mzi's kaal zeeland 121 Surfers van zandplaat gehaald njjMe 50% korting i 50o/o korting 50o/o korting Wielerploeg geeft patiëntjes cadeautjes brieven Boek over twee eeuwen bier in Middelburg ADRZ TNT dinsdag 19 juli 2011 „Dus we moeten ze wel laten hangen en dan maar hopen dat er over een week of twee, drie nog wat aan zit" Adrian Steketee, mosseivisser op de YE-73 mosselen op de touwen van de mzi's. plaat) juist niet. Mosselvisser Wout van den Berg uit Bruinisse bevestigt dat beeld. Zijn perceel ligt wat verder achter in de Ooster- schelde, bij Kattendijke. „Ik heb vo rige week nog op mijn mzi gedo ken en dat ziet er allemaal prima uit. Maar van anderen weet ik dat het flink mis is. Het is te hopen dat dit een incident is. Het experi ment met de mzi's loopt nu zo'n foto Cert-Jan van Veen tien jaar. We moeten de gevolgen nog leren kennen. Het is altijd af wachten wat er op die touwtjes groeit. Maar de signalen over de broedval op de bodem zijn ook niet best. Dat zou dan het tweede achtereenvolgende jaar zijn. Ik maak me best zorgen." Zeventig proefslepen op de belangrijkste stekken in de Waddenzee hebben nauwelijks mosselzaad opgeleverd. BROUWERSDAM - Twee surfers met materiaalpech zijn zondagmiddag door de KNRM van een zandplaat in de Noordzee gered. De reddings actie vond plaats in heftig weer, er stond een zuidwesten wind met kracht zeven. De melding van het Kustwachtcen trum kwam rond 14.00 uur bin nen op station Ouddorp. Daarop is een strandvoertuig van de KN RM gaan patrouilleren op het strand, terwijl reddingsboot de Griend op het water ging zoeken. Na een paar minuten werden de twee surfers op de drooggevallen Oosterbanken gesignaleerd. Twee andere reddingspogingen voor sur fers bleven zonder resultaat. De ene - op zee in het Slijkgat - mel ding bleek loos te zijn. In het ande re geval kon de watersporter op ei gen kracht de blokkendam in de Brouwersdam bereiken en kwam zelf heelhuids aan wal. TERNEUZEN - De kinderafdeling van het ZorgSaamziekenhuis in Terneuzen heeft van wielerploeg Vancansoleil cadeautjes gekregen om uit te delen aan patiëntjes. Het gaat onder meer om rennersfo to's, kousen, shirts en petjes. De twaalf kinderen die nu in het zie kenhuis liggen, en kinderen die er tijdens de duur van de Tour de France terecht komen, krijgen een pakket. Het wielerteam van Vacan- soleil is momenteel actief in de Tour de France. Yersekenaar John ny Hoogerland maakt deel uit van de ploeg. MIDDELBURG - Eric Hageman en Toon Franken hebben een boek ge schreven over de geschiedenis van bier in Middelburg. Het boek heet 'Hop en gerst veredeld'. Het wordt donderdag 4 augustus gepresen teerd op het plein onder de Lange Jan, in de Koorkerkstraat. De pre sentatie duurt van 15.00 tot 16.00 uur. Tussen 13.00 en 22.00 uur kun nen op het plein bier en Zeeuwse gerechten worden geproefd. Ondanks dat Middelburg niet de reputatie heeft van een 'bierstad', is er volgens Hageman en Franken toch veel te vertellen over bier in Middelburg. In de negentiende eeuw telde Middelburg drie bier brouwerijen: De Lelie, De Moriaan en De Vijfhoek. 'Hop en gerst veredeld' kost 24,95 euro. Wie voor 4 augustus via www.stichtingbierinzeeland.nl be stelt, mag 22,50 euro betalen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Risicopremie Banken of andere instellingen ko pen Duitse staatsleningen met een rente van ruwweg 3 procent. Grie kenland moet nu meer dan 15 pro cent betalen voor zijn leningen. Een 'risicopremie' van 12 procent of meer. Tot nu toe krijgt de bank de premie maar het risico wordt ge dragen door de belastingbetaler van het land waar de bank is geves- tigd. Nu is er sprake van het afwaarde ren van Griekse obligaties. Het lijkt me redelijk als hierbij rekening wordt gehouden met de door de geldlener ontvangen risicopremie en obligaties worden afgestempeld in verhouding met de daarop ont vangen rente. A.P. de Graaf Muddy Watersstraat 28, Middelburg Pedofielenclub Net zo min als een pyromanen- club, die door uitwisseling van technieken het stichten van bran den zou perfectioneren of een sa distenclub, die de meest weerzin wekkende marteltechnieken zou uitvinden, recht van bestaan heeft, geldt dit ook voor een pedofielen vereniging omdat haar instelling meer dan verwerpelijk is. Immers, waartoe zo een club van gelijkge zinde lieden met een dergelijke af stotelijke 'dirty mind'? Uitwisse ling van adressen wellicht, maar daar blijft het niet bij. Pochen over hun 'veroveringen', uitwisselen van beeldmateriaal en het elkaar vertellen van perversiteiten is aan nemelijker dan het kweken van fuchsia's. Waarschijnlijk met con necties in een internationaal net werk, waarbij vele wolven in schaapskleren zich verschuilen ach ter hun PC-schermen en die daar mee de kinderporno-industrie in stand houden. Dit ten koste van onschuldige kinderen. Daarom is de actie van Henk Bres het steu nen meer dan waard. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene De krant schrijft twee juichende artikelen over de fusie en reorgani satie van de Admiraal de Ruyter Ziekenhuizen (ADRZ). Betere art sen,vernieuwend en prima samen werking zo wordt gesteld, dit in scherpe tegenstelling met de me ning van vele patiënten. Reorganiseer gewoon verder en stoot taken af naar Zeeland Care. De manier om vertrouwen terug te winnen vooral als vervolgens op 15/7 de 'Chaos op operatiekamer' gepubiceerd wordt. Door mismana gement een ziekenhuis ontman teld en het andere een ongeorgani seerde bende. Tijd voor de directie om op te stap pen, elke andere reorganisatie kan alleen nog maar beter zijn. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 15, Vlissingen Bankiers Men kan de mensen in drie catego rieën indelen. De meerderheid zijn normale en goede burgers. De vol gende groep, sommige zijn crimi nelen, en die horen in het gevange nis. Maar de gevaarlijkste group zijn 'Investmentbankiers en Fonds managers', die rijden het financiële systeem aan de rand van de af grond. K. Bartusek Pr. Margrietstr. 103, Nieuwdorp Sinds de reorganisatie bij de TNT is de bezorging van de post een chaos bij ons! Een oproep voor een consult van het ADRZ is nooit bij mij aangekomen, de tweede op roep kwam een dag van tevoren! Enkele afschriften van de ING bank zijn verdwenen, bij navraag aan de balie van deze bank zijn ze indertijd wél verzonden! Enkele weken terug ontving ik een grote enveloppe van het ADRZ, waar schijnlijk met medische gegevens, voor een geadresseerde die enkele straten verder woont! Vorige week heb ik geen tv-gids ontvangen en op de juli uitgave van de ANWB Kampioen wacht ik nog steeds. Voorheen kwam bij ons de postbode 's morgens met volgeladen fietstassen, nu zien we aan het eind van de middag een jongeman de post bezorgen uit een soort handtasje! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3 Middelburg op een jaar Interactieve TV van KPN 1 Bij het Alles-in-één Pakket vanaf 45,- /mnd op een Sony SR-150B DVD-speler plus DVD-pakket j 9 A esS SB op een jaar Pluspakket *Het Alles-in-één Pakket bestaat uit Interactieve TV, Internet en Bellen. De korting wordt verrekend op het Alles-in-één Pakket. Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com sluit je aan "Het Pluspakket kun je aanschaffen bij Internet en Interactieve TV of bij het Alles-in-één Pakket van KPN van 45,- /mnd met Interactieve TV, Internet Basis en Bellen. Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21