281 sport Gelijkspel tegen VS mooie Kolbeinn Sigthórsson en WK WATERPOLO Olympisch kampioen Nederland is het wereldkampioenschap in China sterk begonnen met een remise tegen de Verenigde Staten (7-7). Meerkampster Fransen naar WK Eindzege Söderling in eigen land Olympische nominatie triatlete Boterenbrood De Vries en Luiten in achterhoede A-status voor rugbysters 'sevens' FC Twente wijkt voor voorronde uit naar Arnhem maandag 18 juli 2011 RATINCEN Meerkampster Remona Fransen heeft zich geplaatst voor het we reldkampioenschap atletiek die eind volgende maand beginnen in het Zuid-Koreaanse Daegu. In het Duitse Ratingen werd ze vierde op de zevenkamp met een score van 6198 punten. Dat was ruim boven de internationale limiet van 6150. Het was de laatste poging van Fran sen óm het WK te halen. Eerdere pogingen bij wedstrijden in Oos tenrijk en Polen waren net niet suc cesvol. BASTAD Robin Söderling heeft gisteren het tennistoernooi van Bastad gewon nen. Voor eigen publiek was de Zweed veel te sterk voor de Span jaard David Ferrer. De nummer één van de plaatsingslijst zegevier de op de gravelbaan met twee keer 6-2. Na ruim een uur was de partij al beslist. Söderling brak de service van Fer rer liefst vijf keer. De als tweede ge rangschikte inwoner van Valencia stelde daar op zijn favoriete onder grond slechts één break tegenover. HAMBURG Triatlete Danne Boterenbrood heeft een nominatie voor de Olym pische Spelen van 2012 binnenge haald. De Nederlands kampioene eindigde gisteren in de triatlon van Hamburg, onderdeel van de WK se ries, op de achtste plaats. Eerde haalde Rachel Klamer een olympi sche nominatie binnen. De zege in Hamburg ging naar de Australische Emma Moffatt. Ze werd op het erepodium vergezeld door twee landgenotes, Emma Jackson en Emma Snowsill. SANDWICH De golfers Floris de Vries en Joost Luiten hebben zich op de slotdag van het British Open niet enorm kunnen verbeteren. De Vries be sloot zijn eerste Major in Sandwich met een ronde van 73 slagen, Lui ten kwam tot een score van 75. Beide Nederlanders speelden daar mee geen rol van betekenis in het klassement. De Vries kwam uit op een totaal van 292 en Luiten lever de een kaart in van 296. De Noord-Ier Darren Clarke won de 140e editie van het British Open. Hij eindigde op 275, vijf on der par. BOEKAREST De Nederlandse rugbysters hebben aan de eis van sportkoepel NOCNSF voldaan om in aanmer king te komen voor de A-status. Het team van bondscoach Gareth Gilbert behaalde gisteren bij het EK 'sevens' brons door Rusland in de strijd om de derde plaats met 12-0 te verslaan. De Europese titel ging naar de En gelse vrouwen, die in de eindstrijd met 17-7 te sterk waren voor Span je. Oranje had eerder in de halve fi nale van Engeland verloren. door Rob de Bruyn SHANGHAI - Bijna hadden de Ne derlandse waterpolosters gisteren op het WK in Shanghai voor een stunt gezorgd. Aanvoerster Yase- min Smit kreeg in de eerste poule- wedstrijd tegen titelverdediger de Verenigde Staten kort voor tijd dé kans op de winnende goal. Maar ze miste, waardoor het duel ein digde in een gelijkspel: 7-7 (1-1, 2-2, 3-2,1-2). Lang werd er in het Nederlandse kamp niet gerouwd om het pun tenverlies. De regerend wereld kampioen en winnaar van de World League in bedwang hou den is al een heel mooi begin, was de gedachte. Bovendien: een zege was misschien ook wel wat te veel van het goede geweest, want met een beetje pech had Oranje ook gewoon kunnen ver liezen. Het mocht keepster Ilse van der Meijden in ieder geval dankbaar zijn voor de bewezen diensten. Zij sleepte haar ploeg er een aantal keren doorheen met puike reddingen. „Dit is voor ons een heel goed re sultaat", meldde teammanager Ar no Havenga. „Er had meer in kun nen zitten, maar het had net zo goed de andere kant op kunnen gaan. Bij een 4-5-achterstand kreeg Amerika een uitgelezen kans op 4-6. Dan hadden we het nog maar eens moeten zien. De uitslag geeft de krachtsverhoudin gen goed weer." Ook bondscoach Mauro Maugeri was opgetogen: „We kunnen nog veel meer, maar dit is toch de wereldkampioen en wij hebben een jonger team. Dit is goed voor het zelfvertrouwen." Dat Nederland en de Verenigde ENSCHEDE - FC TVvente speelt de thuiswedstrijd in de voorronde van de Champions League in het Gelredome in Arnhem. Dat heeft de dub gisteren bekendgemaakt. Door het bouwongeval eerder de ze maand in de Grolsch Veste kan FC Twente het duel niet in het ei gen stadion afwerken. Het Roe meense Vaslui is op dinsdag 26 juli de tegenstander. FC TVvente had ook kunnen uitwij ken naar het stadion van Schalke 04 in Gelsenkirchen, maar koos voor het Gelredome. „Drie jaar ge leden hebben door de verbouwin gen in ons stadion de Europese wedstrijd tegen Arsenal in het Gel redome gespeeld en mede door de goede ervaringen hebben we op nieuw voor Arnhem gekozen", lichtte manager algemene zaken )an van Halst toe. „Bovendien vol doet het Gelredome aan de eisen die worden gesteld aan de organi satie van een wedstrijd in de voor ronde van de CL." Staten de punten deelden, is in een wat breder perspectief eigen lijk nauwelijks verrassend. De twee landen zijn al jaren ontzet tend aan elkaar gewaagd. Oranje won de olympische finale in 2008 met 9-8, verloor in de aanloop naar het WK van 2009 (Rome) met 7-8 en was in de voorberei ding op het huidige WK weer nipt de beste (8-7). Nederland gold voor aanvang van het WK in Shanghai als een ge vaarlijke outsider voor de wereldti tel. Die status werd gisteren be stendigd. Oranje verloor richting de mondiale titelstrijd alleen een oefenwedstrijd van Europees kam pioen Rusland. Afgetekend, dat wel: 6-14. Maar er werd tijdens in ternationale toernooien in eigen land (Dordrecht) en Griekenland wel gewonnen van Hongarije, Spanje, Italië en Griekenland, ook allemaal toplanden. Volgens Havenga is het nog te vroeg voor harde conclusies. „Hongarije wint vandaag heel dik van Kazachstan en sowieso staat elke wedstrijd op zich. Ie kunt ook zomaar een keer pech heb ben, met beslissingen van de scheidsrechters bijvoorbeeld. Maar inderdaad, de start is goed. We konden vier parten lang mee met de wereldkampioen. En het mooie is dat ons team nog zo'n twintig procent beter kan. Op alle punten is er nog wel wat winst te behalen." Oranje komt morgen opnieuw in actie. Dan is Kazachstan de oppo nent. Mieke Cabout haalt uit tijdens het duel met de Verenigde Staten. foto Kim Ludbrook/EPA door Jop van Kempen nürnberc - Negen jaar was Kol beinn Sigthórsson toen er iemand vanuit een kantoor in Londen naar een woonhuis in Reykjavik belde. Arsenal aan de telefoon in huize Sigthórsson. Of Kolbeinn en zijn familie te paaien waren voor een verhuizing van het ene eiland naar het andere? De familie Sigthórsson vond het niet zo'n goed idee. Vader had een paar bak kerijen op IJsland te runnen en moeder had haar handen vol aan de kinderen. Behalve Kolbeinn wa ren er nog twee zonen en vier dochters. Bovendien was Kolbeinn nog wat jong. „Sorry, sir." Maar het zijn volhouders bij Ar senal. De Engelsen wierpen drie jaar na de eerste poging opnieuw een lijntje uit. En op zijn dertien de werd Sigthórsson uitgenodigd om een wedstrijdje te spelen met een jeugdteam van Arsenal, op Highbury. Hij deed mee, sprak met manager Arsène Wenger, maar zelfs dat trok hem niet over de streep. Behalve Arsenal wees Sigthórsson ook Internazionale en een aantal clubs in Schotland en Zweden af. En ook de dub die hem aan het begin van deze maand vastlegde, kreeg vijf jaar geleden een IJslands 'nee' te ho ren. „In 2006 heb ik met een jeugd team van Ajax een toernooi in Spanje gespeeld. Ajax was geïnte resseerd en liet me stage lopen, maar AZ was geïnteresseerder. In Alkmaar mocht ik deel uitmaken van de selectie die toen werd ge traind door Louis van Gaal, terwijl Ajax me in de jeugdopleiding zou plaatsen. Ik wilde per se een plaats in de selectie. Om die reden heb ik Arsenal en Inter ook afgewezen." Want een plek in de selectie is hei lig, wist Sigthórsson. Zijn dertien jaar oudere broer Andri speelde drie jaar in het tweede elftal van. FC Bayern München zonder door te breken. Pas nadat hij was terug gekeerd naar KR Reykjavik en daar begon te scoren kreeg Andri de kans in het eerste van SV Salzburg. Door een knieblessure moest de 'broer van' zijn carrière echter op 26-jarige leeftijd beëindigen. Hij speelde toen bij het Noorse Molde. Tegenwoordig is Andri de zaak waarnemer van broertje Kolbeinn. „Je zou kunnen zeggen dat het lot van de familie nu in mijn handen ligt", zegt Sigthórsson grijnzend. „Mijn vader was profvoetballer bij j KR Reykjavik, mijn broer was prof- voetballer en ik ben de laatste in lijn." Sigthórsson maakt het zichzelf niet gema_kkelijk. Hij is van plan de grootste IJslandse voetballer ooit van de troon stoten. Eidur Gudjohnsen heeft het doelpunten- record van de nationale ploeg in handen met 24 treffers. Dat record wil Sigthórsson breken. Hij staat momenteel op drie. „Ik heb nog een lange weg te gaan." Gudjohnsen kent de ambitie van Sigthórsson, maar desondanks wenst de oud-spits van Chelsea en FC Barcelona zijn jonge landge noot veel succes. En nog voordat de transfer van Sigthórsson van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60