, aldus Melcherts. „Dat baseer ik op onze ervaring en kennis. Wij hebben in middels een aantal afgetakelde kra nen terug gezet, onder meer drie zogenaamde Baileykranen. We hebben ze geconserveerd, de con structie hersteld, de elektrische in stallatie aangepast; noem maar op. Dat kan met deze kraan ook." En heus niet voor de hoofdprijs. „In dit geval zetten wij niet volle- vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 dig commercieel in. Als de kosten gedekt zijn, zijn we al een heel eind. Zolang we er maar geen bak ken met geld bij hoeven te leggen. Maar deze torenkraan is te bijzon der om te laten liggen. Zonde als daar niets mee gebeurt. Ik ken de kraan nog van vroeger, als ik op va kantie was in Vlissingen. Dat sil houette, met de ronde muur en de kranen, kan ik me nog goed herin neren. Prachtig beeld." Melcherts is inmiddels in contact gebracht met vroegere Zeevaart schooldirecteur Louis van Heulen, die onlangs het initiatief heeft ge nomen om geld in te zamelen voor renovatie van de kraan. Zelf hoopt Melcherts dat in Vlissingen ook bedrijven hun diensten aan bieden, om zo samen de kraan op te knappen. „Dat kan een gunstig effect hebben op onze prijs." Dit verhaal is bij de gemeente Vlis singen neergelegd. Melcherts heeft daarin voorgesteld het plan in sep tember verder uit te werken. De ge meente heeft nog vier ton aan Eu ropese subsidies 'liggen', maar dat moet ook worden besteed aan een monument voor werfarbeiders, een pompgebouw bij het Dokje van Perry en informatiepanelen. www.pzc.nl MEEST CELEZEN Verdachte dubbele moord opgepakt Jongens beschadigen 43 geparkeerd staande auto's STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Annemarie Zevenbergen Twee verdwaalde ridders, een schijnbaar beschon ken visser en een kwak zalver bevolkten gistera vond de landschapstuin van mu seum Terra Maris in Oostkapelle. Het eerste middeleeuws festijn trok daar een gemêleerd gezel schap. De historische persona ges,'ter leringhe ende vermaeck', hielden een publiek bezig dat be stond uit gezinnen met kinderen en veel toeristen. Met als zeer wel kom extraatje het onverwacht mooie weer. Het was de eerste keer dat Terra Maris zich waagde aan een derge lijk festijn. Het onlangs geopende mottekasteel speelde daarin een grote rol. Het museum wil met de feesten en diverse andere activitei ten rondom de nagebouwde hou ten verdedigingstoren een nieuw element toevoegen aan het mu seumprogramma. De première was geslaagd, vertelt educatief me dewerkster Maaike de Wilde van het museum. „Er zijn zo'n 900 be zoekers geweest. We zijn heel te vreden, iedereen had het naar z'n zin en de sfeer was uitstekend." De plastic emmer bij het kastanje werpen zal volgende week bij de tweede editie dan ook ongetwij feld vervangen zijn door een rie ten mand. Het stokbroodjes bakken op een vuurtje was een trekker. Een mu seummedewerker, ook middel eeuws gekleed, sneed ter plekke de elzentakken waaraan de broodjes geroosterd werden. Jens en Nils Joosse uit 's-Heer Arendskerke lie ten dat bakken over aan opa en oma. Opa bleek daar het handigst in en tevreden hapten de klein zoons de warme broodjes van de stok. De vijftien acteurs die de histori sche personages tot leven brach ten, waren merendeels afkomstig uit de dorpen rondom Oostkapel le. Een aantal van hen is actief bij een toneelvereniging. Met verve Marleen Goetheer drijft de Drentse heideschapen. speelden ze de rollen van kruiden vrouwtje, stroper, lastpak, kwakzal ver, kok en spelbegeleider. Spin ster Lenny Caljouw uit Domburg bleef overigens wel zitten met een prangende vraag van een meisje: 'Waar zit de prikker op het spinne wiel waaraan Assepoester zich prikte?' Ze moest het antwoord schuldig blijven, aan haar spinne wiel viel geen prikker te ontdek ken. „Die zit er echt niet hoor." Drie Bordercollies van Jeroen en Astrid Goetheer uit Kortgene ga ven een demonstratie schapen drij ven. Dochtertje Marleen (6) verte derde de omstanders met haar een jarige collie Roy. Ze trainde het dier zelf. Dranken en spijzen waren er te over. Alles middeleeuws getint. Dat betekende met de handen eten. Geen probleem met brood jes. Maar een broodje gevuld met soep nuttigen, vergt een zeker stra tegie. Te snel de hete soep uit het broodje slurpen is pijnlijk, maar te traag geeft rotzooi. Tevreden keerde het publiek uit eindelijk derwaarts; gelaafd, ge spijsd ende vermaeckt. Spelen en spijzen Het middeleeuws Festijn 'Spelen en Spijzen' speelt zich af rondom het nieuwe mottekasteel van Terra Maris in Oostkapelle. Gisteren was de eerste van een reeks van vier middeleeuwse fees ten in de landschapstuin van het museum. De overige drie data in de reeks zijn 26 juli en 2 en 9 augustus. Hoogtepunten zijn de demonstra ties schapen drijven met Bordercol lies om 16.30 uur en 18.00 uur. De festijnen beginnen om 16.30 uur. Er zijn oude spelletjes van boom- schijf lopen en kegelen tot hoepe len. Liefhebbers kunnen speerwer pen en boogschieten. Verschillende personages verma ken het publiek. Middeleeuwse spijzen en dranken maken het festijn compleet. AutoTeam trakteert door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes gaat de komende vijf jaar veertig verpau perde panden in de dorpen aan pakken. Wethouder Jo-Annes de Bat: „In het ene geval zul je grond aankopen, in het andere is een bij drage voor onderzoek voldoende. We verwachten ook van eigenaren dat ze creatief zijn." De Bat wil nog niet alle locaties noemen, omdat eerst met eigena ren moet worden gesproken. Hét eerste speerpunt is wel concreet: aankoop van autobedrijf Kaelen aan de Elenbaasstraat in 's-Heer Arendskerke. Doel is de panden te slopen en de kavel in te richten als park, speelveld, entree naar het sportcomplex en parkeerplaats. De Bat: „We proberen meer vlie gen in één klap te slaan. De entree naar het sportpark is nu onduide lijk. Ook is er gebrek aan parkeer ruimte. Je schept ook speelmoge- lijkheden voor kinderen in de buurt en er ontstaat een stuk groen. Verder haal je een lelijke plek weg." Autobedrijf Kaelen is in gesprek met de gemeente. „Of we weggaan of hier blijven, hangt van de ver volggesprekken af Op dit moment is nog niets zeker", zegt mede-eige naar Ton de Koster. I^0%J<ortin2iO£nieuweautc^suitvoonraadén nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.NL Wïr leben Autos. 10®r voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland 8 V. uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper, na aflevering/registratie von een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders (particulier/KZM) van 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011. Kijk voor de voorwoorden opwww.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. vlissingen - Voor wie zich mor gen afvraagt wat die Belgische vlag doet op het Bellamypark in Vlissin gen: die is om de Belgische Vlissin- gers te verwelkomen op de recep tie ter ere van de nationale feest dag van de zuiderburen. Om ook de in Vlissingen wonende Belgen, en dat zijn er aardig wat, daarvan te laten meegenieten en om de wat gebrouilleerde verhou dingen door de ontpolderings- kwestie te verstevigen, is er een re ceptie. De organisator, consul en oud-notaris Daan Sauer, hoopt er een jaarlijks terugkerend partijtje van te maken. Dit jaar verwacht hij veertig gasten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18