61 binnenland Hengelose pedo vraagt hulp Rutte WENEN met KRAS.NL! LTO pleit voor verdeling lasten MARTIJN Bestuurslid vaak bedreigd PW zet medewerker op non-actief Automobilist rijdt in op feestgangers Nat concert Frank Boeijen Salarissen bestuurders 8 procent gestegen Comateuze Jelte terug in Nederland ONZE ARRANGEMENTEN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm Kleuter (5) tijdje met hoofd onder water geduwd maandag 18 juli 2011 HENGELO - Marthijn Uittenbo gaard, bestuurslid van pedofielen vereniging Martijn, zegt in de brief aan premier Rutte 'ernstig' te wor den bedreigd en onvoldoende be scherming van de Hengelose poli tie te krijgen. Er zou meerdere ke ren per dag sprake zijn van open lijke bedreigingen en incidenten, waarbij voorwerpen naar zijn wo ning worden gegooid. „Ik ben echt ten einde raad want ik heb hier geen moment rust en ik word aangevallen vanwege mijn mening. Een democratie moet vrije meningsuiting en -vorming verdedigen. Of moeten wij net als Hirsi Ali emigreren naar het bui tenland?", vraagt Uittenbogaard aan Rutte in de brief. Uittenbogaard wilde gisteravond niet nader ingaan op de brief Vol gens zijn partner is het aantal be dreigingen sinds de grote betoging van tegenstanders, twee weken ge leden, snel toegenomen. „Er gaan hier stenen door de ruiten, verf te gen de muur en ammoniak door de brievenbus. Ik bel zeker drie keer per dag 112. Geert Wilders krijgt nog geen tiende van de doodsbedreigingen die wij krij gen." Hij benadrukt dat hij en zijn partner geen enkele wet hebben overtreden. „Wij willen slechts een thema bespreekbaar maken. Het is de tijdgeest dat dat niet meer kan." Volgens hem is er op dit moment nauwelijks sprake van beveiliging door de politie. Burgemeester Kerckhaert van Hengelo zei gister avond de brief van Uittenbogaard en zijn partner niet te kennen. Hij zegt de situatie vandaag opnieuw te zullen bespreken. De Hengelose advocaat Yme Drost wil vandaag via een artikel-12-pro- cedure een verbod op pedovereni- ging Martijn bewerkstelligên. Met de procedure wordt een beklag in gediend tegen een besluit van het OM. Het Openbaar Ministerie zei afgelopen weekeinde te hopen dat de artikel-12-procedure helpt bij het wegnemen van de maatschap pelijke onrust. „Ik denk dat het in ieders belang is dat die zo snel mo gelijk wordt weggenomen. De weg om daar een oplossing in te vin den is voorleggen aan het hof', al dus de persofficier. Het OM zag de afgelopen tijd zelf geen juridische mogelijkheden tot een procedure. DEN HAAG - De PW-fractie in de Tweede Kamer heeft medewerker Sam van Rooy zaterdag op non-ac tief gezet wegens een filmpje op in ternet. Dat heeft een woordvoer ster van de fractie zaterdag laten weten. Voor het filmpje volgde Van Rooy stilzwijgend enkele vrouwen in boerka, die door een winkelcen trum in Scheveningen lopen. Vol gens de site van Elsevier heeft hij in zijn uitleg op Facebook de vrou wen als 'tuig' betiteld. De PW gaat dat te ver. Inmiddels is het filmpje op YouTube afgeschermd. DEN HAAG - LTO Nederland pleit voor een evenwichtige verdeling van waterschapslasten, zodat boe ren en tuinders volgend jaar niet opnieuw met torenhoge kosten worden opgezadeld. De organisa tie vindt dat staatssecretaris Joop Atsma daarom actie moet onderne men, maakte LTO Nederland zater dag bekend. De organisatie pleit voor een ande re kostentoedeling, zodat meer evenwicht ontstaat in de water schapslasten. „Boeren en tuinders moeten nu ook voor infrastruc tuur en natuur betalen, terwijl ie dereen daar gebruik van maakt. Op die manier worden de kosten weer bij de boeren neergelegd en dat is niet rechtvaardig", zei Jan Bikker van LTO Nederland. De Unie van Waterschappen ziet echter niets in het plan voor een andere kostentoedeling. Bikker, zelf portefeuillehouder water in Zuid-Holland, is daar niet over te spreken. „Landelijk gezien betalen boeren nu jaarlijks 60 miljoen eu ro te veel. Agrariërs in de westelij ke waterschappen moeten het me rendeel daarvan ophoesten. In drie jaar tijd hebben ze maar liefst 180 miljoen euro te veel betaald." maamimmmmassBSsamam KONINGSBOSCH De politie heeft ïn de nacht van vrijdag op zaterdag een 20-jarige man uit Maria-Hoop opgepakt die vlak daarvoor met zijn auto be wust ingereden zou zijn op zo'n vijftig mensen tijdens een feest in een tuin in Koningsbosch (Lim burg). Daarbij liepen enkele men sen kneuzingen en kleerscheuren op. Bij de aanhouding van de man brak een agent zijn arm. Het is niet duidelijk waarom de man tot zijn daad kwam. Hij is in de cel gezet. NIJMEGEN - Vanonder heel veel paraplu's luisterden Vierdaagsebezoekers za terdag op de Nijmeegse Waalkade naar een concert van Frank Boeijen. Het door regenbuien relatief lage aantal bezoekers aan de Vierdaagsefeesten laat de spanning stijgen bij horeca-ondernemers. AMSTERDAM De top van het Nederlandse zaken leven heeft het eigen salaris vorig jaar fors zien stijgen. Het inkomen steeg met gemiddeld 8,1 procent, al dus de Volkskrant zaterdag, die de salarissen van bestuurders bij ruim 150 bedrijven onderzocht. De stij ging zit vooral in toenemende bo nussen en het verkrijgen van extra prestatieaandelen. Uit het onder zoek bleek dat de topmensen ge middeld wel zo'n 300.000 euro minder verdienden danin 2007. EEMSHAVEN De 11-jarige Jelte Stronkhorst uit Biddinghuizen is gisteren aan het begin van de avond in Nederland aangekomen. Hij kwam per schip aan in de Eemshaven. Het jongetje verbleef ïn de Vèrenigde Staten, waar met speciale therapieën is ge probeerd hem uit zijn coma te ha len. De jongen raakte bijna twee jaar geleden in coma, nadat hij door twee tieners tijdens een ruzie in een speeltuin was mishandeld en ernstig hersenletsel opliep. Wenen, de stad van keizerin Sissi, de Spaanse Rijschool, opera, zang en natuurlijk van componisten als Mozart, Beethoven en Strauss! Neem een kijkje in de Hofburg met de stallen van de Spaanse Rijschool, haal uw muziekkennis op in de Staatsopera, één van de mooiste operagebouwen ter wereld, breng een bezoek aan de wereldberoemde Stephansdom of geniet van het uitzicht over de stad vanuit het reuzenrad, het Wiener Prater. Vergeet ook zeker niet een romantische tocht per koets door de stad te maken en de beroemde Sachertorte te nuttigen! Kortom, genoeg te beleven! AUSTRIA TREND HOTEL FAVORITA* 3/4/5/8 dagen inclusief ontbijtbuffet Dit art-deep hotel ligt op 5 min. met het openbaar vervoer van het historische centrum van Wenen. Met o.a. sauna en lift. Aankomst: van 25/7 t/m 27/12 Zie www.kras.nl/51197 HOTEL SENATOR*** 3/4/5/8 dagen inclusief ontbijtbuffet Dit 3-sterren hotel ligt op ca. 5 km van het centrum. Met o.a. liften, lobbybar en een ontbijtbuffetrestaurant. Aankomst: van 28/7 t/m 27/12 Zie www.kras.nl/51082 i AUSTRIA TREND EVENTHOTEl PYRAMIDE* *D <£T?0. 3/4/5 dagen inclusief ontbijtbuffet 169 Dit4-sterren hotel, met glazen pyramide ligt op ca. 20automin. van Wenen. Met o.a. lift en wellness (tegen betaling). Aankomst: van 28/7 t/m 27/12 Zie www.kras.nl/50155 f HOTEL BELLEVUE* 3/4/5 dagen inclusief ontbijtbuffet Dit 4-sterren hotel ligt nabij het centrum en Paleis Liechten stein. Met o.a. liften, lobby, bar en restaurant. Aankomst: van 30/7 t/m 28/12 Zie www.kras.nl/51081 Prijzen zijn per pei>non tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds JULIANADORP - Een vijfjarige jonge tje uit Julianadorp is vrijdagavond in een speeltuin in zijn woon plaats enige tijd met zijn hoofd on der water geduwd. Dat zou zijn ge beurd door twee jongens van elf a twaalf jaar oud. De moeder van het kind heeft gisteren aangifte ge daan, heeft de politie gemeld. Het incident gebeurde nadat de moeder van het jongetje hem al leen liet in de speeltuin om even boodschappen te gaan doen. Toen ze terugkwam, trof zij haar kind overstuur en nat aan. Ze zag ook een groepje jongens weglopen. De politie neemt de zaak erg se rieus en onderzoekt of de tieners hebben geprobeerd het jongetje te verdrinken. Het vijfjarige slachtof fertje wordt vandaag voor het eerst gehoord, evenals een vijfjarig vriendje dat getuige zou zijn ge weest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6