bij boerderij Sc Kalfjes aaien en kaas eten 4l Agenda 2011 Familiepret dinsdag 19 juli 2011 lige tennisavond? Schrijf u dan in voor het "Tennis by the Sea"! Dinsdagavonden 19 juli en 2, 9,16, 23 en 30 augustus van 19.00 tot 22.00 uur. Ten nispark "De Kikkerpit" van LTC Domburg aan de J.W. Schuurmanstraat 129a. Kosten €5,~ per per- Belfort, Sluis DINSDAG 19 JULI Zeeland Open dag VeKaBo minicampings. Door geheel Zee land stellen 59 minicampinghouders hun bedrijf open om u nader kennis te laten maken met het kamperen op het platteland. U ontdekt hoe leuk, gezellig en charmant uw verblijf kan kan zijn door uw vakantie door te brengen op de boerderij en daardoor kennis te maken met het platteland. Gratis toegang. Meer informatie via www.mooie- boerencampings.nl. Van 10:00 tot 17:00 uur Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluishoek. Hans War ren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstap jes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, noti tieboekje, schrijf en tekengerei, leesboekje, ther- moskan en een snoeptrommeltje. Leg de indruk ken, tellingen, gedachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Paardenvissen in samenwerking met Paardenmelke rij Nortier. Op de klassieke wijze wordt langs de vloedlijn aan het strand met Zeeuwse of Vlaamse trekpaarden gevist op garnalen. Programma: 10.00 uur vertrek vanaf het Visserijmu seum met toeristentreintje naar het strand met aan sluitend het'paardenvissen. Na terugkeer bij het mu seum is er een rondleiding met demonstraties mij nen en netten breien. Deelname: €8,50 per per soon (leeftijd vanaf 4 jaar). Kaai 1vanaf 10:00 uur Demonstratie Glasblazen. Iedere dinsdag, woens dag en donderdag om 14 uur. Entree €5,00, kinde ren tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat 10 Domburg Beach Yoga Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Wa tertoren", derde Oost, Domburg, ledereen kan mee doen, de lessen zijn in Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op 06-50911013. Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgra ven met prijzen, poppenkast, knutselen. Voor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. In juli en augus tus van 2 to 4 uur. Bij goed weer: dinsdagmiddag in Domburg, bij rest. Stenen Toko, woensdag in Oost- kapelle bij de Piraat - Duinweg, donderdag in Oost- kapelle bij de Lage Duintjes. "Tennis by the sea" Op vakantie in Domburg en heeft u zin in een gezel Middelburg Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. LI'ziet on der meer de Statenzaal en wandelt door de eeu wenoude Kloostergangen naar de idyllische kruiden tuin. Ook.betreedt u de crypte in de kelder en be kijkt u de drie aaneengesloten kerken die onder deel vormen van het gehele complex- De rondlei ding Abdijcomplex wordt elke dinsdag en donder dag gehouden t/m 29 september vanaf 11.15 tot 12.45 uur. Zeeuws Museum, Abdij 3-4 Oostkapelle Vakantie Bijbelclub. Van maandag 18 juli t/m vrijdag 22 juli is het zover; de Vakantie Bijbelclub is er weer. Van 10.00 tot 12.00 uur (inlooptijd v.a. half 10) gaan we luisteren naar verhalen, lekker zingen, knutselen en nog veel meer... Kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom en er is een speciale tienergroep! Kom je ook naar de Vlaamse Gaai 2 in Oostkapelle? Voor meer informatie kunt u mailen naar: vbc_oostkapelle@hotmail.com. Vlaamse Gaai 2 Middeleeuws festijn: spelen en spijzen. In de landschapstuin van Terra Maris herleven de middel eeuwen rondom het Mottekas- teel, een houten verdedigingsto ren uit die tijd. Geniet van de de monstratie schapen drijven van 16.30-17.00 uur of van 18.00-18.30 uur en de middeleeuwse spijzen in een herbergachtige sfeer met muziek en grote kookpotten met (h)eerlijke soep.pruttelt. Waar kin deren hun eigen brood kunnen bakken en spelle tjes uit die tijd kunnen spelen zoals bv hoepelen, steltlopen, pijl en boog schieten enz.. Aanmelden is niet nodig. Deelname entree museum excl. eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Duinvlietweg 6, van 16:30 tot 19:30 uur Ouddorp Circus Herman Renz Circus Herman Renz op het terrein tegenover Re creatiepark De Klepperstee. Dit jaar staat het be roemdste circus van Nederland volledig in het te ken van weer de nieuwe show "Celebration". Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de balie bij VW Ouddorp aan Zee. Voorstellingen om 15.00 en 19.00 uur. Renesse Renesse Bruist, Hollands en Duits muziekfestival, bij de Watermeter, van 13.00 - 01.00 uur. Van dinsdag 19 juli tot en met donderdag 21 juli. Ook zal tijdens deze dagen de 100%NL Formi- do zomertour truck weer voorbijrijden met een uniek programma, artiesten, dj's en vele leuke weg te geven prijzen. Hogezoom De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl gek niet bedenken. Zo loopt er ook een koe rond genaamd Maxima. „Toen zij een kalf kreeg, hebben we die natuurlijk Amalia ge noemd", zegt Els lachend. Op de boerderij wordt zes keer per week melk tot kaas verwerkt. „We maken 160 kilo kaas per dag", zegt Els. Niet alle kaas gaat direct de win kel in. Achter de schermen bevindt zich een ruimte waar de kaas tot aan het plafond is op gestapeld. „Sommige kazen liggen hier wel vier jaar te rijpen voor ze verkocht kunnen worden. Kaas bij boerderij Schellach De stallen worden bewoond door ongeveer 160 koeien, waaronder een aantal kalfjes. Melk ge ven ze nog niet, maar de jonge dieren zijn wel dé attractie van boerderij. Ze laten zich maar wat graag aaien door bezoekers. „Ze zijn op de boerderij geboren en ze zijn dus gewend aan mensen. Daarom zijn ze zo nieuwsgierig", legt Els uit, terwijl ze een kalfje liefdevol over de neus aait. Alle dieren op de boerderij hebben een naam. Van Pieternel tot Mohammed: je kunt het zo door Maartje Geels Alles wat er komt kijken bij het maken van kaas is op kaasboerderij Schellach in Middelburg van dichtbij te bekijken. „Kaas maken is een proces dat heel nauw luis tert en veel tijd kost. Ie moet echt liefde voor het vak hebben", zegt Els Mesu. Samen met haar zussen runt Els de boerderij. „Het is een echt familiebedrijf Vroeger was de boerderij van mijn ouders, nu is het ons werk gewor den", zegt Els.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58