Zeeland PZCI: Meer hulpvragen bij Vriendendienst Jongen (16) gepakt voor heling fiets Culturele vakantie op buitenschoolse opvang WALCHEREN 18 en 19 20 BEGELEIDING DOOR VRIJWILLIGERS Stichting Manteling ziet stijging aantal cliënten met psychische problemen almanak Klassieke fout Dinsdag 19 juli 2011 'Mosselen vormen onze ruggegraat' Zeeuwse jongeren warmen zich op voor WK debatteren Tip? walcheren@pzc.nl WMHVUIi l HUiTWlTTW-TTinniWimTr^ door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Steeds meer men sen met psychiatrische of psychi sche problemen doen een beroep op de Vriendendienst van de Stich ting Manteling, de organisatie voor mantelzorg en zorgvrijwilli- gers op Walcheren. Zo'n uo mensen maken nu ge bruik van de begeleiding van de ongeveer vijftig vrijwilligers van de Vriendendienst. Stichting Man teling krijgt van de drie Walcherse gemeenten extra geld om de coör dinatie hiervan uit te kunnen brei den. Vorig jaar werden nog zo'n tachtig mensen met psychiatrische of psy chische problemen begeleid door vrijwilligers van de Vrienden dienst van Stichting Manteling. Volgens Adriënne Borger, één van de twee coördinatoren van de Vriendendienst, heeft de stijging verschillende oorzaken. „Er is meer naamsbekendheid, vooral bij hulpverleners en hulporganisaties. Die zien de meerwaarde in van de Vriendendienst.-Maar ik denk dat er ook meer mensen behoefte heb ben aan begeleiding. Er zijn toch mensen die door bezuinigingen tussen wal en schip vallen. Die hebben behoefte aan sociale con tacten en hebben daarbij de vrij willigers. nodig." Ook het feit dat Manteling nu onderdeel is van het Middelburgse zorgloket Porthos draagt mogelijk bij aan de stijging van het aantal cliënten, zegt Bor ger. „In Porthos zijn de lijnen kor ter. De andere hulporganisaties we ten ons makkelijker te vinden." Stichting Manteling breidde vorig jaar haar Vriendendienst uit met de Walcherse cliënten van de Vriendendienst van Emergis. Vrij willigers bezoeken mensen met psychiatrische of psychische pro blemen, onder meer om hen uit hun sociaal isolement te halen. Manteling vroeg én krijgt dit jaar van de drie Walcherse gemeenten ruim 7500 euro extra om de coördi natieuren te kunnen uitbreiden (Middelburg 3014 euro, Vlissingen 3014 euro en Veere 1507 euro). Manteling heeft acht betaalde deel tijdkrachten in dienst. VLISSINGEN - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag aangehouden omdat hij op een gestolen fiets reed. De jongen wordt verdacht van heling. Agenten zagen twee jongens zon der licht fietsen op de Beatrixlaan. Zij controleerden ook de fietsen waar de jongens op reden. Uit de framenummers van de fietsen bleek dat één van de fietsen in de cember 2010 gestolen was in Mid delburg. De 16-jarige Vlissinger die op die fiets reed, is aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Later is de jongen naar Toren- tijd gebracht, omdat in zijn fouille ring munitie en een zogenoemde 'blanke' fietssleutel werd aangetrof fen. Dat is een loper die op meer sloten past. Vandaag onderzoekt de Zeeuwse politie deze zaak ver der. De jongen zit nog vast. De an dere jongen kreeg een bekeuring voor het fietsen zonder licht. •••••••«•••••••••a Tip? redactie@pzc.nl Hij voelt zich al behoorlijk volwas sen. Baard in de keel, vriendinnetjes en een biertje op z'n tijd. De jonge man is redelijk tevreden met zijn le ventje. Zijn moeder is niet al te moei lijk en o wee als iemand haar onheus bejegent. Dan verandert lesse in een tijger. Want van mam blijf je af. Maar discussiëren met vrienden van zijn moeder is natuurlijk wel heel in teressant. Zeker als 17-jarige weet je een aantal dingen heel zeker. De we reldpolitiek, Den Haag en allerlei vraagstukken kwamen voorbij in een geanimeerd gesprek. De één argu menteerde, de ander ging daar op in. Jesse liet zich niet onbetuigd. Tot één van de anderen hem erop wees dat hij een klassieke fout maakte in zijn redenering. Jesse keek hem eens diep in de ogen en sprak op dramatische toon: „Ik maak geen klassieke fout. Ik bén een klassieke fout." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Kinderen die deze zo mervakantie naar de buitenschool se opvang (bso) gaan, hoeven zich niet te vervelen. Zo heeft Kinder opvang Walcheren (KOW) voor de komende weken verschillende workshops op het programma staan. In Vlissingen werden giste ren de eerste workshops filmma ken gegeven, 's Ochtends werd op de bso Grote Markt een mop ver filmd, 's middags verfilmden de grotere kinderen van bso Tuime laar op de Louise de Colig- nyschool een zelfverzonnen ver haal (foto). Thom de Graaff (bijna 11), Junior ten Bruggecate (10) en de zussen Isabelle (10) en Charlot te (7) van der Weide bedachten hun eigen variant op het sprookje 'De wolf en de zeven geitjes'. Ze speelden zelf de rollen in hun 'De wolf en dé twee kinderen' en film den zelf de scènes. Ze werden daar bij geholpen door Leon van Raaij, docent audiovisuele vorming en nieuwe media en Bas Boone, peda gogisch medewerker van bso Tui melaar. Ook op enkele andere Wal cherse bso-iocaties van KOW wor den de komende weken nog work shops filmmaken gegeven. Weer andere bso's maken gebruik van de andere creatieve workshops. foto Ruben Oreel Cameraman Thom filmt met een handycam het spel van de acteurs Isabelle, Charlotte en Junior (vlnr).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17