ïellach top of flop Vooruitblik Zeeuwse wielerdag in Westkapelle dinsdag 19 juli 2011 Retranchement Jaarlijkse rommelmarkt op het voetbalveld aan de Noordstraat, van 09:00 tot 16:00 uur Sint Annaiand Dagtocht Zierikzee met Frisia Dagtocht vanuit Sint Annaiand naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Anna- land, en varen door de Krabben- kreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. On derweg vertelt de kapitein u over de bezienswaar digheden op dit Nationaal Park. Aan boord zijn en kele verrekijkers en informatieboekjes. Bronsgeest- weg 16, 09:00 tot 17:00 uur Natuurtocht met natuurgids Frisia. Vanuit Zierikzee een natuurtocht over het nationaal park de Ooster schelde met begeleiding van een natuurgids. Zowel bij laag als bij hoog water wordt er gevaren. Langs de kust naar de roggeplaat, bij laag water zijn hier zeehonden te vinden en ook regelmatig bruinvis sen. Aan boord zijn verrekijkers beschikbaar en in formatieboekjes over het Nationaal Park Ooster schelde. Bronsgeestweg 16, 13:00 tot 15:00 uur Sluis Stadswandeling Sluis. Naast mooie piekjes en de be zienswaardigheden maakt men kennis met Napo leon, "De Dikke van Dale", de klokkenist Jantje van Sluis en natuurijk Prins Maurits. Het hoogtepunt van de rondleiding is een bezoek aan het enige Bel fort (1375) in Nederland. De stadswandeling duurt ongeveer twee uur. Kaarten a €4,00 per persoon zijn verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in Zeeland of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de VW Sluis via 0117-461700 of via sluis@vwzvl.nl. Sint Annastraat 15, van 10:30 tot 12:30 uur Avondmarkt. De winkels zijn geopend tot 22:00 uur. Vanaf 17:00 uur markt, volop entertainment, terrasjes en live muziek. Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9.Info: www.historische- marktveere.nl. Markt, gehele dag Rondwandeling met Anna van Borssele. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan een museum over de Schotse wolhandel, dat is on dergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. Deelname kost €8,00 per persoon voor volwasse nen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. K aarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land of direct online via het tabblad 'E-tickets'. VW Veere, Oudestraat 28, van 13:30 tot 15:00 uur Vlissingen Kermis, Centrum, gehele dag Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge. Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Ook geschikt voor kinderen. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwen Plompe Toren skeltertocht, Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen. Skeltertocht naar de toren van Koudekerke met uitzicht over Na tionaal Park de Oosterschelde en vogelrijke gebie den. Mogelijkheid tot het spotten van zeehonden en bruinvissen. Van 11:00 tot 18:00 uur Westkapelle Badgasten tennisavond Westkapelle. Ook dit jaar or ganiseert L.T.C. de Westkaap 6x een Badgasten ten nisavond. Data: 19 en 26 juli, 2, 9, 16 en 23 augus tus. Inschrijven: 18.30 - 18.55 uur Aanvang: 19.00 uur (tot 21.30 uur) Opgeven alleen of met partner (alle deelnemers moeten 16+ zijn) Maximum aantal deelnemers: 16 personen Kosten €4,00 p.p. Domineeshofweg 1, vanaf 19:00 uur Yerseke Natuurvaartocht Yerseke. U beleeft de Oosterschel de op een boeiende en bijzondere manier. Een gids vertelt u over wat er in het water leeft en wat er te zien is. Kinderen mogen voor de vaart met schep netjes eerst zelf vissen en dat wordt aan boord on derzocht. Bij hoogwater krijgt u te zien wat er op de bodem leeft (nieuw) en bij laagwater tevens de foerangeer/ rustplaatsen van vogels en zeehonden. Beatrixhaven, van 10:00 tot 12:30 uur Zierikzee Zierikzeese dagen, braderie toeristische markt. Van 10.00- 17.00 uur. Stadswandeling. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijkdom, welvaart en schoonheid. Hierdoor had Zierikzee reeds in het begin van de 15e eeuw een belangwekkend silhouet met muren, poorten, kerken, toren en molens. Met een gids be kijk je Zierikzee waarbij je vele monumenten ziet. Kaarten a €5,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland of direct online via het tabblad 'E-tickets'. VW Zierikzee, Nieuwe Haven 7, vanaf 10:30 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. WOENSDAG 20 JULI Baarland Workshop Tekenen en Schilderen. Zomer-Workshops Tekenen en Schilderen; Creatief en leerzaam, inspirerend en gezellig. Professionele begeleiding voor beginners en gevorderden. Volwas senen 45 euro, 36 euro voor jongeren (tot 21 jaar). Inclusief alle teken- en schildersmaterialen en con sumpties, lunch is mogelijk in overleg. Elke Woens dag. Aanmelden tot uiterlijk de avond vooraf. Herverkavelingsweg 1, van 10:00 tot 16:00 uur Borssele Fossielen zoeken op de Kaloot. Onder begegeiding van Freddy van Nieulande, amateur paleontoloog en conservator van het Zeeuws Genootschap, gaan jong en oud op zoek naar fossielen op de rijkste fos sielenvindplaats van Nederland. Kallootstrand, van 10:00 tot 12:00 uur Breskens Dolle woensdagen. Met allerlei activiteiten voor jong en oud, en elke week braderie. Vanaf 16 uur Neeltje Jans Scharrelen en snorkelen. De Oosterschelde zit vol met prachtige planten en dieren. Ontdek het zelf en kom 'scharrelen en snorkelen' op Neeltje Jans (voor kinderen van 8-12 jaar)! We verzamelen bij het strandje in de baai aan de Noordzeekant bij het Topshuis op Neeltje Jans. Kosten: €7,50. Zwemdi- ploma B vereist. Informatie en aanmelden: info@oceanus.nl of 0113-226431 of 06-23242083 Neeltje Jans, van 10:00 tot 13:00 uur Renesse Renesse Bruist, Hollands en Duits muziekfestival, bij de Watermeter, van 13.00 - 01.00 uur. Sas van Gent Internationaal folklore festival met groepen uit Afri ka, Azië, Europa en Zuid-Amerika. Alle voorstellin gen gratis entree. V an 20 tot en met 24 juli van 20.00-01.00 uur. Scharendijke WK Pro Kids Freestyle Contest. Jeugd-WK freestyle surfen, Zeil Surfcentrum, Brouwersdam, hele dag Westkapelle Wielerdag. Allerlei activiteiten met wielen, maar vooral niet gemotoriseerde wielen. De dag wordt af gesloten met een officiële Stratenloop en Wieler ronde. Zeeuwse Markt met demonstraties bij het Polderhuis en er rijdt een paardentram. Om 14.00 uur dikke banden race op de Markt, om 16.00 uur tijdrit met Truusje Trap, om 19.00 uur stratenloop. Markt en Zuidstraat, gehele dag lll|IMI»in">«ll»TT* Hoe langer een kaas rijpt, des te ouder die van smaak wordt", legt Els uit. Wat dan de speciali teit van de boerderij is? „Dat is de Schel- lach-kaas, daar zit we zeekraal en lamsoor in", zegt Els. „Een echte Zeeuwse kaas dus!" Elke dinsdag is er om 19:00 uur een speurtocht door de boerderij. Na afloop kan er kaas geproefd worden. Deelname kost 2 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen. Op maandagen is er van 10:00 tot 12:00 uur een excursie voor kinderen. Wel even aanmelden: 0118-613984. WESTKAPELLE - Oldtimerauto's, fietsen en brommers. Morgen staat Westkapelle in het teken van wielen op de Zeeuwse Wie lerdag. Er zijn tal van activiteiten te doen. Om 13.30 uur is er op de Zeedijk een show met oldtimers en vanaf 13.00 uur worden op de Markt ouderwetse en moderne wie- Iergames afgewisseld. Een gratis ritje in een paardentram kan ook tussen 11.00 en 14.00 uur. Wie niks met oldtimers heeft, kan vanaf 11.00 uur een bezoekje brengen aan de Zeeuwse markt in de tuin van het Polderhuismuseum, 's Avonds is de jaarlijk se Stratenloop en Wielerronde. Jammer dat er geen inter netverbinding is met dit slechte weer. Morgen zijn we op De Vlasscherf in Kamperland. Kijk op www.z2.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59