buitenland 19 Marrea rklaart Vaticaan de oorlog Klokkenluider Brits schandaal overleden 9 Aangifte om aanvallen met drones in Pakistan www.verrassingshotel.nl/marrea dinsdag 19 juli 2011 land zongen gelijktijdig 'Prettige ver jaardag lieve Zulu Vader, we houden van je'. Ze veroverden daarmee een plekje in het World Guinness Book of Records. foto EPA LONDEN - Sean Hoare, een voorma lige verslaggever van News of the World die onlangs belastende ver klaringen aflegde over zijn toenma lige hoofdredacteur Andy Coulson in het afluisterschandaal, is dood. Hoares stoffelijk overschot werd gisteren door de politie aangetrof fen in een woning in Watford. De politie gaat vooralsnog uit van een natuurlijke doodsoorzaak. Het schandaal rond het boulevard blad breidt zich steeds verder uit. John Yates, assistent-commissaris van de Londense politie, is giste ren opgestapt wegens zijn rol in het afluisterschandaal. Yates had het afluisteren door de krant eerder onderzocht en conclu deerde in 2009 dat er niet genoeg bewijs was om de zaak te herope nen. Hij kreeg daarover veel kri tiek te verduren. Uit recent onderzoek is gebleken dat de politie 11.000 pagina's met bewijsmateriaal had, die echter niet grondig werden onderzocht door rechercheurs. Zondag stapte de topman van Scotland Yard, Paul Stephenson, al op wegens be schuldigingen van corruptie. Vanmiddag verschijnen voor een Britse Kamercommissie Rebekah Brooks, oud-directrice van News International Ltd., Rupert Mur doch, president van News Corpo ration, en James Murdoch, vi ce-president van News Corpora tion, verschijnen. Het drietal moet tekst en uitleg ko men geven over het 'inbreken' door journalisten werkzaam bij de Britse kranten van de Murdochs, en met name de inmiddels opge doekte News of the World, bij tele foons van meer dan 4.000 promi nente Britten. Het verhoor van de drie, waarbij nog niet vaststaat of zij alledrie te gelijk worden gehoord, is open baar en live te volgen via de tv van het Britse parlement. Brooks heeft inmiddels uitleg geëist van de poli tie die haar zondag arresteerde we gens het afluisteren van telefoons en omkoping van agenten. Na ne gen uur verhoor werd ze zonder aanklacht op borg vrijgelaten. ISLAMABAD - Pakistaanse nabe staanden van burgerslachtoffers van Amerikaanse aanvallen met onbemande vliegtuigen hebben gisteren aangifte gedaan wegens moord tegen ex-CIA-topman John Rizzo. Die gaf als hoogste juridische advi seur van de Amerikaanse geheime dienst zijn goedkeuring aan de aan vallen met de zogenoemde 'dro nes'. Ook kwam Rizzo er in een vraag gesprek openlijk voor uit dat hij de dodenlijsten goedkeurde. De Vere nigde Staten begonnen in 2004 on der president George Bush drones in te zetten tegen taliban en ver- bshbbrsbhb&hkbbhh genover een jongeman. Het meest schokkende is echter dat de Heili ge Stoel het achterhouden van in formatie actief aanmoedigde. Toen de eerste onthullingen over pedo fiele priesters en paters midden ja ren negentig Ierland diep schok ten, stelde de kerk richtlijnen op om misbruik meteen aan de auto riteiten te melden. Het Cloyne-rapport onthult dat de toenmalige pauselijke nuntius in Dublin de Ierse bisschoppen een 'De priesterkraag kan de wetten van dit land niet ontduiken' brief stuurde om te melden dat de top van de kerkhiërarchie in Rome niet akkoord ging met die richtlij nen, en ze als een niet-bindend 'studiedocument' afdeed. En dus vertikte Magee het om wandaden bij de politie te melden om zo de kerk niet verder te beschadigen. Net zoals de huidige pauselijke nuntius medewerking met de on derzoekscommissie weigerde. Magee is ondergedoken. Aangeno men wordt dat hij zich binnen de muren van de Sint-Pietersbasiliek in Rome verschuilt. Het Vaticaan weigert te reageren op het rapport - het vierde al inzake kindermis bruik door geestelijken - of op de vraag of het Magee onderdak biedt. De Ieren en hun regering zijn woedend. „De kromstaf en priesterkraag kunnen de wetten van dit land niet ontduiken", bul derde eerste minister Enda Kenny. Vice-premier Eamon Gilmore heeft de pauselijke nuntius ontbo den, gedreigd hem het land uit te zetten en de nuntiatuur te sluiten. „Er is al teveel verzwegen. We le ven in modern Ierland, niet in de Bent u in de stemming voor een aangename verras sing? Boek dan dit bijzondere verrassingsarrangement in een van de prachtige Fletcher Hotels in Nederland. Speciaal voor lezers van deze krant heeft Marrea Hotelarrangementen met alle hotels van Fletcher een bijzonder aantrekkelijk arrangement samengesteld. Geniet van een fantastisch verblijf in een charmant 3- en 4-sterren hotel. De 47 hotels van Fletcher bevinden zich op de mooiste locaties van Nederland. U vindt ze in de duinen, aan de kust, midden in de bossen en op de Waddeneilanden. Het zijn stuk voor stuk unieke hotels die elk hun eigen karakteristieke kenmerken hebben. Met een sfeervol, culinair restaurant en een ruim aanbod aan faciliteiten zal u optimaal genieten van een ontspannen verblijf. Welk hotel het wordt? Dat blijft nog even geheim. U kiest de datum, Fletcher kiest het hotel aan de hand van uw voorkeursregio. Dat is nog eens voordelig en avontuurlijk op reis gaan. Wat een geweldige kans is dit. Boek nu snel en kom ook heerlijk genieten bij Fletcher... zie onze website:buitenland Yates over zijn beslissing om af- luisterzaak niet te heropenen meende leden van het terreurnet werk Al Qaeda. Deze 'targeted kil lings' zijn onder volkenrechtdes kundigen fel omstreden, onder meer wegens dé burgerdoden die vallen bij aanvallen op woonhui zen. Volgens de denktank New Ameri ca Foundation zijn sinds 2004 al ongeveer 2.500 inwoners van Paki stan om het leven gekomen bij aanvallen van Amerikaanse dro nes. Advocaten van de nabestaanden vragen de Pakistaanse justitie om Rizzo, die inmiddels gepensio neerd is, via Interpol te laten zoe ken. 13 DAGEN VOOR SLECHTS 75,00 p.p. Culinair genieten en optimaal ontspannen! Het arrangement: Ontvangst met een vruchtensorbet 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangendiner op de dag van aankomst Informatiepakket van de omgeving Verrassend presentje bij vertrek Inclusief toeristenbelasting en reserveringskosten! Voor 75,00 t/m 31 oktober 2011 *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeslag op vrijdag en zaterdagnacht 5,00 p.p.p.n.Toeslag alleengebruik: 25,00 p.p.p.n. Wilt u er zeker van zijn dat u geniet van de luxe van één van onze 4-sterren hotel? Voor slechts 5,00 p.p. extra heeft u deze garantie. tijd van de kerkwetten", aldus Gil more. Het rapport is inmiddels aan de politie ter hand gesteld, om te die nen als basis voor de vervolging van sommige geestelijken. Minis ter Ruairi Quinn (Onderwijs) wil met enkele religieuze orden gaan praten over de overdracht van ka tholieke schoolgebouwen aan de staat. Dit als onderdeel van een fi nanciële compensatie voor-de kos ten van het onderzoek. Sommige bisschoppen hebben echter al la ten weten niet te zullen komen op dagen voor zo'n vergadering. Paus Benedictus XVI zou Ierland medio 2012 bezoeken. Maar na de diplomatieke oorlogsverklaring wordt de visite bijna zeker afgelast. Mocht de kerkvorst volgend jaar toch voet op Ierse bodem zetten dan 'kan zijn veiligheid niet gega randeerd worden' gezien de woe de van een massaal ontkerkelijkt volk dat zich bedrogen voelt. Zo werkt het... Ga naarWWW.VERRASSINGSHOTEL.NL/MARREA Geef uw voorkeursregio's op (u kiest uit regio 1 t/m 4) Kies een datum die u uitkomt Maak uw reservering Ontvang uw reserveringsbevestiging U weet, uiterlijk 72 uur voor aankomst, in welk hotel u slaapt Geniet van een heerlijk verblijf! Boeken via www.verrassingshotel.nl/marrea boek online of bel 0347 750 430 Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9