Lori s, kaketoes en 'We zouden hier eigenlijk wel willen 2 Zomergasten^ maandag 18 juli 2011 Vogels, planten en sinds kort ook heuse knabbelvisjes. Dat is vogel-en plantentuin Utropia in Middelburg ten voeten uit. Een ideaal uitstapje bij slecht weer. Dat blijkt wel als zo- merverslaggeefster Karen Hagen op een regenachtige dag 'de jungle van Middelburg' binnenstapt. Hordes gezinnen hebben hetzelfde plan. Ze loopt mee met Marco en Vera Aalten met hun dochters Denise (9) en Sharona (7). „Ma ma, die knabbelvisjes zijn echt heel erg leuk." door Karen Hagen foto's Lex de Meester Kijk! Kijk! Daar! Boven het geluid van de papegaaien en andere vogels in Utropia" komen de kinderstemmen. Ze wijzen en kijken naar de vogels die boven hen vliegen en naast ze lan den. Fototoestellen staan standby, het is een drukte van belang. „Het is één van de drukste da gen van het jaar", bekent eigenaar Rieardo Bras ser. Tussen de planten zitten vogels verscholen, in de volières naast de gangpaden ook: ze zijn overal. De nieuwe bewoners, de Garra Ru- fa knabbelvisjes, zitten gelijk bij de ingang. Rieardo Brasser had zin in iets nieuws. „Ze zijn er nu twee we ken, het zijn er duizend. Het moest vernieuwend zijn, want reptielen heb je al overal", licht hij toe. Bo vendien is het bij Utropia de bedoe ling om in contact te komen met dieren. „Met knabbelende vissen is dat zeker het geval." In de donkere kamer met vijver hangen de twee zussen al lachend met hun armen in het water. De vissen zwemmen meteen naar hun handen en beginnen te knab belen. „Dat kietelt", giechelt Denise. „Het voelt heel raar", zegt moeder Vera. Nu is het mijn beurt. Met één vinger ga ik in het water, het idee dat de vissen daaraan gaan knabbelen is gek. Als even later mijn eigen hand in het water zit, voelt het best grappig. Het kietelt. De vissen krioelen om mijn hand en knauwen. Een andere bezoe ker denkt grappig te zijn door hardop te zeggen dat hij een piranha ziet zwemmen. Na een tijdje roept Sharona: „Ilc moet plassen van deze vis sen.'" Dat is duidelijk, tijd om de vogels te bekij ken. Bij het terrasje aan het begin zijn bakjes nectar te koop. Twintig cent per stuk. Denise en Sharona kunnen hun geluk niet op als ze zo'n bakje krijgen. Ze stormen gelijk, net als andere kinderen naar de volière. Lori's voeren. Wel doet Sharona haar jas aan, voordat ze de kooi binnenstapt. „Voor als ze mij pikken." De lori's zitten op een tak. Vera houdt rustig haar arm bij de tak en de gekleurde lori komt zo op haar arm gehupst. Denise en Sharona hou den het nectarbakje in de lucht. Het werkt: met- Be witte kaketoe kun je voorzichtig aaien. Ann Aerts en Leon Schrauwen in Domburg. PASPOORT Naam: Leon Schrauwen en Ann Aerts Woonplaats: Hoogstraten, België Gespot: Markt in Domburg door Karen Hagen Leon en Ann zijn vroeg uit de veren. Tien uur 's ochtends zijn ze al op de fiets in Domburg te vinden. „De Zeeuwse fietswegen vinden wij heel erg mooi", zegt Leon. „We komen.net uit Nice, Frankrijk, en zijn blij dat we weer in Zee land zijn." Zijn vrouw Ann knikt. „In Nice was het druk, warm en zoals mijn man zei, de fietspaden zijn hier beter." Het stel komt al dertig jaat in het Zeeuwse en verblijft al tijd in een huisje in Kamperland. „Het voelt als een tweede thuis", zegt Leon. Hij is lo vend over Zeeland. „Hier vind je nog zilte, zuivere lucht. De mensen zijn gemoedelijk en er heerst hier een rust." Ann vult aan: „Als je voorbij Bergen op Zoom rijdt rich ting Zeeland, dan is er gelijk een soort rust te vinden." Heerlijk vinden ze het. „Die weidse luchten en vergezichten, prachtig." Bovendien schijnt de zon hier vaker. „De lucht klaart hier altijd als eerste op." De kerken vinden ze ook fijn. „Vaak bezoe ken we op zondagochtend een kerkdienst. El ke keer ergens anders." De restaurantjes val len ook in de smaak. „We gaan vaak uit eten en de mensen zijn dan erg vriendelijk", zegt Leon. „Ik krijg echt een Zeeuws-meisje ge voel." Toch zijn de fietstochtjes, vaste prik. „Die maken we elke ochtend." De Belgen 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74