ruggegraat' zeeland 119 Van knuffelhaaien tot Zeeuwse likeur en boterbabbelaars BELLEZA - J". fcOKttt*0- Abstracte mensfiguren brengen een ode aan de stoere werkstad Willem Hamer Politie: gerucht over Ploegstra is onzin Hennepkwekerij ontdekt in Middelburg Zomermarkt voor Hulp aan Roemenië APPARTEMENTEN VLISSINGEN LtfcJvcnt dinsdag 19 juli 2011 „Om zeven uur 's avonds konden we weer 120 kilo halenSton den we daar met vijf man de wagen leeg te laden, voor een völ terras. En toen onze gasten eenmaal door hadden hoe vers het wel niet was, bleven de bestellingen maar binnen stromen." met vijf man de wagen leeg te la den, voor een vol terras. En toen onze gasten eenmaal door hadden hoe vers het wel niet was, bleven de bestellingen natuurlijk maar binnen stromen." Hamer hoopt eigenlijk Vlissingen 'maritiem culinair' op de kaart te zetten, zoals Sluis en Philippine. „Maar dat kan ik niet alleen. Dat moeten wij als horeca in Vlissin gen samen. En dat gaat steeds be ter. We bedenken samen leuke eve nementen, voeren die samen suc cesvol uit, verwijzen naar elkaar en helpen elkaar. Als iemand door de mosselen heen is, komen ze die bij ons halen." handen. foto Ruben Oreel w IJ ZEN DIJ KE De politie ontkent met klem dat het lichaam van Herman Ploegstra is gevonden. In zijn woonplaats IJ- zendijke en omstreken gaat het ge rucht dat Ploegstra aangetroffen zou zijn op een boerderij bij Schoondijke. Een woordvoerder van de politie zegt dat de recher che de verhalen kent, maar dat zo wel de familie van Ploegstra als de recherche zelf geen aanwijzingen heeft dat de IJzendijkenaar gevon den zou zijn. Ploegstra verdween in oktober vorig jaar spoorloos. MIDDELBURG Gistermiddag heeft de politie in een woning aan de Bedde- wijkstraat in Middelburg een hen nepkwekerij opgerold. In de woning bevonden zich twee kweekruimtes. Er zijn 18 oogstrijpe planten, 24 kleine planten en 21 stekjes aangetroffen. Tijdens de inval rond half drie vond de politie ook 1934 gram ge droogde hennep. Alles is in beslag genomen en vernietigd door de ge meente. Zeeuwse Zaken kleurt de Sint Jacobsstraat blauw. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Tja, wat doe je als je maar geen huurder weet te vinden voor je winkelpand? Dan kun je er net zo goed zelf spulletjes in gaan verkopen. En zo is Vlissingen weer een souvenirzaakje rijker. „Niet zomaar een souvenirzaakje", corrigeert Sven van Rijswijk van ei genaar Zeeland Attracties. „We ver kopen wel meer dan alleen strand ballen. In ons assortiment vind je Zeeuwse streekproducten als wijn, likeur en babbelaars." Net als schelpen, replica's van de vuurtoren van Westkapelle en slab betjes met de tekst 'Ik bin glad weg van Zeeland'. Maar ook knuf felhaaien, Arsenaalvlaggen en plas tic piratenwapentuig - merchandi se van Zeeland Attracties. Het bedrijf heeft behalve attracties ook 'enkele beleggingspanden' in Zeeuwse binnensteden. Deze, in het vernieuwde Sint Jacobsstraat- je, bleef maar leeg staan. Dan kan het net zo goed een eigen toeris tische dependance worden, heeft Van Rijswijk gedacht. Hij zocht contact met het Middelburgse be drijf Zeeuwse Zaken, dat folders voor de attracties verspreid en een groothandel heeft in streekproduc ten en de samenwerking was gebo ren. Ook de naam was al snel be paald: Zeeuwse Zaken. Met de souvenirwinkel is de zoek tocht naar een nieuwe huurder ge staakt; het is bedoeling dat Zeeuw se Zaken 'tot in lengte der dagen' in het pand gevestigd blijft. Behalve souvenirs en streekproduc ten zijn er ook entreekaarten voor Mini Mundi, Het Arsenaal, Speel- circus Bambini en Voetbal Expe rience te koop. Met korting zelfs; te bepalen aan de hand van de hoogte van de temperatuur. Q Zeeuwse Zaken zit in de Vlissingse Sint Jacobsstraat en is dagelijks open, behalve zondag. AAGTEKERKE In Aagtekerke wordt vandaag de jaarlijkse zomermarkt gehouden op het terrein van Minderhoud aan de Burgemeester Bosselaarstraat. De markt begint om 9 uur en duurt tot 15 uur. De opbrengst gaat naar projecten van de Stichting Hulp aan Roemenië. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 door Maurits Sep VLISSINGEN - Kunstenaar Kees van de Ven is gisteren begonnen met de plaatsing van drie lange stalen schermen bij zorgcentrum Ter Ree- de in Vlissingen. Woensdag is zijn kunstwerk in volle glorie te be wonderen, al is het dan eigenlijk nog niet helemaal klaar. „Het moet dan een maandje goed roes ten." Hij heeft namelijk corten-staal ge bruikt. Dat roest in het begin, maar daardoor gaat het juist Te ven', legt Van de Ven uit. „Als het regent, ziet het er bijna zwart uit, als de zon schijnt kleurt het oran je." Het is van hetzelfde staal als de 'boom' met gouden appeltjes die kunstenares Marte Röling heeft gemaakt en die op de boule vard staat. Van de Vens kunstwerk is de afslui ting van de jarenlange verbouwing van Ter Reede. „Ze hebben mij ge vraagd om een afscheiding te ma ken tussen de binnentuin en de Koudekerkseweg. Het zijn drie schermen geworden van maxi maal anderhalve meter hoog en bij elkaar 35 meter lang. Ze zijn on derling met elkaar verbonden", vertelt Van de Ven. Twee scher men zijn tien meter lang, de derde 14,5 meter. Hij heeft 'abstracte mensfiguren' uit de platen staal gesneden. „Stoe re figuren die het hek overeind houden, en eroverheen proberen te klimmen. In Ter Reede wonen honderden mensen en er werken honderden mensen. Het kunst werk moest voor mij dus over mensen gaan. Daarom heeft het ook de titel 'Wij'." Ondanks de grootte van het kunst werk is 'geen centimeter hetzelf de', lacht Van de Ven. „Er is veel aan te ontdekken. Je kunt ernaar blijven kijken." In zijn 'Atelier van ijzer' werkt Van de Ven altijd met ijzer en staal. Het materiaal past ook bij Vlissin gen, vindt hij. „Dit kunstwerk en het materiaal zijn een ode aan de stoere werkstad Vlissingen, waar veel bewoners van Ter Reede ook lang hebben gewoond." Ter Reede bezit al een kunstwerk van Van de Ven. „Ik heb ooit een kubistische gitaar van staal voor ze gemaakt." Kunstenaar Kees van de Ven bij het kunstwerk dat hij heeft gemaakt voor zorgcentrum Ter Reede. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19