'Bewoners wisten dat 181 zeeland pssa De Koddes zijn geen familie maar een volk 'Welstandscommissie opdoeken niet mogelijk' Politie ontkent gerucht over Ploegstra Hennepkwekerij ontdekt in Middelburg Man verstopt zich achter kliko na ongeval Groenteboer VERPLAATSING GOESE HOCKEYVELDEN Wethouder spreekt gebrek aan <@s> dinsdag 19 juli 2011 NET XETSM«R Restaurant De Eetkamer fWagenaarstraat 13-15 Middelburg 0118-635 IJZENDIJKE De politie ontkent met klem dat het lichaam van Herman Ploegstra gevonden zou zijn. In zijn woon plaats IJzendijke en omstreken gaat het gerucht dat hij gevonden is op een boerderij bij Schoondijke. MIDDELBURG In een woning aan de Bedde- wijkstraat in Middelburg heeft de politie gistermiddag een hennep kwekerij ontdekt. Er werden 18 oogstrijpe planten, 24 kleine plan ten en 21 stekjes aangetroffen. MEEST CELEZEN 1. Brand in drie bestelbusjes. 2. Ticketautomaat hallen gaat weg. 3. Rechtszaak circus kamperland. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto goes - Een 34-jarige Goesenaar die te veel had gedronken en een ongeval had veroorzaakt, dacht in de nacht van zondag op maandag aan de politie te kunnen ontsnap pen door zich achter een paar kli ko's te verstoppen. De man was omstreeks 01.30 uur op de Ringbaan-West tegen een boom gereden. Dat was gezien door een getuige, die hem uit zijn auto hielp. De Goesenaar vertrok hierop van de plaats van het onge val en liep in de richting van Goes West. Agenten die inmiddels ter plekke waren, zijn de man gaan zoeken. Door één van de agenten werd de man aangetroffen achter een paar kliko's in de Duizendblad- straat. De Goesenaar is aangehouden om dat hij de plaats van een ongeval heeft verlaten zonder zijn identi teit kenbaar te maken. De man moest een ademanalyse onder gaan en hieruit bleek dat hij meer dan vier keer te veel had gedron ken. Zijn auto is weggesleept. De gemeente Goes wordt in kennis ge steld van de beschadigde bomen, zodat de schade verhaald kan wor den. sint philipsland - Groenteboer Den Haan uit Sint Philipsland, die op diverse weekmarkten in Tholen staat, is doorgedrongen tot de halve finale van de wed strijd 'beste groenteboer van Ne derland'. Op 25 juli worden de finalisten be kend gemaakt. In 2009 eindigde Den Haan op de tweede plaats. door Mieke van der Jagt goes - „Wij zijn geen familie", zegt de oudste zoon, „wij zijn een volk." Hij doelt op de grote club die straks het 60-jarig huwelijk van zijn vader en moeder komt vieren: negen kinderen, 25 klein kinderen en twaalf achterkleinkin deren. En alle aanhang komt mee naar de receptie in De Vier Linden in Goes. Hendrik Kodde en Jacomina Sturm zijn beide geboren en geto gen in Zoutelande. Hij als zoon van de legendarische burgemees ter Kodde en zij als boerendochter. „Toen ik 21 was en al bij Land- door Frank Balkenende bouwherstel Walcheren werkte, vond ik het tijd een meisje te zoe ken. En ik vond haar, dichtbij huis. Na drie jaar verkering zijn we getrouwd." Tot zijn pensioen is Kodde bij het Ministerie van Land bouw blijven werken, zijn vrouw had de dagelijkse zorg voor het ge zin met negen kinderen. In 1951 kwamen ze naar Goes, maar Zoutelande bleeft trekken. Voor de vakanties, familiebezoek en later de verzorging van de ouders. Nu nemen de kinderen ombeurten een dag in de week voor hun rekening. De zorgboerde rij in Kortgene en de thuiszorg hel pen bij de rest. Bewoners van de oostrand van de Goese Polder moesten anderhalve week terug uit de krant vernemen dat ze de Goese Mixed Hockey Club als directe buur krij gen. Een paar dagen later hakte de raad de knoop door. Ze waren graag eerder op de hoog te gesteld. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, sport) had dat echter weinig zin. „Er lagen drie varianten voor. Dan kan het nog alle kanten uit. Het leek ons als college beter de discussie in de gemeenteraad af te wachten en daarna in overleg te gaan met be woners. Ik snap overigens de be zwaren van bewoners wel, maar ze wisten dat dit kon gebeuren. Het zal in het plan Waterstad Goe se Schans." Bewoners van onder meer de Gol- da Meirstraat liepen in 2007 al te hoop tegen het plan de sportvel den op te schuiven richting de Goese Polder. Die hele operatie was aangezwengeld door het plan Waterstad Goese Schans. Sluitstuk van dat plan was bouw van kadewoningen aan de Westha- vendijk, waardoor de doorgaande weg richting Wilhelminadorp zou moeten worden verlegd. Het tracé liep dwars over de huidige voetbal velden. Daar viel volgens de ge meente een mouw aan te passen: verschuif sportpark 't Schenge rich ting woonwijk Goese Polder. Overigens was dit onderdeel niet contractueel vastgelegd. Het was slechts een idee. Inmiddels lijkt bouw aan de Westhavendijk een luchtkasteel. Waterstad Goese Schans ligt als gevolg van de inge storte woningmarkt stil. Het is maar de vraag of het havenindus trieterrein ooit compleet wordt ge transformeerd tot woonwijk. In elk geval werd totale verschuiving van 't Schenge al langer als onrea listisch beschouwd. Niettemin besloot het nieu we college van burgemees ter en wethouders bij haar aantreden in 2010 extra geld vrij te maken voor een opknapbeurt van sportpark 't Schenge. Dat mondde anderhalve week terug uit in een raadsbesluit dat erop neerkomt dat de hockeyvelden worden ver plaatst naar een aangekochte ak ker, die precies tussen 't Schenge en de Goese Polder ligt. Alleen de SP voelt niets voor deze verplaat sing. Hetzelfde college nam zich vorig jaar ook voor over plannen eerder en beter te communiceren met burgers. Tot nu toe gaat dat meest al goed. Zo zijn talloze sessies ge wijd aan het tracé voor de zuidelij ke verbindingsweg. In de Goese Polder lijkt de gemeente naast die koninklijke weg te hebben gewan deld, want al in 2007 was bewo ners beloofd ze tijdig op de hoogte te stellen van nieuwe ontwikkelin gen rond verschuiving van 't Schenge. En dat is nu net niet gebeurd, beaamt bewoonster Astrid Hartog van de Golda Meir straat. Ze heeft met twee andere De hockeyvelden van de GHMC worden volgens het raadsbesluit verplaatst Dag wegenbelasting, Osg BPM. Hallt 7 jaar garanNe! door Rob Paardekam Het echtpaar Kodde woont nog zelfstandig. foto Ronald den Dekker tholen - Het is niet mogelijk om de gemeentelijke welstandscom missie af te schaffen en haar taken te laten uitvoeren door het ambte lijke apparaat. Dat -antwoorden burgemeester en wethouder van Tholen op vragen van het CDA. Die partij denkt geld te kunnen be sparen door de welstandscommis sie op te doeken. Het CDA wil wel dat bouwplannen in de toekomst worden getoetst, maar dat zouden ambtenaren kunnen doen. Hoe wel wethouder Kees van Dis tij dens een commissievergadering al stelde dat dit niet mogelijk is, wil de raadslid Rob Duijm dat er toch onderzoek naar werd gedaan. Het college blijft echter van mening dat het voorstel van de christen-de mocraten niet haalbaar is. Volgens B en W staat in de wo ningwet dat de welstandscommis sie onafhankelijk moet zijn. Dat is niet het geval als ambtenaren in de toekomst gaan oordelen over bouwwerken. Overigens gaat er binnenkort mis schien wel iets veranderen als het om welstand gaat. Het beleid wordt op dit moment geëvalueerd. Wellicht kan er in de toekomst in bepaalde wijken welstandsvrij wor den gebouwd. jesssmj^ .Kia Picanto v.a. 7.995,- A label f telling 7 jaar garantie AutoVermeulen Goes 0113-561813 j kia-cjoes.ni Autohuis Terneuzen 0115-Ö22722 f kia-terrmizari.nl Kia Melse Vlissingen 0118-415220 i kia»vilsstng®tvit 7 JAAR GARANTIE OP Ai, IF M0DÖ.I.HN doe ons dat maar eens na

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50