binnenland 17 X Moeite met lopen? .399,- Stresstest banken maakt geen indruk 'Hulp Afrika lijdt niet onder slecht imago' Zeeman verrast met show mooie mode Q molenaar dinsdag 19 juli 2011 DEN HAAG - Financiële markten zijn verre van gerustgesteld door de gunstig genoemde uitslag van de Europese bankentest, die vrij dagavond bekend werd. Gisteren stonden de beurzen in Europa en de Verenigde Staten in het rood, waarbij de aandelen van financiële concerns de hardste klappen kre gen. ING spande in Amsterdam de kroon met een koersverlies van 7 procent. Aegon daalde 5,3 procent. De AEX-index verloor bijna 2 pro cent. Tegelijkertijd ging de goud- koers naar een nieuw record van 1.138 euro per troy ounce, oftewel 36,30 euro per gram. Daarmee wordt de druk nog gro- ter op de Europese politiek om te komen met een geloofwaardige op lossing voor de schuldencrisis. Donderdagmiddag neemt premier Rutte deel aan een topontmoeting in Brussel met de andere zestien- regeringsleiders uit de eurozone. plaats in Nederland. Vandaag is de tweede wedstrijddag gevolgd door een aantal excursiedagen. Zaterdag volgt in RAI Amsterdam de medail le-uitreiking. foto ANP Daar moeten knopen worden doorgehakt over een oplossing voor de schuld van Griekenland en andere maatregelen om de euro te stabiliseren. 's Ochtends debatteert minister Jan Kees de Jager (Financiën) in Den Haag over de Europese schul dencrisis. Een deel van de Tweede Kamer komt hiervoor terug van re ces. Financieel analisten vinden de stresstest die werd uitgevoerd op de banken niet streng genoeg. Er werd namelijk geen rekening ge houden met een mogelijk faillisse ment van een land dat lid is van de zone. In dat geval komen namelijk veel meer dan acht van de negentig Eu ropese bankinstellingen in grote problemen. Beleggers lieten giste ren massaal de aandelen ING val len uit vrees dat het bankbedrijf veel schade oploopt als landen hun schulden niet langer terugbe talen. DEN HAAG - De samenwerkende hulporganisaties (SHO) denken niet dat Nederlanders minder be reid zijn de portemonnee te trek ken voor hulp aan Afrika. Ook al is er tot nu toe op giro 555 iets meer dan twee miljoen euro bin nengekomen, wat minder is dan voor de aardbeving in Haïti. Staats secretaris Ben Knapen (Ontwikke lingssamenwerking) riep de bevol king daarom op gul te geven. Hij vindt dat een 'morele noodzaak'. WD en PW staan aan de basis van een voorgenomen bezuiniging van bijna een miljard euro op ont wikkelingshulp. De PW noemt de hulp 'een linkse hobby' en ziet die het liefst afgeschaft, met uitzonde ring van noodhulp. „Je kunt kritisch zijn, cynisch zelfs, maar het gaat nu in Afrika wel om miljoenen mensen die dreigen om te komen van de hon ger", zegt de woordvoerder van Ox^ fam Novib, onderdeel van SHO. „Ik denk dat Nederlanders dat echt wel in de gaten hebben en over de brug zullen komen." Vol gens de SHO zijn er ongeveer net zoveel mensen voor als tegen ont wikkelingshulp. De actie zou ook worden vertraagd doordat veel mensen op vakantie zijn. Telecomtoezichthouder Opta be kijkt of-NuDoneren.nl volgens de regels probeerde geld in te zame len. De SHO twijfelt aan de be trouwbaarheid van de website. Mensen kunnen via NuDone- ren.nl beltegoed doneren door met hun mobieltje een 0900-num- mer te bellen. Op de site stonden organisaties als Amnesty en de SHO. De SHO maakte bezwaar omdat de site zonder toestem ming het beeldmerk gebruikt. In middels heeft de provider de poli tie ingelicht, melden de anonieme mensen achter de site. De makers achter NuDoneren.nl zijn voorals nog onbereikbaar. AMSTERDAM - Zeeman had ze alle maal te pakken tijdens de Amster dam Fashion Week. De keten van goedkoop textiel gaf onder de merknaam Frank een modeshow. Pas achteraf bleek wie erachter zat. Niemand had weet van het initia tief Zelfs programmadirecteur Carlo Wijnands was verrast toen dit weekeinde uitkwam dat de show van het label Frank een stunt van Zeeman was. Ook het pr-bureau dat de pers voor het nieuwe label probeerde te enthousiasmeren, door het aan te prijzen als een merk dat 'haute couture en prêt-a-porter weer sa men zou brengen', wist niet dat Frank een initiatief was van Zee man. De keten liet zo zien dat mooie kleding niet duur hoeft te zijn. Zeeman heeft vervolgens op You- Tube een filmpje gezet waarin te zien is hoe de stunt is opgezet. Voor het ontwerp van de bewuste collectie werkte Zeeman samen met de Duitse ontwerper Frank Kungl. De collectie vormt onderdeel van een nieuwe marketingstrategie van Zeeman, waarbij de keten sa menwerkt met bekende ontwer pers. Zo ligt er vanaf 20 september een collectie nachtmode van Bas Kosters in de winkels van de ke ten. Bijna 67% van de 50plussers heeft slaapproblemen! Moeite met traplopen? Bent u ook toe aan een betere nachtrust? Verhuizen niet nodig! Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Met Als u eenmaal een traplift in huis hebt, wilt u beslist niet meer zonder. Met een- comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en elektrische verstel mogelijkheden. voudige bediening, veiligheidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt. Lèfc. Bon voor GRtflSj brochure! of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen Bedden Rollators Naam-. Trapliften Dhr: Adres: Postcode: Plaats: Gratis demo thuis? Bezoek een dealer bij u in de buurt Oe vestigingen zijn geopend van ma t/m wij van 10 -18 uur en op zat van 10 17 uu Roden Wesleresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Bel direct: 0341 - 27 40 40 Alkmaar Rijnstraat 117 Amstelveen Handweg 133 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Houten Duwboot 22 Katwijk lageweg 35 Nunspeet Laan 18 (ma, gesloten) Ridderkerk Noordenweg 6 GRATIS Bij onze dealers slaan alleen scootmobielen. Bedden en trapliften de monstreren we graag bij u thuis of bij onze speciaalzaak in Nunspeet GRATIS 'Telefoon: E-mail: Mlpzc_wk29 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Showroom Laan 18 8071 JA Nunspeet www.molenaarwelzijn.nl WfUIJNSPftODUCTFN D«lcl Tot 15 km bereik op één volle accu f Geschikt voor binnen en builen Makkelijk en veilig te bedienen S Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Anti-rol stand J Kleinste draaicirke! Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 Ervaar zelf hoe het is om weer altijd en overal mobiel te zijn! We hebben speciaal voor u een tijdelijke en eenmalige introductie aanbieding met scootmobiel Capri. Profiteer snel zolang de voorraad strekl! Haal de Klap de Past in zitting eraf stuurkolom in elke auto Elders 899,- Adviesprijs 699,- Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Moeite met ver lopen of fietsen? Molenaar biedt opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherpste prijs van Nederland! De scootmobiel is onderhoudsvrij en past in elke aulo. 35 modellen. Geniet met volle teugen en ga zelf op pad, samen met uw vaste scootmobiel. Met maximale stabiliteit, verstel mogelijkheden en een groot bereik. 24 modellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7