Peddelen langs vogels en Regen tijden^ de'vakantie: 'Wij gaan 2 Zomergastei dinsdag 19 juli 2011 Aan de oever van de Kabbelaarsbank ligt een natuurgebied waar je allerlei wateractiviteiten kunt ondernemen. Zomerreporter Dyon Matulessy gaat naar ZeeLand Buiten- Land in Ouddorp om het Grevelingenmeer te bevaren in een kajak. door Dyon Matulessy foto's Ronald den Dekker et spierpijn in mijn nek en schouders word ik wakker. De spierpijn zit in de hele boven kant van mijn rug. Ook mijn ar men zijn gevoelig. Lekker, die eerste dag na het kajakken! Het is lekker zonnig als ik aankom op het ter rein van Zeeland Buitenland. Perfect weer om het water op te gaan. „Je mag kiezen welke boot je wilt", oppert Michiel de Roo, die me bege leidt tijdens de tocht. „We kunnen allebei apart in een eenpersoonskajak, of samen in een twee persoonskajak." Het lijkt me leuker om echt zelf te varen, dus we gaan apart. Naast deze boten kan je ook kiezen voor een roeisloep of een drakenboot. Deze vaar tuigen kunnen groepen tot twintig personen ver voeren. „Heb je wel eens eerder gevaren?" vraagt Michiel. Ik heb een paar jaar geleden een rondje gevaren met een kano. „Okay, stap dan maar in!" Meer instructies zijn ook niet nodig. De ped del heeft aan beide kanten een blad. Om vooruit te komen peddel je afwisselend links en rechts van de boot. De rest spreekt voor zich. De kajak is niet zo groot, maar er is genoeg ruim te voor mijn benen. Bij het instappen krijg ik ge lijk een natte broek door het water dat nog in de boot zit. Ik zet mezelf af van de kant en we zijn klaar om te gaan. Het is niet eng, want het boot je ligt stabiel in het water en met die peddel heb je genoeg controle. Er is niet veel stroming en het water is behoorlijk kalm. Het was ook wel te verwachten, die spierpijn. Kajakken is heerlijk ontspannend als je een beet je ronddobbert, maar je moet toch inspanning le veren om vooruit te komen. Michiel vaart lekker door. Ik probeer af en toe wat meer snelheid te maken, door de peddels sneller en krachtiger door het water te slaan. Met de wind in de rug varen we door het aange legde park van ZeeLand BuitenLand het Greve lingenmeer op. Er zijn een paar eilandjes op het meer waar je, als je geluk hebt, zeehonden kan spotten. Op het moment dat wij er langs varen is er, op een paar vogels na, niets te zien op het eilandje. „Dit gedeelte is een beschermd natuurgebied Meer dan liggen opgeslagen. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Johan en Monica Schoonen en hun zonen Kaeden (7) en Kyan (3) Woonplaats: Zwijndrecht, Zuid-Holland Gespot: op camping De Fruitgaard in Burgh-Haamstede door Karen Hagen De auto staat met de klep open naar de vouwwagen toe. Johan is druk met spullen inpakken. Zijn schoon ouders helpen een handje. „We gaan terug naar Zwijndrecht. We zouden eigenlijk tot en met vrijdag blijven staan, maar met dit weer is het niet leuk." Ze laten hun vouw wagen nog even op de camping staan. „Die halen we donderdag op." De familie Schoonen staat dit jaar voor het eerst op de Zeeuwse camping. Jarenlang hebben ze grote reizen gemaakt. Johan somt op: „Ecuador, Florida en Aruba." Hij heeft zelfs een reisbureau aan huis. „Met kinderen is op een camping met een vouw wagen staan net zo leuk." Monica knikt en vertelt: „De vorige twee weken stonden we ergens anders in Nederland. We hadden nog een weekje over en besloten naar Zee land te gaan. Mijn ouders hebben hier een seizoenspiek." De ouders van Monica heb ben veel tips gegeven voor leuke uitstapjes in de omgeving. „Dat is handig, maar het is allemaal een beetje in het water gevallen", zegt Monica lachend. Toch heeft de familie wel wat leuke dingen gedaan. „Gisteren zijn we naar de uitkijkto ren gewandeld, op de terugweg waren we zeiknat." Ze hadden nog meer plannen. „Ik wilde graag naar Middelburg, Zierikzee Johan, Kyan en Monica Schoonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56