i8l zeeland Koudekerke tijdelijk 'open' 'Mosselen vormen onze Jongens beschadigen 43 geparkeerde auto's Het Gors gedupeerd door verbrande bus ÜSSE3 i. m i HERINRICHTING Middelburgsestraat deels klaar Carillonconcert Pucell en Vivaldi op Lange Jan MOSSELEN Restaurant De Vissershaven in Vlissin gen is benoemd tot dé mosselambassa deur van Prins 8c Dingemanse. Hallo 7 jaar garantie! dinsdag 19 juli 2011 door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De doorgaande weg door Koudekerke, de Middelburg sestraat, is open voor verkeer. Het tweede deel van de herinrichting is nu achter de rug en de weg wordt tot september helemaal open gehouden voor verkeer. Tot de kruising met de Biggekerk- sestraat is het werk nu afgerond. De herinrichting was nodig omdat de functie van de weg is veranderd na de ingebruikname van de rond weg. De Middeburgsestraat krijgt een meer dorps karakter: een smal lere woonstraat met aparte par keerplaatsen, groenvakken, ver hoogde kruisingsvlakken en een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur. Heet hangijzer blijft overigens nog steeds het zware landbouwverkeer dat tot de herinrichting door het dorp denderde. Dat wordt nu tijde lijk omgeleid over de rondweg, maar als het aan de dorpsraad en de gemeente Veere ligt, wordt dat een permanente situatie. Volgens verantwoordelijk wethouder Jaap MIDDELBURG - De jongens die in de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 juli zijn aangehouden voor het ple gen van vernielingen aan gepar keerd staande auto's op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg en Vlissingen, hebben in totaal 43 au to's beschadigd. Van de meeste be schadigingen is aangifte gedaan door de eigenaren. De politie hield kort na de vernie lingen vier jongeren aan; drie jon gens en een meisje. Het meisje bleek niets met het vandalisme te maken te hebben. De drie jon gens, allen 16 jaar en afkomstig uit Middelburg, hebben bekend de vernielingen te hebben aangericht. MIDDELBURG - Liesbeth Janssens uit Antwerpen geeft vanavond een concert op het carillon van de Lan ge lan in Middelburg. Janssens speelt werken uit de barokperiode van onder anderen Purcell en Vi valdi en van componist Geert D'hollander, haar partner. Het ca rillonconcert begint om 18.45 uur. Het is vanaf straat goed te beluiste ren, maar een mooiere plek om dat te doen is het Abdijplein. Na het carillonconcert vindt een orgelconcert plaats in de Nieuwe Kerk. Organist Herman van Vliet speelt daar vanaf 20.00 uur wer ken van onder anderen De Lange sr., Merkel, Bunk en Guilmant. Melse van de gemeente Veere is het 'een hartewens van het dorp' dat het zware landbouwverkeer niet langer over de Middelburgse straat dendert. „Het is ook een wat vreemde constructie van de pro vincie, eigenaar van de rondweg. Tot de eerste rotonde, vanuit Big- gekerke gezien, mag dat landbouw verkeer op de rondweg. Daarna moet het afbuigen en via Koude kerke verder. Via de rotonde bij de molen kan dat zware verkeer weer verder op de rondweg. Niet echt voor de hand liggend." Het feit dat de Middelburgsestraat een geliefde fietsroute van en naar de kust is en dat de 30-kilometer- weg een stuk smaller is dan voor heen, maken het vanuit verkeers- veiligheidsoogpunt niet wenselijk dat er nog landbouwverkeer door gaat, geeft de wethouder aan. De reconstructie van de doorgaan de weg door het dorp kost in to taal 1.5 miljoen euro, inclusief de aanleg van een regenwaterriool over de hele lengte. De laatste fase, de aansluiting vanaf de Biggekerk- sestraat op de provinciale weg, moet eind oktober gereed zijn. Na een kort verblijf in Torentijd mochten ze naar huis. De politie heeft hun dossiers doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie. De drie zullen later voor de kinder rechter moeten verschijnen. De jongens hadden in de nacht van 9 op 10 juli tussen 2.30 en 3.00 uur spiegels van auto's getrapt en auto's bekrast. Eén auto was be schadigd doordat één van de jon gens er met zijn fiets tegenaan was gereden. Na een melding van een getuige kon de politie de jongeren even later in de Kerklaan in Vlis singen aanhouden. De drie jon gens worden niet verdacht van eer dere vernielingen in de straat. door Wendy van den Hurk Nu waren ze bij de Vis sershaven nooit de be roerdste om de beken de gele vlaggen te voe ren en staken ze bij Prins 8c Dinge manse nimmer onder stoelen of banken dat het restaurant in Vlis singen wat lekkers van haar mosse len weet te maken, maar de band is nu bevestigd met een officieel ambassadeurschap. En dat kan niet iedereen zeggen. Sterker nog: De Vissershaven is het eerste restaurant op Walche ren dat zich ambassadeur mag noe men van de koninklijke schaal- en schelpdierenhandel. Bijna de eer ste in Zeeland, als de Aardenburg- se mossel- en palingkoning Ko Le- kens de Vlissingers niet voor was geweest. Dat de Vissershaven de oorkonde heeft gekregen, betekent volgens Mare de Visser van Prins 8c Dinge manse dat die er niet alleen al ja renlang hofleverancier is, maar dat de mosselen er ook nog eens op hoog niveau worden bereid. „Dat merkten we onlangs, toen we met' het hele bedrijf een tiengangen mosselmenu voorgeschoteld kre gen. „En ze dragen onze naam ac tief en positief uit." Want ja, een beetje reclame voor jezelf is het na tuurlijk ook wel. Het is de bedoeling dat uiteinde lijk 75 restaurants het predikaat van ambassadeur bemachtigen, waarvan vijftig in België. „Tja, daar zit onze grootste afzet en zitten zelfs speciale mosselrestaurants", aldus De Visser. Maar die fijnproe- vende Belgen weten Walcheren ook steeds beter te vinden, merkt Willem Hamer van De Vissersha ven. „Als België een feestdag heeft, weten wij dat we extra zeevruch ten mo.eten inslaan. Want dan gaan de Belgen 'op restaurant'. Steeds vaker gebeurt dat hier, en dat zien wij als een compliment." Toch haalt de chefkok niet ontzet tend rare capriolen uit met de mos selen. De Vissershaven heeft drie verschillende recepturen: traditio neel, look en pikant. „Maar wél verfijnd. Mosselen vormen de rug- gegraat van ons restaurant." Ha mer tovert een minimosselpanne- tje tevoorschijn. „Speciaal voor de kleintjes hebben we ook een mini- mosselmenu. Dat slaat enorm aan. Mosselen eten is toch een avon tuur, een beleving. Steeds meer mensen ontdekken dat het ontzet tend lekker is. Dat merkten wij vo rige week zondag, op de laatste dag van Onderstroom, wel weer. We begonnen de lunch met 120 ki lo en om zeven uur 's avonds kon den we weer 120 kilo halen. Mosse len die 's ochtends uit het water waren gehaald. Stonden we daar Eigenaar Ruud Verstegen (links) en gastheer Willem Hamer met hun pronkstukke door Rob Paardekam GOES - Eén van de drie busjes die het afgelopen weekeinde in Goes in brand werden gestoken, is een rolstoelbus van Het Gors. De instel ling voor lichamelijk- en verstande lijk gehandicapten is hierdoor ern stig gedupeerd. De bus stond geparkeerd bij dagbe stedingscentrum De Cirkel aan de Beukenstraat. „Het gaat om een splinternieuwe rolstoelbus, die wij veel gebruiken", zegt locatiemana ger Wilma van Beek. „Gelukkig hebben we al een andere bus kun nen huren, maar het blijft verve lend. Van zoiets knap je nooit op." Van Beek zegt er vanuit te gaan dat de verzekering een nieuwe bus betaalt. „Maar de kosten voor het huren van een vervangende bus en het herstellen van de schade aan het gebouw zijn voor ons. Dat is vervelend in een tijd waarin bin nen de zorg steeds minder geld be schikbaar is." Afgelopen weekeinde gingen er ook busjes in vlammen op aan de Jenny Weijermanweg in Goes en de Schimmelpenninckstraat in Kloetinge. De politie heeft zondag twee mannen van 18 en 21 jaar oud uit de gemeente Goes aange houden op verdenking van de brandstichtingen. www.pzc.nl UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. Stuur uw foto's naar www.pzc.nl/foto NET IETS Dc Eetkamer 1 1 Restauranl Wagenaarstraat 13 -15 Middelburg 0118-635676 www.eetkamermiddelburg.nl JCia Picanto v.a. 7.995, A iabe! 14*- optelling 7 jaar garantie :.q wegenbelasHng. Dag BPM AutoVermeulen Goes 0113-581812 Kia-goes.nl Autohuis Terneuzen 0115-622722 kia-lerneuzen.n! Kia Melse Vlissingen 0118-415220 Kia-vüssinoen ni <3yg> a 7 jAAR GARANTIfi OP ALLE MODELLEN DOE ONS DAT MAAR EENS NA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18