gezien in de Tour sport] 25 Messi pakt weer geen prijs met Argentinië Toivonen twijfelt over langer verblijf bij PSV Terpstra strijdlustigste renner Vinokoerov beëindigt loopbaan maandag 18 juli 2011 door Wilber Hack DEN HAAG/SANTA FE - Lionel Messi won in het clubvoetbal alles wat er te winnen is. Maar met de nationa le ploeg van Argentinië staat hij nog met lege handen. Het organise rende land vloog er gistermorgen tegen Uruguay na strafschoppen uit in de Copa America. Het kwart finaleduel was in 1-1 geëindigd. Het Estadio Estanislav Lopez deed zijn reputatie eer aan. In de volks mond wordt het de olifantenbe graafplaats genoemd. De bespeler, CA Colon, slaagt er regelmatig in om in de provinciestad clubs met een grote reputatie onderuit te ha len. Nu moest het thuisland eraan geloven. Een teleurstellende twee de plaats in de groep noopte Argen tinië ertoe om de provincie in te trekken. Bovendien stond het vroe ger dan gepland tegenover aartsri vaal Uruguay, halvefinalist tegen Nederland bij het laatste wereld kampioenschap. Het was de 183e ontmoeting tussen beide landen, die allebei veertien keer het Zuid- Amerikaans landenkampioen- schap wonnen. Vooral Argentinië snakte naar succes. Sinds de triomf in de Copa America van 1993 kon het niets meer toevoegen aan de prijzenkast. Na de 3-0-zege in de laatste groeps wedstrijd waren de Argentijnen hoopvol gestemd. Messi stond in dat duel op. Gemakshalve werd vergeten dat Costa Rica de olym pische selectie naar het toernooi ge stuurd had en dat er van serieuze tegenstand nauwelijks sprake was. Argentinië trok in de kwartfinale de lijn door uit de teleurstellende ontmoetingen met Bolivia en Co lombia, die allebei in een gelijkspel eindigden. Messi liet zich alleen in de eerste helft zien. Met een prach tige steekpass stelde hij Gonzalo Higuain in staat om de gelijkmaker binnen te koppen. Uruguay was al vlot op voorsprong gekomen dank zij de geweldige traptechniek van Diego Forlan. Die legde de bal nauwkeurig op het hoofd van Per- reira. Omdat doelman Romero maar half redde, kon Diego Perez de openingstreffer binnen schie ten. Uruguay hield zich daarna voorna melijk bezig met het uitschakelen van Messi en schroomde niet daar bij grof geweld te gebruiken. Al leen al voor de pauze werd Messi tot zeven keer toe aangetikt. Die pittige speelwijze kostte doelpun tenmaker Perez vlak voor de rust een tweede gele kaart. Maar het sorteerde wel het gewenste effect. Messi durfde na de pauze ondanks het numerieke overwicht niet meer te dribbelen. Bovendien bleek de counter van Uruguay met Luis Suarez levensge vaarlijk. Vlak voor het einde moest ook Mascherano met een tweede gele kaart naar de kant, zodat bei de ploegen met tien spelers de ver lenging ingingen. De uitstekende doelman Nestor Muslera hield Uruguay daarin over eind. In de strafschoppenserie was zijn redding op een penalty van Carlos Tevez van doorslaggevende betekenis. Dat bondscoach Sergio Batista de spits aanwees om een strafschop te nemen was niet zo handig. Tevez speelde een zwak toernooi. Buiten het veld is hij op alle mogelijke manieren bezig om zijn contract met Manchester City te laten ontbinden. Tevez wil zich met zijn familie weer in Zuid-Ame- rika vestigen. Zijn vroegere Brazili aanse werkgever Corinthians wil hem graag inlijven. Argentinië likt inmiddels zijn won den. Na het mislukte WK vorig jaar met de kansloze uitschakeling in de kwartfinale tegen Duitsland kon het geen nieuwe tegenvaller ge bruiken. Diego Maradona slaagde er bij die gelegenheid niet in zijn team zo op te bouwen dat Messi kon excelleren. Ook zijn opvolger Bastista faalde. „Toch is dit toer nooi geen mislukking. We moeten nu naar het WK toewerken", zei hij na de uitschakeling. Het is de vraag of hij die kans nog krijgt door Rik Elfrink HERMAGOR - De toekomst van Ola Toivonen bij PSV is nog onduide lijk. Toivonen en technisch direc teur Marcel Brands van PSV zijn el kaar volgens de Zweed nog niet ge naderd bij pogingen om het con tract van Toivonen te verlengen. „Ik heb een contract tot 2012", stel de de Zweed na de oefenwedstrijd zaterdagavond tegen Bursaspor. PSV wil die overeenkomst verlen gen, maar Toivonen wil daar nu niet aan. Juridisch heeft PSV het recht om de verbintenis tot 2014 te verlen gen. De club heeft bij de komst van Toivonen een eenzijdige optie bedongen om daartoe over te gaan. Toivonen houdt niettemin al le opties open. „Er kan nog veel ge beuren, de transfermarkt is open. Ik wil heel graag kampioen wor den met PSV en speel met plezier in Eindhoven. Dat is het probleem niet. De realiteit is dat we twee keer derde zijn geworden." Toivonen schermt naar buiten toe nog niet met concrete belangstel ling. Dat die voor hem ontstaat, is niet ondenkbaar nu de club met Wijnaldum een soortgelijke speler in huis heeft gehaald. Brands stel de zaterdagavond dat Toivonen ge woon bij PSV blijft en dat hij zal doen wat mogelijk is om hem voor de club te behouden. „Ola is erg belangrijk voor ons", liet de techpisch verantwoordelijke van PSV optekenen. Toivonen was gematigd tevreden over het oefenduel tegen Bursas por (1-1), waarin hij aanvoerder was. „In de eerste helft hebben we niet goed verdedigd. Zelf hadden we op voorsprong kunnen komen, we misten een paar kansen." Hij speelt graag samen met Wijnal dum en Strootman. „Hier en daar waren er nog wat communicatie problemen, maar dat is logisch zo vroeg in de voorbereiding. Niki Terpstra is de tweede Nederlander die die prijs van strijdlustig ste renner in ontvangst mocht nemen. Johnny Hoogerland ging hem, na zijn onfortuinlijke optreden in de negende etappe, voor. MONTPELLIER - Wielrenner Aleksandr Vinokoerov (mid- renner van Astana brak daarbij zijn dijbeen. „Ik hoop den) keert niet meer terug in het profpeloton. Dat nog steeds dat ik ooit weer terugkeer op de fiets, maar heeft de Kazak gisteren gezegd tegenover de Franse te- dan als amateur en alleen om fit te blijven", zei Vino- levisie. Vinokoerov was een week geleden in de Ronde koerov, gevraagd naar een mogelijke rentree, van Frankrijk betrokken bij een massale valpartij. De foto Guillaume Horcajuelo trein van HTC. Die bracht Mark Cavendish in een zetel naar de streep. De Brit won zijn negentien de massasprint in vier jaar tijd, dat was nog niemand eerder gelukt. De groene trui zit Cavendish, met 319 punten, na vier ritzeges overi gens behoorlijk comfortabel om de schouders. Alleen de Spanjaard Jose Joaquin Rojas (282) en Gilbert (248) maken nog een klein kansje. „Maar ik zeg niet dat het al in de tas zit, in deze sport is niets gega randeerd." Niki Terpstra had daar een heel ander idee over gisteren. Bijna honderd procent kans op een mislukking, dat is best veël, zuchtte hij. De sprintersploegen controleren de vlakke etappes. Terpstra stoort zich daar mateloos aan. foto Laurent Cipriani

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57