Zeeland PZC Ombudsman maant Schouwen Jongens beschadigen 43 auto's Klassieke fout SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 20 KLACHT Gemeente handelde onzorgvuldig in conflict bouwvergunning Brouwershaven Engelse sferen bij Renesser CJV almanak Mysterieuze geschiedenis Duits bunkercomplex blootgelegd Dinsdag 19 juli 2011 Weten wat je allemaal met bier kunt doen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland BROUWERSHAVEN - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft on zorgvuldig gehandeld in een con flict rond de verbouwing van een huis in -Brouwershaven. Zo oor deelt de Zeeuwse Ombudsman. De ombudsman raadt de gemeen te aan de geïnde dwangsom van 9000 euro terug te betalen. Het gaat om de verbouwing in 2007 van het pand Nieuwstraat De eigenaar heeft in afwijking van de vergunning de dakhoogte ver anderd, een raam verplaatst en af voerpijpen op het dak gezet. Een buurtbewoner maakte hiertegen bezwaar. Huiseigenaar Esther Jan- sen-Bom beriep zich op een posi tief welstandsadvies. Maar de gemeente wilde de aan passing ongedaan gemaakt hebben en legde een dwangsom op van 30.000 euro. Negenduizend daar van is inmiddels geïnd. Een be zwaar hiertegen van Jansen-Born werd in juli 2009 door de gemeen telijke bezwarencommissie verwor pen. Zij stapte hierop naar de Zeeuwse Ombudsman. Deze klach tenorganisatie deed eind vorige maand uitspraak. Door een te late reactie op de klacht van Jansen heeft de gemeen te de wet overtreden, oordeelt de ombudsman. Verder heeft de ge meente het vertrouwensbeginsel geschonden door een eerste over leg met welstandscommissie zon der afmelding niet door te laten gaan. Toen het gesprek wel door ging, liet die commissie weten wei nig tijd te hebben. In een optel som van klachten en beoordelin gen komt de ombudsman tot de conclusie dat de gemeente onzorg vuldig heeft gehandeld, enkele ba sisnormen heeft geschonden en te kort is geschoten, in de communi catie met de klager. Omdat de ge meente later van standpunt veran derde, adviseert de ombudsman de reeds geïnde dwangsom van 9000 euro terug te betalen. Verder krijgt de gemeente het advies ver gunningsprocessen en handha- vingsprocessen beter op elkaar af te stemmen. „Adviezen van de Zeeuwse Om budsman nemen wij in hun alge meenheid serieus," reageert wet houder Ad Verseput. Hij is niet op de hoogte van de uitspraak van de ombudsman. Collega-wethouder Wim Stouten is dat na overleg met zijn ambtenaren wel. „Maar in de B en W-vergadering hebben we er nog niet naar gekeken." RENESSE - English breakfast, de klanken van Cod save the Queen, een high tea en regen die met bakken uit de lucht valt. Veel Engelser kon het niet gisteren, in en rondom het kamp- huis van de CJV aan de Rampweg in Renesse. Daar wordt tot en met vrijdag door 51 Schou- wen-Duivelandse kinderen het jaarlijkse CJV-zomerkamp gevierd. Thema van deze 39ste editie is 'Reis door de wereld in 7 da gen'. De kinderen zijn sinds het begin van het kamp al heel wat grenzen overgestoken. Van daag staat Frankrijk centraal. Het slechte weer mag de pret niet drukken, al heeft de drop ping, het jaarlijkse hoogtepunt van het kamp, door de hevige regenval (nog) niet kunnen plaatsvinden. foto Izaak Verkeste iimhh iii ii 11 iiuwiii ii iiii ii milih—hhm iiiiiiwnnmm n mi 11 mum Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De jongens die in de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 juli zijn aangehouden voor het ple gen van vernielingen aan gepar keerd staande auto's op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg en Vlissingen, hebben in totaal 43 au to's beschadigd. Van de meeste be schadigingen is aangifte gedaan door de eigenaren. De politie hield kort na de vernie lingen vier jongeren aan; drie jon gens en een meisje. Het meisje bleek niets met het vandalisme te maken te hebben. De drie jon gens, allen 16 jaar en afkomstig uit Middelburg, hebben bekend de vernielingen te hebben aangericht. Na een kort verblijf in Torentijd mochten ze naar huis. De politie heeft hun dossiers doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie. De drie zullen later voor de kinder rechter moeten verschijnen. De jongens hadden in de nacht van 9 op 10 juli tussen 2.30 en 3.00 uur spiegels van auto's getrapt en auto's bekrast. Na een melding van een getuige kon de politie de jongeren even later in de Kerklaan in Vlissingen aanhouden. De drie jongens worden niet verdacht van eerdere vernielingen in de straat. Hij voelt zich al behoorlijk volwas sen. Baard in de keelvriendinnetjes en een biertje op z'n tijd. Hij is rede lijk tevreden met zijn leventje. Zijn moeder is niet al te moeilijk en 0 wee als iemand haar onheus bejegent. Want van mam blijf je af. Maar dis cussiëren met vrienden van zijn moe der is natuurlijk wel heel interessant. De wereldpolitiek, Den Haag en al lerlei vraagstukken kwamen voorbij in een geanimeerd gesprek. De één ar gumenteerde, de ander ging daar op in. Jesse liet zich niet onbetuigd. Tot één van de anderen hem erop wees dat hij een klassieke fout maakte in zijn redenering. Jesse keek hem eens diep in de ogen en sprak op dramati sche toon: „Ik maak geen klassieke fout. Ik bén een klassieke fout."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43