mzi's kaal zeeland 121 Man kruipt achter kliko na ongeval Carillonconcert Pucell en Vivaldi op Lange Jan brieven Jongen uit Vlissingen gepakt voor heling van fiets TNT dinsdag 19 juli 2011 „Dus we moeten ze wel laten hangen en dan maar hopen dat er over een week of twee, drie nog wat aan zit" Adrian Steketee, mosselvisser op de YE-73 mosselen op de touwen van de mzi's. Mosselvisser Wout van den Berg uit Bruinisse bevestigt dat beeld. Zijn perceel ligt wat verder achter in de Oosterschelde, bij Kattendij- ke. „Ik heb vorige week nog op mijn mzi gedoken en dat ziet er al lemaal prima uit. Maar van ande ren weet ik dat het flink mis is. Het is te hopen dat dit een inci dent is. Het experiment met de mzi's loopt nu zo'n tien jaar. We foto Gert-Jan van Veen moeten de gevolgen nog leren ken nen. Het is altijd afwachten wat er op die touwtjes groeit. Maar de sig nalen over de broedval op de bo dem zijn ook niet best. Dat zou dan het tweede achtereenvolgende jaar zijn. Ik maak me best zorgen." Zeventig proefslepen op de belang'- rijkste stekken in de Waddenzee hebben nauwelijks mosselzaad op geleverd. GOES - Een 34-jarige Goesenaar die te veel had gedronken en een ongeval had veroorzaakt, dacht in de nacht van zondag op maandag aan de politie te kunnen ontsnap pen door zich achter een paar kli- ko's te verstoppen. De man was omstreeks 01.30 uur op de Ringbaan-West tegen een boom gereden. Dat was gezien door een getuige, die hem uit zijn auto hielp. De Goesenaar vertrok hierop van de plaats van het onge val en liep in de richting van Goes West. Agenten die inmiddels ter plekke waren, zijn de man gaan zoeken. Door één van de agenten werd de man aangetroffen achter een paar kliko's in de Duizendbfad- straat. De Goesenaar is aangehou den omdat hij de plaats van een ongeval heeft verlaten zonder zijn identiteit kenbaar te maken. De man moest een ademanalyse on dergaan en hieruit bleek dat hij meer dan vier keer te veel had ge dronken. Zijn auto is weggesleept. MIDDELBURG - Liesbeth Janssens uit Antwerpen geeft vanavond een concert op het carillon van de Lan ge Jan in Middelburg. Janssens speelt werken uit de barokperiode van onder anderen Purcell en Vi valdi en van componist Geert D'hollander, haar partner. Het ca rillonconcert begint om 18.45 uur. Het is vanaf straat goed te beluiste ren, maar een mooiere plek om Hat te doen is het Abdijplein. Na het carillonconcert vindt een orgel concert plaats in de Nieuwe Kerk. VLISSINGEN - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag aangehouden omdat hij op een gestolen fiets reed. De jongen wordt verdacht van heling. Agenten zagen twee jongens zonder licht fietsen op de Beatrixlaan. Zij controleerden ook de fietsen waar de jongens op reden. Uit de framenummers van de fietsen bleek dat één van de fietsen de cember 2010 gestolen was in Mid delburg. De 16-jarige Vlissinger die op die fiets reed, is aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Later is de jongen naar Toren- tijd gebracht, omdat in zijn fouille ring munitie en een zogenoemde 'blanke' fietssleutel werd aangetrof fen. Dat is een loper die op meer sloten past. De-jongen zit nog vast. De andere jongen kreeg een bekeu ring voor het fietsen zonder licht. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Risicopremie Banken of andere instellingen ko pen Duitse staatsleningen met een rente van ruwweg 3 procent. Grie kenland moet nu meer dan 15 pro cent betalen voor zijn leningen. Een 'risicopremie' van 12 procent of meer. Tot nu toe krijgt de bank de premie maar het risico wordt ge dragen door de belastingbetaler van het land waar de bank is geves tigd. Nu is er sprake van het af waarderen van Griekse obligaties. Het lijkt me redelijk als hierbij reke ning wordt gehouden met de door de geldlener ontvangen risicop remie en obligaties worden afge stempeld in verhouding met de daarop ontvangen rente. A.P. de Graaf Muddy Watersstraat 28, Middelburg Pedofielenclub Net zo min als een pyromanen- club, die door uitwisseling van technieken het stichten van bran den zou perfectioneren of een sa distenclub, die de meest weerzin wekkende marteltechnieken zou uitvinden, recht van bestaan heeft, geldt dit ook voor een pedofielen vereniging omdat haar instelling meer dan verwerpelijk is. Immers, waartoe zo een club van gelijkge zinde lieden met een dergelijke af stotelijke 'dirty mind'? Uitwisse ling van adressen wellicht, maar daar blijft het niet bij. Pochen over hun 'veroveringen', uitwisselen van beeldmateriaal en het elkaar vertellen van perversiteiten is aan nemelijker dan het kweken van fuchsia's. Waarschijnlijk met con necties in een internationaal net werk, waarbij vele wolven in schaapskleren zich verschuilen ach ter hun PC-schermen en die daar mee de kinderporno-industrie in stand houden. Dit ten koste van onschuldige kinderen. Daarom is de actie van Henk Bres het steu nen meer dan waard. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene ADRZ De krant schrijft twee juichende ar tikelen over de fusie en reorganisa tie van de Admiraal de Ruyter Zie kenhuizen (ADRZ). Betere art sen, vernieuwend en prima samen werking zo wordt gesteld, dit in scherpe tegenstelling met de me ning van vele patiënten. Reorgani seer gewoon verder en stoot taken af naar Zeeland Care. De manier om vertrouwen terug te winnen vooral als vervolgens op 15/7 de 'Chaos op operatiekamer' gepubi- ceerd wordt. Door mismanage ment een ziekenhuis ontmanteld en het andere een ongeorganiseer de bende. Tijd voor de directie om op te stappen, elke andere reorgani satie kan alleen nog maar beter zijn. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 15, Vlissingen Bankiers Men kan de mensen in drie catego rieën indelen. De meerderheid zijn normale en goede burgers. De vol gende groep, sommige zijn crimi nelen, en die horen in het gevange nis. Maar de gevaarlijkste group zijn 'Investmentbankiers en Fonds managers', die rijden het financiële systeem aan de rand van de af grond. K. Bartusek Pr. Margrietstr. 103, Nieuwdorp Sinds de reorganisatie bij de TNT is de bezorging van de post een chaos bij ons! Een oproep voor een consult van het ADRZ is nooit bij mij aangekomen, de tweede op roep kwam een dag van tevoren! Enkele afschriften van de ING bank zijn verdwenen, bij navraag aan de balie van deze bank zijn ze indertijd wél verzonden! Enkele weken terug ontving ik een grote enveloppe van het ADRZ, waar schijnlijk met medische gegevens, voor een geadresseerde die enkele straten verder woont! Vorige week heb ik geen tv-gids ontvangen en op de juli uitgave van de ANWB Kampioen wacht ik nog steeds. Voorheen kwam bij ons de postbo de 's morgens met volgeladen fiets tassen, nu zien we aan het eind van de middag een jongeman de post bezorgen uit een soort hand tasje! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3 Middelburg "Het Alles-in-één Pakket bestaat uit Interactieve TV, Interneten Bellen. De korting wordt verrekend op het Alles-in-één Pakket. Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47