binnenland 17 Summersale! 2799.- 'Spelen 2028 kosten 2 miljard' Reizigers NS tevredener over dienstverlening Massada zet drummer uit band maandag 18 juli 2011 HILVERSUM - Mocht Nederland de Olympische Spelen van 2028 toege wezen krijgen, dan zal dat de staat een verliespost van twee miljard euro opleveren. Dat blijkt uit een onderzoeksrap port waar RTL Nieuws de hand op heeft weten te leggen, zo meldde deze tv-rubriek afgelopen zater dag. Het onderzoek is uitgevoerd door een adviesbureau, in opdracht van het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport (VWS). De zogenoemde kosten- en baten analyse moet nog worden gepre senteerd, maar het nieuwspro gramma had al de beschikking over de belangrijkste conclusie dat de organisatie van de Spelen per saldo meer zal kosten dan het zal opleveren. Het bureau heeft de directe en in directe kosten, zoals nieuwe we gen en sportstadions, afgezet te gen de opbrengsten zoals kaartver koop, tv-rechten en de komst van meer buitenlandse toeristen. De balans helt dan door naar het rood. Zaterdag bezochten 110.000 mensen de feesten, 70.000 minder dan vorig jaar op de openingsdag. De zonnige zondagmiddag trok weer wel veel men sen naar het centrum. Morgenvroeg gaan de 45.000 wandelaars van start. foto Flip Franssen UTRECHT - De tevredenheid van rei zigers over de Nederlandse Spoor wegen (NS) is in het tweede kwar taal van dit jaar gestegen ten op zichte van het eerste kwartaal. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek dat de NS in samenwer king met consumentenorganisa ties en de overheid liet uitvoeren. Van de ondervraagde reizigers gaf 76 procent een rapportcijfer 7 of hoger voor de totale dienstverle ning van de NS. In het eerste kwar taal, toen er veel problemen wa ren geweest vanwege het winterse weer, lag de tevredenheid nog op 69 procent. De beste cijfers werden gemiddeld gegeven aan de zitplaatscapaciteit in de trein en aan de sociale veilig heid. Slechts 53 procent van de on dervraagden gaf een 7 of meer voor het op tijd rijden van de trein. De punctualiteit steeg vol gens het onderzoek in de afgelo pen periode tot recordhoogte. Bij aankomst had 90,6 procent van de treinen minder dan 3 minuten ver traging. Met een marge van 5 mi nuten komt het percentage trei nen dat op tijd reed op 95,1 pro cent. Van alle ritten viel 1,6 pro cent uit, onder meer vanwege de onweersverwachting op 28 juni. Kamerleden van de SP en PW rea geerden in de uitzending geschrok ken toen ze hoorden over de twee miljard verlies die wordt voorge spiegeld. „In tijden waarin de broekriem moet worden aange haald, valt een dergelijk bedrag niet uit te leggen", aldus Richard de Mos (PW). Een VWS-woordvoerder liet zater dag weten dat er inderdaad een eerste concept van het van het rap port circuleert. Na de zomer moet het definitieve rapport klaar zijn. „Dan gaan we er iets over zeggen." AMSTERDAM - De Moluks-Neder- landse muziekgroep Massada heeft zijn drummer Alvin M. uit de band gezet. De reden is dat Justitie hem verdenkt van het plegen van ontucht met twee meisjes van 14 en 16 jaar oud. De 35-jarige M. verhuisde enkele ja ren terug vanuit Middelburg, waar hij opgroeide, naar Zwolle. Hij geldt als een van de beste Neder landse drummers, en speelde in ve le Nederlandse en Zeeuwse bands. Het OM eiste donderdag twee jaar cel tegen hem, waarvan acht maan den voorwaardelijk. De slachtof fers zouden bewonderaars van hem zijn geweest. De rechtbank doet 28 juli uitspraak. BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.W00NB0ULEVARDP00RTVLIET.NL -3399^ Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge kortingen op showroommodellen... Royale lederen hoekbank SW7900 in extra dik leder (cat. 15)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7