kleine Titi sport 123 wekt verbazing Facebook 'Nog altijd 25 hechtingen minder dan Johnny' maandag 18 juli 2011 Thomas Voeckler verdedigt een voorsprong van 1.49 minuten op Frank Schleck. 'Ik zat voortdurend in het rood, maar had sterk de indruk dat de rest ook leed' Thomas Voeckler na afloop van de bergrit sssm immmmmmmmmimffigmmm peloton in de vijftiende etappe van de Tour de France. een prestigieuze etappezege hield de Belg aan zijn opmerkelijke avon tuur ook nog de bolletjestrui over. Hoe het kan dat Vanendert op en kele maanden tijd is uitgegroeid van een gewone renner tot wel licht de beste klimmer uit deze Tour? Hoe het kan dat de Limbur ger, die in de eerste Tourweek veel vuldig op kop moest rijden voor Philippe Gilbert, nog zo sterk voor de dag komt in de bergen? Hoe het kan dat Omega Pharma zich in deze Tour, maar ook al in het voor jaar, manifesteert als een super- ploeg? Hoe het kan dat de maan denlang onklopbare Gilbert ook in de Tour met de pedalen speelt? En dan zijn er ook nog Jurgen van den Broeck, die de Tour weliswaar moest verlaten na een valpartij maar daarvoor indruk maakte, en sprinter Andre Greipel die vorige week een Touretappe won. Het schreeuwt in Limoux allemaal om een verklaring. Wie abnor maal veel wint, wordt in de wieler sport nu eenmaal ter verantwoor ding geroepen. „Ik heb in onze ploeg niks verdachts gezien of ge hoord", bezweert Sergeant. De op vallende prestaties van Omega Pharma zijn volgens de teammana ger te wijten aan de nivellering. In een peloton waarin de niveauver schillen gering zijn geworden, komt de klasse van Gilbert en de sprintsnelheid van Greipel vanzelf bovendrijven, verklaart Sergeant de weelde binnen zijn ploeg. Op de stunt van Vanendert in de Pyreneeën had hij niet gerekend, maar voor wie de prestaties van de klimmer in twijfel trekt, wil Ser geant benadrukken dat Vanendert ook al sterk was als superknecht van Gilbert in de voorjaarsklassie kers. „In de Waalse Pijl werd Jelle nog zesde, terwijl hij met zijn han den in de lucht over de finish reed. Als je dat kunt, is het logisch dat je ook in de Tour met de bes ten bergop rijdt. Jelle is een topta lent. Alleen was het er door blessu res nog nooit uitgekomen." Niet alleen Jelle Vanendert maakte zaterdag indruk. Ook geletruidra ger Thomas Voeckler reed op Pla teau de Beille beter dan ooit te vo ren. Dat de Fransman zich op late re leeftijd ontpopt tot een kandi daat-Tourwinnaar is volgens Ser geant al net zo min verdacht als de prestaties van zijn eigen renners. „Is Voeckler abnormaal of is de rest van het peloton abnormaal?", zinspeelt de Belg op de verander de dopingmoraal „Dat er iets ten goede is verbeterd, zag ik in de Gi ro. Bart Declercq won daar een bergrit Voor een jonge renner was dat vroeger onmogelijk." Insinuaties dat er in zijn ploeg ab normale dingen zouden gebeuren, maken de doorgaans beminnelijke Sergeant kribbig. „Moet ik me van daag verantwoorden omdat we gis teren hebben gewonnen?" oswmuumpnmwi Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Tour de France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaareen dagboek bij. Het lichaam sputtert niet meer tegen. In de rit naar Plateau de Beille heb ik nergens last van gehad. We kon den het ook vrij rustig aan doen, omdat we ruim binnen de tijdsli miet reden. Over de zwaarte van één van de lastigste cols in deze Tour kan ik dan ook weinig zeg gen. Maar het staat wel vast dat het een kreng is als je er alles aan moet doen om op tijd binnen te komen of als je het verschil in het klassement wilt maken. Gisteren naar Montpellier ging het weer keihard. Met de wind schuin in de rug lag het gemiddelde op dik 44 kilometer per uur. Echt een rustige etappe heeft er tot nu toe niet tussen gezeten. Misschien had dit gisteren gekund na de zwaarste rit in de Pyreneeën. Niet dus. Er wordt helemaal niks weggeven. De drukte in de media is ondertus sen iets afgenomen. Het nieuwtje van mijn val in de negende etappe is er ook wel vanaf Gisteren draaf de ik dan wel op in de Avondetap pe van de NOS, maar die afspraak was al eerder gemaakt. Net zoals bij de Belg in Vive le Vélo. Die gas ten van Tour du Jour van RLT 7 waren in het hotel om te kijken hoe het er aan toe ging bij onze verzorgster Eva Koedoot. Mis schien een beetje gluurderachtig, maar ik vind dat niet erg. In de koers hoort dat er bij. Eva heeft het er trouwens maar druk mee. Ie dereen gaat meer pijntjes voelen. Wat mezelf betreft wordt dat nu net weer minder. Alleen het masse ren is nog een lastig verhaal. Maar ja, dat lijkt me logisch met 33 hech tingen in je benen en je bil. Echt volgen doe ik al die televisie programma's niet. Ook de kranten of ander nieuws lees ik niet echt intensief Niet eens uit desinteres se, maar vooral omdat ik er nauwe lijks aan toekom. Ik zit vooral op Facebook. Uitnodigingen van crite riums lezen en zo. Daar heb ik het wel heel druk mee. Er staan er in middels tien vast: Boxmeer, Chaam (waar ik bij de amateurs al eens won), Wateringen, Heerlen, Steenwijk, Roosendaal, Surhuister- veen, Maastricht, Oostvoorne en Zevenbergen. Na een lastige derde week in de Tour volgen er dus nog twee heel zware weken. Die verminderde media-aandacht vind ik niet zo heel erg. Op den duur had ik het idee dat ze één of andere cultheld van me wilden maken. Alsof ik als één of andere clown rondrijd. Ik stoor me daar niet echt aan, maar het is totale flauwekul. Ik ben een op-en-top prof die er alles aan doet om het beste uit zichzelf te halen. door Edward Swier MONTPELLIER - Natuurlijk had Lau rens ten Dam zelf ook even in de spiegel gekeken, was hij danig on der de indruk van zijn eigen ver wondingen aan met name de neus en lip. „Maar de rest van de dag heb ik er eerlijk gezegd niet zo'n last van. Ik zie het niet. Het is er ger voor de rest van de renners. Die moeten er de hele dag tegen aan kijken." Aan de streep in Montpellier had de Rabo-coureur zowaar weer wat praatjes. Hij had de 192,5 kilome ter lange etappe goed verteerd. Al leen het eten was niet eenvoudig. Eén, twee broodjes had hij nog wel weggekregen, maar verder was vloeibaar voedsel het devies. „Het brandde een beetje", wilde Ten Dam wel toegeven. Maar hoofd pijn had hij niet gekregen en de acht hechtingen bij zijn neus wa ren niet open gegaan, de wonden waren niet opnieuw gaan bloeden. Het was een voorwaarde voor de Rabo-ploegleiding om hem verder te laten gaan in deze Tour. „in iede re andere wedstrijd hadden we hem uit koers gehaald. Maar dit is de Tour, hier worden helden gebo ren", zei ploegleider Adri van Hou- welingen. De eerste aanblik zater dagmiddag was afschuwelijk ge weest. Ten Dam maakte in de afda ling van de Col d'Agnes een stuur fout. Hij belandde in het gras en sloeg in een greppeltje over de kop. Met zijn aangezicht kwam Ten Dam op scherpe stenen te recht. Snijwonden waren het ge volg, zijn neus leek in eerste in stantie gebroken. „Het bloedde enorm, maar er zitten alleen twee flinke sneeën naast mijn neus." Ten Dam vond het niet meer dan logisch dat hij verder zou rijden. 'Acht hechtingen, dat zijn er nog al tijd 25 minder dan Johnny Hooger land', twitterde hij. KIJK UOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANIDUMP.N1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55