Walcheren gaat mee met burgemet PZCI Zeeland 20 en 21 WALCHEREN 18 en 19 SAMENWERKINGSVERBAND Politie gaat ogen en oren van deelnemers project gebruiken Tijgers, kamelen en clowns veroveren het Veerse Bastion Busje ramt bus: inzittende bevrijd Politie toont gestolen fietsen Kritiek op actie voor behoud intercity almanak Voiture door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wil een burger- net invoeren in haar gemeente. Dat is een samenwerkingsverband tussen inwoners van de gemeente, de politie en de gemeente zelf Het college van B en W wil daar geld voor reserveren. Ook de Middelburgse en Vlissing- se colleges besloten al om geld be schikbaar te stellen voor de opzet van zo'n netwerk in hun gemeen ten. Het systeem moet even sim pel als doeltreffend zijn. De politie benadert het burgernet na een melding van bijvoorbeeld een in braak of vermissing via (mobiele) telefoon of sms. De deelnemers aan het netwerk worden dan ver zocht uit te kijken naar een ver dacht voertuig of een bepaald per soon. Hun tips geven zij vervol gens door aan een gratis telefoon nummer van de politie. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere: „Wij proberen al zo veel mogelijk vaste agenten te kop pelen aan een dorp. Daardoor krij gen de kernen en de politie een sterkere binding met elkaar. Maar de politie kan niet alles alleen doen, die moet ook gevoed wor den. Gevoed door de inwoners van de gemeente. En dat werkt, is onze ervaring. Ook nu al. Zo heb ben we onlangs een inbraak kun nen oplossen aan de hand van een tip. Het burgernet werkt veel direc ter. De politie kan direct na mel ding bijvoorbeeld het signalement van een verdachte doorgeven. Dat is een stuk sneller dan dagen later een oproep doen via de media. Het burgernet is daarvoor een goed systeem. Het is overigens ab soluut niet de bedoeling dat bur gers zelf verdachten in de kraag grijpen. De tipgevers komen ook niet met hun personalia in een strafdossier te staan." Het is de be doeling dat het systeem na de zcr- mer in de hele provincie uitgerold wordt, zegt Van der Zwaag. „Dat is ook de kracht ervan. Criminaliteit stopt niet bij gemeentegrenzen." De invoering kost provinciebreed ruim 130.000 euro. Daarna moet jaarlijks zo'n 80 mille worden uit getrokken voor het gebruik van het netwerk. Het is landelijk al eni ge tijd actief in dertien regio's. Ruim 70 gemeenten doen mee, met in totaal meer dan 200.000 deelnemers. In het netwerk wordt het zogenoemde SMS-Alert dat tot nu toe draait, geïntegreerd. De deelnemers aan dat systeem gaan over naar het Burgernet. Directeur CineCity adviseert Himalayaanse filmindustrie Tip? walcheren@pzc.nl Middeleeuws festival in landschapstuin Terra Maris Woensdag 20 juli 2011 93S tIIII IIIIMIWHM) t 'li'il'l IIWiH VEERE - Het circus is neergestreken in Veere. Het vestingstadje biedt vijf dagen lang een po dium aan traditioneel circus met humor, span ning en dieren. Vandaag beginnen de voorstel lingen van het Italiano Circus op het Bastion in het stadje. Liefhebbers kunnen een 'klassie ke circusshow' verwachten. Met acrobaten, jongleurs en clowns dus. En dieren, veel die ren: paarden, kamelen, lama's, pony s, tijgers, Schotse hooglanders, duiven. De première is vanavond om 20.00 uur. Don derdag, vrijdag en zaterdag zijn er shows om msmsssmmwmssmsm MIDDELBURG De brandweer heeft gisterochtend iemand bevrijd uit een bestelbusje, nadat die een touringcar had ge ramd op de kruising Nieuwlandse- weg en Kleverskerkseweg in Mid delburg. De botsing gebeurde rond 8.10 uur. De gewonde is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Hoe het ongeluk kon gebeuren, is nog niet bekend. VLISSINGEN De politie in Vlissingen houdt maandag 25 juli een fietsenkijk- avond op het terrein van Garage Kuzee, aan de Madame Curieweg in Ritthem. Mensen van wie een fiets is gestolen, mogen die dag tus sen 19.00 en 20.00 uur komen kij ken of hun eigendom erbij staat. Om de fiets terug te krijgen, moe ten ze wel het proces-verbaal van aangifte laten zien. KAPELLE De Kapelse wethouder John Hersel- man vindt het onverstandig dat Middelburg en Vlissingen nieuwe afspraken willen over de dienstre geling van de NS om de intercity te behouden. Hij vreest dat de NS zal terugvallen op het oude plan: slui ting van de stations Arnemuiden, Kapelle en Krabbendijke. pagina 20: Walcherse gemeenten spe len met vuur over treinenloop 16.30 en 20.00 uur. Zondag is de laatste dag van het Italiano Circus in Veere. De afsluiten de show begint om 16.30 uur. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Ze rijdt al een eeuwigheid in een af tands voertuig van Italiaanse make lij. De lak is dof, hier en daar zit wél een deukje maar géén comfort- en veiligheidverhogende zaken zoals air co of airbags. 'Want', zegt die zuini ge Goese collega steevast, 'wat er niet opzit, kan ook niet stukgaan'. Maar nu is het einde van de trouwe vierwieler in zicht. Het beestje man keert te veel voor de jaarlijkse keu ring. Dus heeft mevrouw het spaar varken kapot geklopt en zich een nieuwe, belastingvrije(!) Japanse voi ture aangeschaft. Met airco én een cd-speler. Kan stuk, maar is wel fijn. „Ik heb nu geen radio, dus als ik naar m'n dochter in Rotterdam ga, zing ik de hele weg hetzelfde lied. Bij Moerdijk ben je dat toch wel beu!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17