binnenland 15 Student kent regels ov-kaart Vör in je kledingkast Machinist passagierstrein Arriva onder invloed van alcohol Spoedhulp Nederland wil extra is soms te sancties tegen Syrië ver weg Politie tevreden over Zwarte Cross Trucker krijgt compensatie voor kapotte rug groningen - Voor het eerst sinds het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) in 2008 alcoholcon troles uitvoert op het spoor, is een treinmachinist met meer dan 0,5 promille tegen de lamp gelopen. Een vrouwelijke 44-jarige machi nist van een passagierstrein van Ar riva blies gistermorgen op station Groningen Centraal 1 promille en is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed, meldde het KLPD. De vrouw verklaarde dat ze niet tijdens diensttijd had gedronken, maar nog onder in vloed was van haar alcoholcon sumptie op zondagavond. De Spoorwegpolitie maakte pro ces-verbaal op en legde haar een rijverbod van 4 uur op. Arriva zegt „zeer geschrokken" te zijn van het voorval. De machinist is in afwachting yan een intern on derzoek direct geschorst. Wat er verder met haar gebeurt, wil de vervoerder nog niet zeggen. „On der meer in de cao staat dat je geen alcohol in je bloed mag heb ben. Wij nemen dit zeer hoog op", zegt een woordvoerster. dinsdag 19 juli 2011 Daar hopen wij maar op deze week", zei een strandpaviljoeneige naar. foto Robert Vos/ANP utrecht - Studenten zijn goed op de hoogte van de zomerstop voor gratis reizen in het openbaar ver voer. Vanaf maandag tot en met 16 augustus is de ov-studentenkaart niet geldig, studenten kunnen nog wel met korting reizen. „We hebben sleclits enkele klach ten binnengekregen van studen ten die het toch niet wisten", zegt Pascal ten Have, voorzitter van de Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) maandag. Hij verwacht dat de uitgebreide voorlichting, zoals het omroepen op stations dat stu denten tijdelijk niet gratis kunnen reizen, effect heeft gehad. „Maar we vrezen voor begin augus tus. Heel veel studenten zijn nu met vakantie en hebben over een paar weken herkansingen waar door ze weer gebruikmaken van het openbaar vervoer. Dan krijgen we over het algemeen de meeste telefoontjes binnen bij de klachten lijn", aldus Ten Have. Op de huidige ov-studentenkaart staat niet wanneer de kaart wel en niet geldig is. Op internet zijn die data wel te vinden. Zo'n 95 procent van de studenten - dat zijn er een kleine 600.000 - heeft een weekabonne ment. Het weekendabonnement blijft wel de hele zomer geldig. den haag - Bijna 150.000 Neder landers kunnen in geval van medi sche spoed niet snel genoeg met een ambulance naar een volledig geoutilleerde spoedeisende hulp (SEH) worden vervoerd. Zij doen er bij een incident langer dan drie kwartier over om bij de SEH van het dichtstbijzijnde ziekenhuis aan te komen. Vijfenveertig minuten geldt als de norm. Maar ambulan cepersoneel kan die norm bij 142.300 bewoners, bijna één pro cent van de bevolking, niet halen. Dat heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu in opdracht van het ministerie voor Volksgezondheid berekend. Deze mensen wonen bijvoorbeeld in slecht bereikbaar gebied op de Waddeneilanden of in een aantal dunbevolkte gebieden van Neder land, zoals natuurgebieden of enke le grensstreken met België en Duitsland. Het aantal afdelingen spoedeisen de hulp dat altijd open is en uitge breide zorg kan leveren, daalde ten opzichte van 2008 van 104 naar 67. Dit komt onder meer door zieken huisfusies. Maar ook het steeds va ker samengaan van locaties speelt een grote rol, evenals onvoldoende vraag naar een specifiek medisch specialisme in een bepaald gebied. De spoedeisende hulp wordt pas als 'volledig' beschouwd als er spe cialisten beschikbaar zijn op het ge bied van interne geneeskunde, chi rurgie, gynaecologie, kindergenees kunde, neurologie, KNO-heelkun- de, oogheelkunde en dermatolo gie. brussel - Nederland wil extra sancties tegen Syrië. Staatssecreta ris Ben Knapen (Europese Zaken) heeft gisteren in Brussel gepleit voor aanvullende strafmaatregelen tegen het regime van Bashar al-As- sad. „President Assad heeft de keuze: Hij moet nu direct stoppen met zijn beleid van repressie en demo cratische hervormingen doorvoe ren, of hij stapt op", aldus Knapen. Nederland en de internationale ge meenschap staan achter het Syri sche volk. Langer wachten is niet in het voordeel van Assad, bena drukte de staatssecretaris. Voor en tijdens de vergadering van de bewindslieden van Buiten landse Zaken pleitten ook andere landen voor een, al dan niet voor waardelijke, wisseling van het regi me in Syrië. Wat de aanvullende sancties betreft, denkt Nederland aan een uitbreiding van de lijst per sonen en bedrijven waarvan de Eu ropese tegoeden zijn bevroren. Ook zouden meer Syriërs een reis verbod naar Europa opgelegd kun nen krijgen. De Europese Unie zette eerder al Ben Knapen foto anp dertig personen en vier instellin gen op de sanctielijst. Daarnaast geldt er een wapenembargo en een verbod om zaken naar Syrië te exporteren die daar gebruikt kun nen worden om de oppositie te on derdrukken. In hun afsluitende verklaring kondigen de bewindslie den in Brussel geen extra sancties aan. Wel zeggen ze door te gaan met hun huidige beleid, inclusief de strafmaatregelen tegen degenen die verantwoordelijk zijn voor de gewelddadige onderdrukking of hun handlangers. lichtenvoorde - De politie is te vreden over het verloop van het driedaagse festival Zwarte Cross in het Achterhoekse Lichtenvoorde. Er zijn 41 mensen aangehouden, tegen 38 in 2010. Het ging daarbij om mishandeling, baldadigheid, lo kaalvredebreuk en vernieling. Met 152.000 bezoekers trok het festival een recordaantal belangstellenden. Alle bezoekers die werden aange houden krijgen voor drie jaar een terrein ontzegging. De politie hield gisteren een alco holcontrole op de wegen rond het terrein. Er zijn 2600 bestuurders gecontroleerd. Van hen hadden er 39 nog te veel alcohol in het bloed. In drie gevallen werd het rijbewijs ingevorderd. amsterdam - Een 59-jarige trucker uit Roosendaal die met rugklach ten in de WAO was beland, krijgt een schadevergoeding van 30.000 euro. De klachten van de chauf feur waren ontstaan door jarenlan ge overbelasting van de rug door trillingen, zo meldde het Bureau Beroepsziekten (BBZ) van FNV gisteren. Volgens het bureau is het een pri meur dat dergelijke trilbelasting I wordt erkend als reden voor scha devergoeding. De trucker werkte voor koeriersbedrijf DHL. De stoel in de vrachtwagen was volgens BBZ niet goed gebouwd om trillin gen tegen te gaan, wat er aan bij droeg dat de chauffeur rugklach ten kreeg. In 2004 belandde de man in de WAO. De rechtszaak die BBZ had aange- f spannen, heeft geleid tot een schik king met de verzekeraar van DHL. *Gratis op te halen bij (D op vertoon van deze advertentie of een aankoopbon van een winkel in Rosada. Zolang de voorraad strekt! Deze handige en hippe zomertas hebben*? Kom dan nu naar Rosada Factory Outlet! Kids Joenit Outdoor Nu nóg meer korting Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig bij al onze topmerken. leuke kinderactiviteiten! Bv. bungee trampolines, diverse luchtkussens en een Mega Wipe Out baan! Check de website voor het programma. 7 dagen per week open van 10:00 tot 18:00 uur www.rosada.nl rosada 30 MINUTEN VAN ROTTERDAM factory outlet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5