Sport PZCL Schlecks blaffen maar bijten niet 30 - Opgeven staat niet in woordenboek van Laurens ten Dam 27 TOUR DE FRANCE Voeckler deelt mentale tik uit aan Tourfavorieten NAC Breda legt Zeeuws elftal over de knie: o-io Maandag 18 juli 2011 Lionel Messi pakt weer geen prijs met Argentinië Tip? sport@pzc.nl MONTPELLIER - Getekend bereikte hij Mont- ren maar één doel: de finish halen. „Ik ben blij naar Plateau de Beille zwaar ten val in een af- Er waren acht hechtingen nodig om zijn zwaar pellier. De opluchting was gisteren aan het ein- dat ik er ben", zei hij moeizaam met een flink daling. Hij miste een bocht, fietste over het gehavende gezicht weer enigszins in de plooi de van de vijftiende etappe van de Tour groot opgezwollen gezicht. gras en belandde keihard in een greppel met te krijgen. bij Laurens ten Dam. De Raborenner had giste- Ten Dam kwam zaterdag in de Pyreneeënrit scherpe stenen. foto Koen van Weel door Patrick Delait MONTPELLIER - Vier keer trok Andy Schleck zaterdag in de aanval op Plateau de Beide. Vier keer ook stierven de intenties van de Luxemburger een vroege dood. Meer dan vijftig meter voorsprong werd de jongste van de Luxem burgse broers niet gegund door de andere Tourfavorieten, waartoe vanaf nu ook Thomas Voeckler moet worden gerekend. De autoriteit en het gemak waar mee de 32-jarige Fransman zich tel kens vastbeet in het wiel van Schleck gaven toch nog enig ca chet aan de strijd die op Plateau de Beille nooit echt losbrak. Net als de in eerste twee bergritten kwa men de favorieten bijna gelijktijdig over de finish. Demarrages van An dy Schleck en Ivan Basso konden niet verhullen dat de krachtsver schillen minimaal zijn. „De favorieten zijn aan elkaar ge waagd. Ik heb in de Pyreneeën nie mand gezien die er bovenuit steekt", houdt Rabo-ploegleider Adri van Houwelingen rekening met een verrassende ontknoping in deze Tour. De bonus die Tho mas Voeckler overhield aan een vlucht in de zevende etappe zou bij het opmaken van de balans in Parijs zwaarder kunnen doorwe gen dan verwacht, zegt Van Hou welingen. Met een voorsprong van 1.49 mi nuut in het algemeen klassement op Frank Schleck en zelfs vier mi nuten op Alberto Contador zit Voeckler in een riante positie. Daar komt bij dat de kopman van Europcar zaterdag een mentale tik uitdeelde aan de overige Tourfavo rieten door volledig meester te blij ven van de situatie. Dat laatste kwam vooral de gebroe- Thomas Voeckler ders Schleck slecht uit. De herhaal delijke aanvallen van Andy wer den door Van Houwelingen gety peerd als 'juniorenaanvallen'. „Hij ging, maar begon na vijftig meter al achterom te kijken." Schleck zei achteraf dat hij Plateau de Beille niet zwaar genoeg vond om het verschil te maken. Het laat onverlet dat de twee broers van Team Leopard met twij fels naar de Alpen zullen trekken. Hoewel ze hun ploegmaats, Fabi an Cancellara op kop, onderweg beulswerk lieten verrichten, was het rendement op Plateau de Beil le nihil. Sterker: Frank Schleck, op Luz-Ardiden nog de beste van de Tourfavorieten, was zaterdag al blij dat hij kon aanklampen. Het is geen goed voorteken, wetende dat de Schlecks in de drie resterende bergritten een serieuze kloof moe ten slaan om hun missie, geel in Parijs, tot een goed einde te breng en. Op de voorlaatste dag van de Tour wacht er in Grenoble im mers nog een 42,5 lange tijdrit, al jaren de achilleshiel van de Luxem burgse broers. Voor Cadel Evans op zijn beurt is de tijdrit in Grenoble een reden om in de bergen vooral niet aan te vallen. „Het belangrijkste voor mij is dat ik geen tijd verlies", verklaar de Evans zijn passieve tactiek. De Australiër weet dat hij met een sterke tijdrit alsnog het laken naar zich kan toetrekken. Blijft de vraag wat Alberto Contador in de slot- week nog in petto heeft. Aan de beterende hand na zijn blessure, zal Contador in de don- derdagrit naar de Galibier en de vrijdagrit naar L'Alpe d'Huez zijn laatste troeven moeten uitspelen. Maar of het volstaat om zijn ach terstand op de Schlecks en Evans goed te maken? Feit is dat geen van de favorieten in de Pyreneeën echt kon overtuigen. Dat heeft on getwijfeld ook Thomas Voeckler gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53