9 redenen om naar Brugman 81 buitenland Advocaat: Eenheid broederschap weg Mubarak 0 in coma 19 Eerste hulp VN komt in hongerend Afrika aan te gaan: De 10e en lle reden om naar Brugman te gaan: EGYPTE Veel jonge moslims voelen zich niet meer vertegenwoordigd door oude beweging maandag 18 juli 2011 3ÈÊÈ I %S& CAÏRO - De advocaat van de Egypti sche oud-president Hosni Muba rak heeft zondagavond voor op schudding gezorgd door te bewe ren dat Mubarak in een coma was geraakt. Het bericht werd echter ontkend door de directeur van het ziekenhuis waar de voormalig pre sident wordt verpleegd. Mubarak (83) ligt al enkele maan den in het ziekenhuis van Sharm el-Sheikh. Daar was hij opgeno men met hartklachten, nadat hij in februari was afgezet. In augus tus zou een rechtszaak tegen hem beginnen. Hij wordt beschuldigd van corruptie en betrokkenheid bij de dood van vele betogers. De advocaat had op de staatstelevi sie beweerd dat de voormalige pre sident 'in een volledige coma ligt' na een beroerte. Maar de directeur van het ziekenhuis stelde even la ter op dezelfde zender dat Muba rak helemaal niet in coma ligt. Zijn toestand zou juist stabiel zijn. Mubarak trad 11 februari af na mas sale protesten tegen zijn bewind. Hij nam zijn intrek in zijn woning in Sharm el-Sheikh, maar kreeg al snel hartklachten. De voormalige president werd daarna opgeno men in het ziekenhuis van deze badplaats. De Moslimbroederschap is geen bindende factor meer in Egypte. De beweging lijkt niet de beslissende rol te zul len spelen die ervan werd verwacht. door onze correspondent Dirk Wanrooij Sinds het vertrek van presi dent Hosni Mubarak maak te iedereen zich op voor een beslissende rol van de Moslimbroederschap in de Egypti sche politiek. Maar de partij wor stelt met de nieuwe vrijheden. Ru zie bedreigt de interne eenheid. De Moslimbroederschap diende al tijd als koepelorganisatie voor op positioneel gedachtegoed met de islam als bindende factor. De le den slaagden er in geëngageerde studenten aan zich te binden. Met liefdadigheidswerk maakte men zich geliefd. In de strijd tegen Mu barak werden verschillen verdoe zeld. Maar sinds het gedwongen af treden van Mubarak komen de bar sten aan het licht. Een politieke partij opgericht on der de naam 'Vrijheid en Gerech tigheid' vertegenwoordigt de offi ciële koers van de organisatie, maar vier nieuwe partijen, geleid door dissidente leden, wachten op goedkeuring van de militaire inte rimregering. De meest in het oog springende splitsing komt vanuit de jeugdafdeling van de organisa tie. TXvintigers en dertigers die in tegenstelling tot de leiding deelna men aan de straatprotesten. Mohammed Osman (30), apothe ker en sinds zijn studententijd lid van de Broederschap, voelt zich niet langer vertegenwoordigd door de oudere garde. Na de revolutie verwachtte hij dat de jeugd meer inspraak zou krijgen. „Maar de lei ding probeerde ons stilletjes aan de kant te schuiven." Met gelijkgestemden besloot hij zich te organiseren in El-Tayar El-Misri, ofwel 'de Egyptische stro ming'. Deze partij richt zich op praktische problemen en is min der ideologisch. Terwijl de Broe derschap legitimiteit haalt uit isla mitische wetgeving, spreken deze jongeren slechts van de 'Arabisch islamitische beschaving'. Voor Osman dienen religie en poli tiek gescheiden te blijven. De jon geren hopen de geest van de revo lutie over te brengen op de poli tiek en werken samen met andere activisten. Of ze lid blijven van de Moslimbroederschap? Osman: „Als het aan mij ligt, blijven we allemaal lid, maar ik betwijfel of de leiding dat zal accepteren." Hoewel de eerste vrije verkiezin gen gepland staan voor september, voldoen veel politieke partijen nog niet aan eisen van de kiescommis sie. Bovendien is de grondwet nog altijd buiten werking gesteld. Het debat wordt beheerst door dis cussies over het politieke systeem. El-Tayar El-Misri roept nu 'de revo lutie eerst'. „De meeste eisen zijn nog niet ingewilligd", zegt Moham med El-Qassas, één van de leiders. „Delen van het oude regime zijn nog intact, dit moet veranderen." De vraag is in hoeverre de Broeder schap de krachten kan intomen. Osman: „Het lijkt wel alsof de re volutie voorbij gaat aan leiders van de Moslimbroeders. We zullen niet op ze wachten." zie onze website:buitenland Docu: vijfjaar geleden leefde de broederschap nog volop NAIROBI - De Verenigde Naties heeft de eerste hulpgoederen afge leverd in het rebellengebied van Somalië, nadat de opstandelingen het verbod op hulp van buiten landse organisaties hadden opgehe ven. De VN vloog 5000 kilo voed sel en medicijnen in voor onder voede kinderen in Baidoa, een stad in het midden van Somalië. Volgens Unicef worden door de droogte in de Hoorn van Afrika een half miljoen kinderen met de hongerdood bedreigd. Dat zei het kinderfonds gisteren. Het eist dat de hulp aan de regio wordt uitge breid. Nu ontvangen al twee mil joen kinderen in de Hoorn van Afrika voedselhulp. „Het zal nog 4 tot 5 maanden du ren, voordat er van een oogst spra ke kan zijn. Ons wacht een reus achtige taak", waarschuwt Uni- cef-directeur Anthony Lake. Duitsland heeft vijf miljoen euro toegezegd aan humanitaire hulp voor de hongersnood in Afrika. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de hongersnood een van de grootste humanitaire crises in decennia. In een kamp m Ethiopië overlijden dagelijks zeven op de tienduizend vluchtelingen, waar dat doorgaans bij crises twee op de tienduizend is. In het grootste vluchtelingen kamp ter wereld, Dadaab in Kenia, zitten 440.000 ménsen. Meer dan 40 jaar ervaring Gebruiksklare oplevering van uw. keuken of badkamer De zekerheid van 5 jaar garantie Alles onder één dak: keukens badkamers woonvloeren sanitair Complete Ben badkamers binnen 48 uur in huis Uw adviseur berekent direct de vaste installatieprijs Ruim 40.000 sanitair- artikelen uit voorraad leverbaar Alles keurig thuisbezorgd door heel Nederland 34 filialen: altijd wel een Brugman filiaal in de buurt BRUGMAN Caprera Een greep uit onze grote badkamercollectie BRUGMAN Lithos Eén van de designkeukens van Brugman Ontdel alle redenen op Bij iedere verkochte keuken of badkamer doneert Brugman een bijdrage aan Hulphond Nederland Vraag ons jubileum magazine aan op Brugman.nl Kijk voor filialen en openingstijden op www.brugman.nl -VRAAG NAAR DE ACTIEVOORWAARDEN IN DE SHOWROOM. **MET UITZONDERING VAN FILIAAL AMSTERDAM VILLA A DE FILIALEN BARENDRECHT EN UTRECHT ZIJN TOT 22.00 UUR GEOPEND.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8