Huizen «sta» Jr Vooruitblik Minicampings zetten de deuren open Zeeuws-Vlaanderen ontmoet de wereld maandag 18 juli 2011 Oostkapelle kVakantie Bijbelclub. Van maandag 18 jjuli t/m vrijdag 22 juli is het zover; fFde Vakantie Bijbelclub is er weer. Van 10.00 tot 12.00 uur (inlooptijd v.a. half 10) gaan we luisteren naar verhalen, lekker zingen, knutselen en nog veel meer... Kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom en er is een speciale tienergroep! Kom je ook naar de Vlaamse Gaai 2 in Oostkapelle? Voor meer informa tie kunt u mailen naar: vbc_oostkapelle@hotmail.com Vlaamse Gaai 2, van 10:00 tot 12:00 uur (W)onderwaterwereld bij Terra Maris. Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de watertuin van het mu seum. Gebruik een schepnet en verwonder je. Te ken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: €4,25 per kind, incl. entree tot het mu seum. Om teleurstelling te voorkomen vooraf aan melden via email reserveringen@terramaris.nl Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Zomerbingo W Oostkapelle. De bingo-avonden vin den plaats op maandagavond om 19.30 uur in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapel le. De data zijn: maandag 18, 25 juli en 18 en 15 augustus. Kinderen zijn ook welkom. Ontmoetings centrum De Halve Maan, Schoolstraat 2 Ouddorp Circus Herman Renz op het terrein tegenover Re creatiepark De Klepperstee. Dit jaar staat het be roemdste circus van Nederland volledig in het te ken van weer de nieuwe show "Celebration". Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de balie bij VW Ouddorp aan Zee. Op 18 en 19 juli worden twee voorstellin gen gegeven, om 15.00 en 19.00 uur. Schoondijke Kermis op het Dorpsplein en omliggende straten tij dens de Moaneblussersfeesten, gehele dag Sluis ^Rondleiding op Struisvogelboerderij v\onnikenwerve. Bekijk en aai de ^loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1, gehele dag Vlissingen Kermis, Centrum, gehele dag KinderBijbelClub in Vlissingen. In Bossenburgh in de Houttuynschool is het ook dit jaar club voor kin deren van 4-10 jaar. Knutselen, Bijbelverhaal, sketch en muziek. Helemaal gratis! Slangenburg 3, van 19:00 tot 20:30 uur Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de receptie van Camping Linda. Ook geschikt voor kinderen. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwèn Opdoek naar symbool van de "Canadese vlag". Skel- tertocht, Natuurinformatiepunt /Trampoline centrum. De esdoorn doet het bij ons heel goed, terwijl hij blootgesteld wordt aan zeewind. De es doorn kan wel 500 jaar oud worden! Op beschuttg plaatsen in het bos ontluiken de eerste knoppen en tonen hun prachtig groene bladeren. De tocht kan gemaakt worden op een gezinsskelter of op 1 - per soonsskelters. Groepen tot 10 personen mogelijk. Start bij het Trampolinecentrum Westerschouwen op het grote P-terrein bij de rotonde te Westen- schouwen. Van 11:00 tot 18:00 uur Wissenkerke Huifkartocht kalfjes kijken. Een leuk en leerzaam uitje tijdens de vakantie. Iedere maandag in juli en augustus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissenkerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uur tje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rondleiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje nemen tijdens het melken en natuur lijk mag een bezoekje aan de pasgeboren kalfjes niet ontbreken. Daarna brengt de huifkar iedereen weer terug naar Wissenkerke. Vooraf reserveren bij HCR De Kroon tel 0113-371324. Voorstraat 17, van 15:30 tot 18:30 uur. Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren. De toren be heerst het stadssilhouet van Zierikzee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrij staand gebouwd werd naast de bijbehorende goti sche kerk, die helaas in 1832 is afgebrand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt nadat de stad tegen slag op tegenslag had doorgemaakt. Kosten beklim ming: €2.00 per persoon. In de toren is een kleine expositie ingericht. Kerkplein, 10:00 tot 17:00 uur Zoutelande Tennis Tos avond. Iedere maandagavond in juli en augustus bij tennisvereniging De Golfbreker Zoute lande. Ook toegankelijk voor badgasten. Instroom ieder half uur mogelijk. Kosten €5,- per persoon per avond. Westkapelseweg 28, vanaf 19:00 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: vmw.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 19 JULI Zeeland Open dag VeKaBo minicampings. Door geheel Zee land stellen 59 minicampinghouders hun bedrijf open om u nader kennis te laten maken met het kamperen op het platteland. U ontdekt hoe leuk, gezellig en charmant uw verblijf kan kan zijn door uw vakantie door te brengen op de boerderij en daardoor kennis te maken met het platteland. Gratis toegang. Meer informatie via www.mooie- boerencampings.nl. Van 10:00 tot 17:00 uur Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluis- hoek. Hans Warren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstapjes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitie boekje, schrijf en tekengerei, leesboekje, thermos- kan en een snoeptrommeltje. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Oostkapelle Middeleeuws festijn: spelen en spijzen. In de land schapstuin van Terra Maris herleven de middeleeu wen rondom het Mottekasteel, een houten verdedi gingstoren uit die tijd. Geniet van de demonstratie schapen drijven van 16.30-17.00 uur of van 18.00-18.30 uur en de middeleeuwse spijzen in een herbergachtige sfeer met muziek en grote kookpotten met (h)eerlijke soep pruttelt. Waar kin deren hun eigen brood kunnen bakken en spelle tjes uit die tijd kunnen spelen zoals bv hoepelen, steltlopen, pijl en boog schieten enz.. Aanmelden is niet nodig. Deelname entree museum excl. eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Duinvlietweg 6, van 16:30 tot 19:30 uur Sluis Stadswandeling Sluis. Naast mooie plekjes en de be zienswaardigheden maakt men kennis met Napo leon, "De Dikke van Dale", de klokkenist Jantje van Sluis en natuurijk Prins Maurits. Het hoogtepunt van de rondleiding is een bezoek aan het enige Bel fort (1375) in Nederland. De stadswandeling duurt ongeveer twee uur. Kaarten a €4,00 per persoon zijn verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in Zeeland of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Sint Annastraat 15, van 10:30 tot 12:30 uur Yerseke Natuurvaartocht Yerseke. U beleeft de Oosterschel- de op een boeiende en bijzondere manier. Een gids vertelt u over wat er in het water leeft en wat er te zien is. Kinderen mogen voor de vaart met schep netjes eerst zelf vissen en dat wordt aan boord on derzocht. Bij hoogwater krijgt u te zien wat er op de bodem leeft (nieuw) en bij laagwater tevens de foerangeer/ rustplaatsen van vogels en zeehonden. Beatrixhaven, van 10:00 tot 12:30 uur Veen wordt gespeeld en een ruimte waarin kin deren kunnen spelen met poppen in kleder dracht. Op de zolder is een expositie van Zeeuwse klederdracht te zien. Het museum heeft mooie exposities en is sfeer vol ingericht. Daarnaast zijn de panden op zich al de moeite waard om te bezichtigen. Het museum is dagelijks geopend van begin april tot eind oktobervan 13.00 tot 17.00 uur. Entree: 4 euro voor volwassenen; kinderen mogen gratis naar bin nen. Vóór meer informatie zie: www.schotsehui- zen.nl. KOUDEKERKE - De VeKaBo (Vereniging kamperen bij de boer) houdt morgen een open dag. De officiële opening is bij mini- camping 'De Kiekendief in Koudekerke. Ongeveer 55 minicampings in Zeeland stel len hun bedrijven open voor het publiek. Het doel is om de vakantieganger kennis te laten maken met de charmes van het plat teland. De Vekabo wil met de open dag de voordelen van minicampings laten zien: ze zijn kleinschalig en er is persoonlijk con tact met de eigenaar. Voor meer informatie kun je kijken op: www.ve- kabo.nl en voor de deelnemende campings op www.mooieboerencampings.nl. Dolle woensdag in Breskens SAS VAN GENT - In Zeeuws-Vlaanderen komt vanaf woensdag tot en met zondag de wereld bij elkaar. Voor de 36ste keer wordt het Internationaal Folklore Festival gehouden. Dans- en muziekgroepen uit veel verschil lende landen komen naar Zeeland om op tredens te verzorgen. Er zijn artiesten uit onder meer Japan, Indonesië, België, Egyp te en Argentinië. Het festival begint met Dolle Woensdag in Breskens. Alle voorstellingen zijn gratis toegankelijk voor publiek. Kijk voor het volledige programma op www.zeelandmeets.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77