zeeland3 SvèsK Gazprom heeft slechte naam in Europa van lopen' Op drift commentaar Redders Cadzand slepen lek jacht naar Breskens Geld dierenartsen voor kankerfonds Ruimtelijk en rustig wonen inTerneuzen dinsdag 19 juli 2011 Procent van de aandelen in de kern centrale in Borssele komt straks in handen van het Duitse RWE 'De ontwikkelingen tussen RWE en Gazprom onderstrepen de noodzaak om afspraken te maken' Kees van Beveren, gedeputeerde. In de Hoorn van Afrika vol trekt zich een ramp. Miljoe nen mensen worden ge teisterd door de ergste hon gersnood van de afgelopen de cennia. Somaliërs op drift zien hun kinderen sterven. De vluch telingenkampen in de buurlan den van Somalië puilen uit. De hulpverlening komt onder tussen slechts aarzelend op gang. Op giro 555 is in een week tijd slechts twee miljoen euro gestort. De Samenwerkende Hulporganisaties wijten dat aan het feit dat veel Nederlan ders op vakantie zijn. En van geld overmaken voor hongeren den komt het dan zelden. Staats secretaris Ben Knapen (Ontwik kelingssamenwerking) roept de Nederlanders op om gul te ge ven. Hij spreekt van een 'more le noodzaak'. Helaas geeft het kabinet nog niet echt het goede voorbeeld. Vorige week werd vijf miljoen toegezegd. En daar is het bij ge bleven. De oproep om de op brengst van de hulpactie te ver dubbelen heeft het kabinet tot op heden niet gehonoreerd. Advies, Signalen Klachten telefoon 0113-212783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur a s k(a)k lave r blad zee land.nl Wat mag ik verdienen naast een uitkering? Wie heeft er inzicht in mijn patiënten dossier? Hoe zit het met WIA en WW? Mag ik van huisarts wisselen? Moet ik een bijdrage betalen voor huishoudelijke hulp? door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Gazprom heeft een slechte naam in Europa: wij wester lingen brengen het Russische gas bedrijf in verband met politiek ge konkel vanuit het Kremlin en Rus sische maffia. En nu lijkt juist dat bedrijf een voet tussen de deur te krijgen bij onze eigen kerncentrale in Borssele. Gazprom is een grote speler op de energiemarkt. Het is de grootste gasproducent ter wereld. Het heeft in Rusland het alleenrecht op leve ring van gas aan Russen en op de genkleding, maar ook hoesjes die ik over mijn schoenen kan trekken. Want het is fnuikend als ze van bin nen nat worden. Dat wordt de kans op blaren groter." Omdat hij voor de 17e keer meewan- delt, is de voorbereiding bijna routi ne. „Ik ga wat vroeger naar bed dan anders en dan is het gewoon een kwestie van lopen." Gaan. Zo denkt Annemarie de Jon ge uit Zierikzee er ook over. „Hoe wel de weersverwachting voor de ochtend redelijk zijn, heb ik nog een regenbroek gekocht We ne men wat broodjes mee, energie drankjes en wat dextrootjes. De rest pakken we onderweg wel/Daar staan ze, weet ik nog van de vorige keer, ook met verse broodjes." export naar het buitenland. De Russische staat heeft nipt de meer derheid van de aandelen in han den; 25 procent van de Russische begroting bestaat uit inkomsten van het gasbedrijf. De ophef zou een stuk minder zijn als het bijvoorbeeld een Ameri kaans bedrijf zou zijn dat samen werking met het Duitse energiebe drijf RWE - toekomstig mede-eige naar van de kerncentrale - aankon digde, zegt Jochem Meijknecht van kennisinstituut Clingendael. „Om dat het Gazprom is, krijgt het een politiek tintje, terwijl je het ook Johnny Hoogerland Lees alle columns van Johnny Hooger land over zijn belevenissen in de Tour: www.pzc.nl/sport/columnjohnny Tour de France Na de rustdag van gisteren gaat de Tourkaravaan vandaag weer verder. Volg al het nieuws op onze speciale Tourpagina: www.pzc.nl/tourdefrance STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in ons album Zomer 2011 op www.pzc.nl/foto kunt zien als een normale bedrijfs- strategie. Gazprom is al een tijdje bezig om zich dichter naar de Euro pese consument te bewegen. De vraag is of het bedrijf zich in de voet wil schieten door een politie ke positie in te nemen in plaats van een economische." Het bedrijf kreeg een slechte naam door de associatie met corruptie en de gascrisis in 2006. Rusland draaide in januari van dag jaar de gaskraan naar de Oekraïne dicht omdat het land weigerde een hoge re prijs te betalen. Het gevolg was dat ook andere landen geen gas CADZAND - De KNRM-redders van het station Cadzand hebben giste ren aan het begin van de middag een jacht met een gat in de romp naar de haven in Breskens ge sleept. De bemanning werd rond 12.30 uur opgepiept, omdat voor de kust bij Cadzand een jacht met twee mensen aan boord water maakte. Door de bemanning van de red dingsboot is daarna een mobiele pomp aan boord van het jacht ge plaatst. Daardoor week het ergste gevaar. In Breskens is het jacht uit het wa ter gehaald om te worden gerepa reerd. meer ontvingen omdat de pijplijn door Oekraïne loopt Nadat eind jaren negentig bekend werd dat de top van het bedrijf cor rupt was, bemoeide de huidige pre sident Vladimir Poetin zich na drukkelijk met Gazprom; politiek en bedrijfsbelang liepen nogal eens door elkaar: het belangrijkste voor beeld: de Yukosaffaire. Het bedrijf Yukos werd overgenomen door Ga zprom nadat eigenaar Chodorkovs- ki beschuldigd werd van fraude. Chodorkovski was een belangrijke politieke tegenstander van Poetin. Hij zit nog steeds gevangen. MIDDELBURG - De Kring van Zeeuwse Dierenartsen heeft 800 euro geschonken aan het Neder lands Kankerfonds voor Dieren. De Kring wil met de gift het be lang van informatie, onderzoek en behandelingsmethoden ondersteu nen. ■■■■■■■■■■■■■■aai Ongeveer dertig procent van de honden en katten zal in de loop van hun leven een vorm van kan ker krijgen. Kanker is inmiddels zelfs de belangrijkste doodsoor zaak van honden geworden. De oorzaak van kanker is vaak de ho ge leeftijd die huisdieren krijgen. wmimzaseesfsomB&mmmBBSfmmmmimuw&sBm voorheen Aandeelhouders Delta verdeling aandelen Veere 2,8% Tholen 2,7% Kapelle 1 Sluis Reimerswaal 2,5% Hulst 3,4% Vlissingen provincie Zeeland *Noord-Brabant. Zuid-Holland, Bergen op Zoom, Dirksland, Goedereede, Middelharnis, Oostflakkee, Woensdrecht PZC Donja Odijk Felix Binicewicz foto Lex de Meester Eigenaren EPZ .„.ff 149.900.- v.o.n. ^et&nnaf€113.000,v.o.n. WWW.Othene.nl AM Zeeland BV Tel: 0115 - 618 360

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3