buitenland 19 Ook Brooks nu in de cel Radioactief vlees schokt Japanners Harry Potter verslaat Batman in de VS Suu Kyi mag naar herdenking vader Afghanen nemen veiligheidstaken over Schots stel blijkt winnaar 185 miljoen euro Syrië arresteert Hart Otto von Habsburg bijgezet prominente T T n j. 1 1 schrijver m Hongaars Benedictijnerklooster Grote brand bij Yad Vashem maandag 18 juli 2011 AFLUISTERSCHANDAAL Situatie explosief genoemd voor Britse premier David Cameron Directrice News International tiende verdachte die wordt aangehouden. Rebekah Brooks is hoogst ge plaatste arrestant in Britse af- luisterschandaal. Hoogste politiechef, verdacht van corruptie, stapt op. LONDEN - De oud-directrice Rebe kah Brooks van mediaconcern News International is gisteren gear resteerd wegens het afluisterschan- DAMASCUS - Syrische militairen hebben gisteren in Damascus de prominente schrijver Ali Abdallah opgepakt. De internationaal bekende schrij ver uitte recentelijk veel kritiek op het leger en de politie, die hard op traden tegen betogers. De 6i-jarige auteur was twee maanden geleden nog vrijgelaten bij een algemene amnestie, meld de zijn zoon. Hij had toen vier jaar in gevangenschap doorgebracht. Ali Abdallah is erg voor democra tie in zijn vaderland. Hij is kritisch over de banden van de Syrische president Bashar al-Assad met Iraanse geestelijken. daal bij de krant News of the World. Ze wordt verdacht van be trokkenheid bij het onderschep pen van voicemails op gsm's. In haar tijd als leidinggevende hackten journalisten de gsm van een vermist meisje. Ook is ze ver dacht van betrokkenheid bij cor ruptie: haar journalisten zouden agenten hebben omgekocht in ruil voor informatie. Brooks (43) is de hoogst geplaatste van de tien personen die inmid dels zijn gearresteerd in deze zaak. Eerder was ook oud-woordvoerder door onze correspondent Hans Jacobs BOEDAPEST - Hongarije heeft zon dagmiddag plechtig afscheid geno men van zijn laatste koninklijke prins, 'Ottó foherceg' - aartshertog Otto von Habsburg. In een overvolle Szent Istvan Bazi- lika in Boedapest waren president Pal Schmitt en plaatsvervangend premier Zsolt Semjen aanwezig bij een laatste requiem voor de op 4 juli overleden zoon van Honga- rijes laatste koningspaar. Een schilderij van een ongeveer zes of zeven jaar oude Otto in Hongaars uniform voorin de kathe mmmmmmmzmmwmmMmms, Andy Coulson van premier David Cameron opgepakt. Brooks nam vrijdag ontslag als di rectrice van News International; dat eigenaar is van kranten als The Sun en The Times. Haar baas, Ru pert Murdoch, had haar lange tijd beschermd. Brooks is een persoon lijke kennis van premier Cameron. Tim Bale, professor politicologie, ziet problemen: „De situatie was al ongemakkelijk voor Cameron, maar dat wordt nu nog meer. Het komt erg dicht bij hem. Het ver- sterkt het beeld van een eliteclubje draal herinnerde daaraan. Eerder had het Hongaarse parlement al een minuut stilte in acht genomen vanwege het overlijden van Otto (98). Hij was als vierjarige kroonprins in december 1916 aanwezig bij de kroning van zijn ouders Karl en Zi- ta als Apostolisch koning en konin gin van Hongarije. De mis gisteren kwam daags na de uitvaart van Otto van Oostenrijk in Wenen, waar tienduizenden op de been waren om de zoon van de laatste keizer-koning uitgeleide te doen. Aansluitend op de mis werd een urn met het hart van Otto overge van de média en politiek."In het uitdijende schandaal is gisteren ook de hoogste politieman van Groot-Brittannië in opspraak geko men. Hij is beschuldigd van cor ruptie. Paul Stephenson zou een verblijf in een kuuroord gedeelte lijk hebben laten betalen door an deren. Pr-man van het kuuroord was Neil Wallis, voorheen ad junct-hoofdredacteur van News of the World. Het verblijf kostte 13.700 euro. Stephenson stapte gisteravond op, maar ontkent de aantijgingen. bracht naar Pallonhalma in het westen van Hongarije, waar het is bijgezet in het Benedictijnerkloos ter. „Omdat zijn hart ook klopte voor Hongarije, de andere helft van de Donau-dubbelmonarchie met Oos tenrijk", aldus een woordvoerder van de familie Habsburg. De Habsburgers hebben door de eeuwen heen heel vaak gekozen voor het apart bewaren van lichaam, hart en ingewanden van hun overleden familieleden. Zo be vat de Augustijnerkerk in Wenen vierenvijftig harten van belangrij ke en minder belangrijke Habsbur gers. TOKIO In Japan is ophef ontstaan over ra dioactief rundvlees. In steeds meer regio's wordt het vlees ontdekt. Het komt van minstens 132 runde ren waarvan bekend is dat ze radio actief hooi hadden gegeten. Het gras was besmet geraakt na de ont ploffingen bij de kerncentrale Fu- kushima in maart. Het rundvlees blijkt te zijn geleverd aan 36 van de 47 prefecturen in Japan. LOS ANGELES Harry Potter and the Deathly. Hallows Part 2 heeft in de Verenigde Staten en Canada in het eerste weekeinde van vertoning 168 miljoen dollar (118 miljoen euro) opgeleverd. Het laatste deel van de speelfilmreeks, naar de boeken van J.K. Rowling over de bekende tovenaarsleerling, brak daarmee het record van de laatste Batmanfilm met ruim 10 miljoen dollar. YANG ON De democratie-activiste Aung San Suu Kyi is door het dictatoriale regi me van Myanmar, het vroegere Bir ma, uitgenodigd voor een herden king van haar vader. Het is de eer ste keer in negen jaar dat ze naar de jaarlijkse ceremonie mag. Die vindt morgen plaats. Haar vader en acht anderen werden vermoord in de strijd voor onafhankelijkheid van het land in 1947. KABUL De Afghaanse veiligheidsdiensten hebben gisteren de zorg voor de veiligheid in de provincie Bamiyan overgenomen van buitenlandse mi litairen. Bamiyan is de eerste van zeven gebieden die deze maand on der het toezicht van de Afghanen komen te staan. De veiligheidsdien sten zullen de komende jaren steeds meer taken overnemen van de buitenlandse militairen. LONDEN - Een Schots stel blijkt de winnaar te zijn van maar liefst 185 miljoen euro, de jackpot die dins dag viel in de Euro Millions loterij. Het echtpaar had niet meteen bij de trekking door dat het had ge wonnen, waardoor het even duur de voor de prijs werd geclaimd. De 64-jarige Colin Weir en zijn vrouw Chris uit het stadje Largs na bij Glasgow controleerden enkele uren na de trekking pas hun lot. Toen bleek dat ze de jackpot had den, was het te laat om zich nog bij de loterij te melden. Dat gebeurde de volgende dag. Het stel gaat huizen kopen voor zijn kinderen en doet hen autorij lessen cadeau. Verder wil het gaan reizen en hoopt Weir een skybox te kunnen kopen bij FC Barcelona. Door de prijs staat de familie Weir meteen op nummer 430 van de lijst met rijkste Britten, negen plaatsen onder David Beckham. JERUZALEM - Een blusvliegtuig vliegt vlak langs stand. Alle werknemers en toeristen moesten het den door de Duitse nazi's. „De vlammen zijn nog hetYad Vashem Holocaust Museum in Jeruzalem, immense gebouw verlaten. Eén persoon moest niet bij Yad Vashem, maar er is veel rook hier", Veiligheidsdiensten hebben het museum in Jeru- naar het ziekenhuis na het inademen van rook. zei een woordvoerster van het museum gister- zaleni gisteren ontruimd wegens een grote bos- Yad Vashem bevat veel uniek historisch materiaal avond. brand op slechts enkele honderden meters af- over de moord op circa zes miljoen Europese Jo- foto Sebastian Scheiner/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9