Dick Jaspers pakt derde wereldtitel 'We hoopten dat we niet 30 Podiumplaatsen Minnaard en Vader op NK mountainbike ZEEUWS ELFTAL Uitgekleed team loopt tegen zeperd aan tegen NAC Bred: maandag 18 juli 2011 NOORBEEK - Mountainbiker Marco Minnaard uit Wemeldinge is giste ren tijdens het Nederlands kam pioenschap in Noorbeek als twee de geëindigd bij de beloften. De 22-jarige coureur uit Wemeldinge moest op het parkoers in Zuid- Limburg alleen Michiel van der Heijden, de wereldkampioen bij de junioren, voor zich laten. Het was voor de tweede keer dat Minnaard beslag legde op het zil ver. Vorig jaar was alleen Jelmer Jubbega hem te snel af. In 2009 eindigde hij als vierde. Matthijs Eversdijk uit Wilhelmina- dorp reed naar een verdienstelijke vijfde plaats, terwijl Kapellenaar Ja cob de Roo als 21e de meet passeer de. Bij de nieuwelingen verraste Milan Vader met de Nederlandse titel. De Middelburger, lid van X-Treme, is pas de tweede vijftienjarige ooit die dat lukte. In de wedstrijd van zestig minu ten schudde Vader zijn concurren ten één voor één af De laatste, Bas. van der Kooij, liet hij op de voor laatste klim achter zich. Zijn clubgenoten Pim van de Swa- luw (Kwadendamme), Guido de Neve (Middelburg) en Martijn Steenbakker (Heinkenszand) ein digden respectievelijk als achtste, zeventiende en 22e. Middelburger Milan Vader wordt gehuldigd als Nederlands kampioen bij de nieuwelingen. door Roeland van Vliet door Joop van den Oudenhoven LIMA - Na Saint-Etienne in 2000 en Rotterdam in 2004 werd Dick Jaspers zaterdag voor de derde keer in zijn carrière wereldkampi oen in het driebanden. De Bra bantse biljarter versloeg in Lima in een beklijvende finale de Itali aan Marco Zanetti met 3-2. In de halve finale had Jaspers al diepe indruk gemaakt door een 3-0-overwinning op de regerend kampioen Daniël Sanchez uit Spanje. De Brabantse alleskunner verbeterde in deze partij zijn ei gen record partijgemiddelde tij dens een WK van 4.363 (vorig jaar in Sluiskil) naar 4.500. Zanetti was gewaarschuwd en trok zijn plan. De gewiekste Itali aan hanteerde in de eindstrijd het catenaccio, als was het door hem uitgevonden. Hij schroomde niet om al in de eerste set de partij stil te leggen omdat hij last had van luidruchtige voetbalfans, die een duel in de Copa America volgden. Jaspers was geïmponeerd en dat was precies wat Zanetti beoogde. Hij won daardoor die eerste set. Jaspers herstelde zich en nam de tweede voor zijn rekening. Zanetti deelde een klap uit in de derde set met 15-3, maar daarvan was Jaspers niet meer onder de indruk en hij sloeg met 15-2 hard terug. De laatste set begon Zanetti-met een serie van zeven, maar weer nam de Brabander het initiatief over. Hij kwam bij 8-8 op gelijke hoogte en maakte de partij uit met 15-11. Als een kind zo blij hup pelde Jaspers om de tafel en wierp kushandjes het publiek in. Zelden was Jaspers zo uitgelaten. Zelden ook was een titel zo verdiend. Jas pers verstevigde met de titel zijn leidende positie op de wereldran- king. De Spanjaarden Javier Palazon en Daniël Sanchez deelden de derde en vierde plaats. Hulstenaar Jean Paul de Bruijn werd in de eindafre kening negende met 1.516 gemid deld. Tijdens de evaluatie van het duel Zeeuws elf- tal-NAC Breda (0-10) zal het tijdstip van spe len zeker een punt van aandacht zijn, zei coach Jos van Belzen zaterdag. De Goesenaar trad nu aan met een ploeg die wei nig uitstraalde. „Voor ons viel de ze wedstrijd midden in de vakan tie", zei hij. „Ik had jongens erbij die ik pas deze week heb opgeroepen en sinds het einde van de competitie niks meer ge daan hadden. Dan tref je liever niet een profclub die vol in de sei zoensvoorbereiding zit. Mooier zou het zijn als je aan het einde van het reguliere seizoen kan spe len, tegen ietwat uitgebluste profs." Het contrast pp sportpark Cleyn Moerken in Yerseke was wel heel groot: NAC, dat al volop in trai ning is, had er zin in, was agres sief en voetbalde driekwart wedstrijd in een bijzonder hoog tempo, terwijl het met moeite sa mengestelde Zeeuws elftal als los zand aan elkaar hing en weinig kon combineren. „We misten ook wel wat goede jongens", zei Corné Schilperoort. „Spelers als Jaco van der Schee, Ferry Alfons, Giovanni Siereveld hadden heel wat toe kunnen voegen. Ik had het er al met één van de anderen over: we hoopten niet dat we afgeslacht zouden worden met dit elftal. Maar dat is helaas toch ge beurd." De voetballer van Kloetinge deed donderdag ook mee met het Schouws elftal tegen NAC, dat op trainingskamp was in Kamper land. Dat duel eindigde eveneens in 0-10. „Je mag toch verwachten dat elk Zeeuws elftal, hoe geman keerd ook, beter is dan het Schouws elftal. Maar dat waren we vandaag niet echt. Alhoewel NAC wel beter speelde dan don derdag." Het Zeeuws elftal miste in het eerste en enige zomer- optreden - het geplande duel met FC Twente was vanwege de stadiondrama afgelast - een echte leider. Niemand stond in de stromende regen op om de kar te gaan trekken. Slechts enkele ma len kwam men in de buurt van het vijandelijke doel. Alleen Tom Janssen en Kyle Doesburg kregen serieuze scoringskansen. „We begonnen met aanvallende intenties", zei Van Belzen. Met vier verdedigers voor doelman Dennis Wondergem (Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Al- faro Pentury en Dangelo Mar- tien), drie middenvelders (André Siereveld, John Schot en Corné Schilperoort) en drie aanvallers (Kyle Doesburg, Jonathan Con- stancia en Tom Janssen) wilde hij het publiek een aantrekkelijke wedstrijd voorschotelen. „Je kunt wel in je schulp kruipen, maar daar krijg je geen leuk duel van", legde hij uit. Maar van de opzet was niets te rechtgekomen, constateerdè de coach. Het Zeeuws elftal werd he lemaal op eigen helft teruggedron gen. Vooral NAC's rechtsbuiten Florian Jozefzoon was een plaag geest voor de thuisploeg. Hij draai de, samen met de steeds mee op- AA f'JV'V'vAV '"VvV f', :;l§| André Siereveld zit NAC-voetballer Roly Bonevacia op de hielen. Alfaro Pentury komende Milan Koenders, de Zeeuwse defensiespecialisten Dan gelo Martien en Alfaro Pentury he lemaal dol. „Schitterende speler, die nummer 11", zei Van Belzen over Jozefzoon. „Ik heb in de na bespreking gezegd dat tegen zo'n speler niets te doen is. Zo iemand komen ze in de competitie niet meer tegen." Tot spijt van de coach waren som mige tegengoals weggevertjes. Zo als de 0-2 van Roly Bonevacia, net als Jozefzoon een Ajax-huurling. In de vijftiende minuut slalomde hij door de Zeeuwse verdediging heen en zette hij Siereveld, Pentu ry en Schilperoort voor schut. T ohn Karelse, de trainer van I NAC, had zich wel iets meer voorgesteld van het Zeeuws elf tal, dat vorig jaar Feyenoord nog op 0-0 hield. „Je verwacht iets meer tegenstand te krijgen dan van een Schouws elftal zei de uit Wemeldinge afkomstige oefen- meester. „Misschien kregen we Anne Hage (rechts) maakte één van de twee doelpunten, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62