Liever Lance-gekte dan de Snoeyers dicht bij titel 24I Anderen zijn altijd favoriet jarenlang verwend door de successen van Lance Armstrong en Alberto Contador is het nu oorver dovend stil rond Team RadioShack. Van Wolfswinkel weer trefzeker Zweeds topscorer naar FC Utrecht Robin Haase meteen onderuit in Hamburg Turkse bond bespreekt uitstel competitie dinsdag 19 juli 2011 SAINT-PAUL-TROIS-CHATEAUX - Met nog zes Tour-etappes voor de wie len laadden de favorieten zich gis teren in de Dröme op voor een paar pittige dagen in de Alpen. Lie ten ze sportief tot op heden nog niet het achterste van hun tong zien, ook verbaal hielden ze zich gisteren gedeisd. Niet zijzelf, maar anderen zijn favoriet. Natuurlijk. De Schlecks straalden als altijd het meeste vertrouwen uit. De twee schatten Cadel Evans echter ook hoog in. „Het is geen verwijt, maar wij zijn de enigen die de koers proberen te maken. Cadel klampt alleen maar aan. Als wij in zijn positie zouden zitten, deden we hetzelfde. Maar het lijkt erop dat hij teveel op zijn tijdrit ver trouwt." Evans zelf hield gisteren geen pers conferentie, verkoos de rust in Valaurie boven een kruisverhoor. De Australische televisie kreeg hem wel even te spreken en trof een coureur die „niet te veel wil zeggen. Want er komen nog zo veel zware etappes, dat het alle maal niet te voorspellen is. Maar wat mij betreft zijn de Schlecks fa voriet en zullen we eerst ook nog maar eens moeten afrekenen met Thomas Voeckler", schoof Evans de favorietenrol door. Ivan Basso deed hetzelfde. De Itali aan schetste vanuit een dampend zaaltje in Loriol-sur-Dröme dat er wat hem betreft nog genoeg favo rieten zijn. Hij ziet in de top van het klassement maar één man die écht het verschil kan maken. „Al berto Contador is de enige renner die met één enkele uitval deze Tour naar zijn hand kan zetten." Contador zelf probeert op zijn beurt ook anderen de druk op te leggen. „De gebroeders Schleck zul len er nog een hele kluif aan krij gen om Evans te kraken. Boven dien zullen die twee nog moeten uitmaken wie er voor de zege zal gaan en wie de ander moet gaan helpen." Het leek alsof de Span jaard erop rekent dat de broers daar niet uitkomen. SBW TOUR DE FRANCE Haimar Zu bel dia is op de vijftiende plaats de best geklasseerde renner van RadioShack. Waar Lance Armstrong was, waren pers en politie. Bij RadioShack missen ze nu de hectiek die onlosmakelijk verbonden was met de zevenvoudig Tour-win naar. foto Juan Francisco Moreno/EPA WEZEP Ricky van Wolfswinkel heeft zich op vertrouwde bodem opnieuw la ten gelden voor Sporting Portugal. De Nederlandse spits was gisteren in Wezep trefzeker in een oefen wedstrijd tegen de Turkse club Ankaragücü (3-0). De Portugese topclub speelde drie oefenduels op Nederlandse bodem en Van Wolfs winkel maakte daarin zes doelpun ten. UTRECHT FC Utrecht heeft opnieuw verster king gevonden in Zweden. De ere divisieclub maakte gisteren de komst van aanvaller Alexander Gerndt bekend. De 25-jarige spits werd vorig jaar topscorer van de Zweedse competitie, met vijftien doelpunten. De zesvoudig interna tional komt over van Helsingborgs IF. HAMBURG Robin Haase is er gisteren niet in geslaagd de tweede ronde te berei ken van het ATP-toernooi in Ham burg. De Argentijn Carlos Berlocq was in twee sets klaar met de Haag se tennisser: 6-2 6-2. „Ik serveerde verschrikkelijk", aldus Haase. „Aan het begin van de tweede set speel de ik wel goed, maar ik had wat pech bij 2-1 op mijn eigen service. Daarna was hij gewoon beter." ISTANBUL De Turkse voetbalbond bekijkt morgen of de start van het nieuwe seizoen moet worden uitgesteld vanwege het lopende onderzoek naar het omkoopschandaal binnen het Turkse voetbal. De start staat gepland voor 5 augustus. Turkije is al weken in de ban van een om koopschandaal waarbij mogelijk meerdere topclubs betrokken zijn. door Henk de Winter VALKENSWAARD - Het feestje duur de maar kort bij autocoureur Mar cel Snoeyers. Snoeyers dacht in eer ste instantie Nederlands rallycross kampioen te zijn in de Supenóoo klasse. Wat rekenwerk later kwam hij zelf tot de conclusie dat de titel weliswaar heel dichtbij is, maar nog niet honderd procent zeker. „Iets te vroeg gejuicht", was zijn nuchtere commentaar. Snoeyers rijdend in een Renault Clio in de Superi6oo klasse reed het afgelopen weekend voor de derde achtereenvolgende keer met zijn Clio naar de winst op het Eu rocircuit in Valkenswaard. Met nog twee buitenlandse races te gaan, kan de titel de Tholenaar bijna niet meer ontgaan. De be dreiging die er is, komt van de uit Zuiddorpe afkomstige Peter van de Wege met de Toyota Yaris. Dan moet Van de Wege wel alle twee die wedstrijden winnen en Snoeyers mag niet verder komen dan een zesde plaats. De twee res terende wedstrijden worden verre den op de Duivelsberg in Maasme- chelen. „In autosport is alles moge lijk. Dus nog even wachten met het echte feest", sprak Snoeyers. De druk ligt op de schouders van Van de Wege. „Ik heb vandaag snoeihard gereden. Het ging niet harder. Het is wachten op een snel lere motor", vertelde de Zuiddor- penaar. Van de Wege verspeelde in de laat ste ronde zijn tweede plaats aan de Belg, Davy van den Branden (Citroen C2). „Ik ging veel en veel te hard de Jokerlap in. Dan heb je te veel tijd nodig om de auto in het goede spoor te houden." Het kostte Van de Wege niet alleen de tweede plek in de wedstrijd, maar ook twee kostbare NK-punten. Die twee punten kunnen in de ko mende wedstrijden nog wel eens heel goed van pas komen. In het gecombineerde BelNed Ral lycross kampioenschap gaat Man- dy Kasse uit Veere bij de Tourin- cars aan de leiding. Een positie die ze heeft weten te verstevigen. De uit Veere afkomstige studente reed met haar Opel Astra Touringcar tussen de tweewiel aangedreven Supercars. Ze eindigde op een veer tiende plek, maar was binnen de ze groep wel de snelste van de Tou ringcar deelnemers en scoorde maximale punten voor het BelNed kampioenschap in haar klasse. In de Formula Rally racing is Sjakko de Visser uit Sluiskil met zijn twee- wiel aangedreven FRR-Sprinter op een vierde plaats geëindigd in het Nederlands kampioenschap Super klasse. De Visser werd ook vierde in de ook voor hem laatste wedstrijd voor het Nederlands kampioen schap op het Eurocircuit voor dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24