oesters naar huis' Lopen over slikken en schorren ZeelandBuitenland ZeelandBuitenland is een 'buitenspeelge- bied' aan de Kabbelaarsbank in Ouddorp. Naast het kajakken is er een twaalf meter ho ge klimtoren om te klimmen, abseilen en tokkelen. Je kunt er boogschieten en vlotten bouwen. Zeeland Buitenland houdt ook een zwerf tocht voor kinderen. Kinderen speuren in groepjes naar een schat. Hierbij kunnen kin deren over het hele terrein opdrachten uit voeren en hindernissen nemen om van ei land naar eiland te komen. Tussen april en november is er elke dag een vast programma. De kosten voor het kajakvaren zijn 5 euro voor een uur, 9 euro voor twee uur, 12 euro voor 4 uur en 17,50 euro voor een hele dag. Zeeland Buitenland is elke dag geopend van 9 00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie zie www.zeelandbui- tenland.nl. voor vogels", vertelt Michiel. „Soms maken de vogels zoveel lawaai dat we elkaar niet eens meer kunnen verstaan!" De omgeving is prachtig. Japanse oesters liggen verspreid over de bodem van de ondiepe kreken. Zeldzame vogels staan te pronken aan de oevers van het grootste zoutwatermeer van Europa. Eigenaar Pieter de Haas vertelt over de oprich ting van het recreatieterrein, acht jaar geleden: „Dit gebied werd niet gebruikt en was bestemd als terrein om honden op uit te laten. Daar moest ik natuurlijk iets mee doen. We hebben het gebied omgetoverd van schijtveldje tot wat het nu is!" Op de terugweg hebben we wind tegen. Het meer is wilder en we hobbelen door de golven. Dit is meteen uitdagender en daardoor nog leu ker! Het kost meer kracht om vooruit te komen. Ik ben benieuwd hoe het is om te kajakken als er nog meer wind zou staan. Kajakken betekent genieten op het water. Het is dat kleine beetje spierpijn zeker waard! Instructeur Michiel de Roo legt nog even uit hoe je het beste je peddel kan vasthouden. en het strand", zegt Johan. Monica moet bekennen dat de kinderen zich sneller ver velen,omdat ze niet buiten kunnen spelen. „Ze vroegen aan Johan: 'Papa, koop je inter net', want dat kon op de vorige camping wel. Hier niet en met regen mis je wel een internetverbinding.'Dan kunnen ze even tjes op Youtube filmpjes kijken." De familie is zeker van plan om terug naar Zeeland te komen. „Het is zo anders dan Zwijndrecht met de zee en de bossen. We houden van Zeeland. Misschien ko men we in het najaar terug." Het Verdronken Land van Saeftinghe. foto Peter Nicolai NIEUW-NAMEN - Trek je regenlaarzen aan en maak een tocht door duinen en schorren! In getijdengebieden Het Verdronken Land van Saeftinghe en De Verdronken Zwarte polder kan je morgen onder begeleiding van een gids een tocht maken. De wandelingen voeren je dwars door de zilte gebieden, over slikken en schorren. De tocht door Saeftinghe begint om 10.00 uur. Kosten: 6 euro voor volwas senen en 3 euro voor kinderen van 10 tot en met 16 jaar. De excursie in de Verdronken Zwarte Polder begint om 19.30 uur op het parkeerterrein tegen over Fritura 't Gemaal aan de Zeedijk te Nieuwvliet-Bad. De kosten voor deelname aan deze tocht bedragen 3 euro voor volwassenen en 1,50 euro voor kinderen tot en met 16 jaar. Kinderen jonger dan 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn worden niet toegelaten in het Land van Saeftinghe. Zorg het liefst voor kniehoge laarzen en vergeet de droge kleding voor na de tocht niet! Meld je vooraf aan via j.neve@hetzeeuwselandschap.nl of bel naar 0114-633110. Bei den tochten zijn gratis voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap. dinsdag 19 juli 2011 Lekker peddelen door het Grevelingenmeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57