zeeland 113 Laatste Populair Dan kunnen ze je overal helpen Scouts naar Zweden BELLEZA Houten schepen, maar stalen bemanningsleden GERARD M APPARTEMENTEN VLISSINGEN maandag 18 juli 2011 Toen in 2003 de laatste Volkswagen Kever de fabriek verlietwas het - na de Golf - de meest verkochte auto ter wereldDe laatste Kever werd gebouwd in Mexico. In Duitsland stopte de productie al in 1978. De Nederlandse Keverclub telt alleen al in Zeeland meer dan honderdvijftig leden. De auto is nog altijd populair omdat -ie gemakkelijk te onderhouden is. En omdat alle onderdelen nog steeds tegen redelijke prijzen te koop zijn. verhuizingen en meubeiopstag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Frank van Cooten GOES - Uit Zeeland reizen 33 scouts af naar de Wereld Jamboree in Zweden, het grootste scouting- evenement ter wereld. De Zeeuw se deenemers komen uit zestien plaatsen, waaronder Middelburg. De Jamboree is van 27 juli tot 7 au gustus. Er komen meer dan 38.000 scouts uit honderdvijftig landen. Nederland telt vijftienhonderd deelnemers. Ze vertrekken woensdag met bus sen naar Denemarken waar ze zich in groepen voorbereiden op het evenement. De Jamboree is voor scouts van veertien tot zeven tien jaar. Om de vier jaar organi seert een ander land dit evene ment. Deelnemers verblijven in tenten, koken op open vuur en be leven outdoor activiteiten. De scouts zijn al anderhalf jaar be zig met de voorbereidingen. Tij dens het Hemelvaartweekend ver zamelden alle groepen uit.Neder land zich in Ommen waar ze acti viteiten, feesten en informatiebij eenkomsten bijwoonden. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto VEEL CELEZEN Dodelijk ongeluk bij Serooskerke Vijf terrassen in top 100 Vlissingen haalt meer luifels weg DOSSIER Alles over de renovatie van woningen in Nieuw Middelburg op: www.pzc.nl/vernieuwdmiddelburg STUUR UW TIPS NAAR redactieSpzc.nl door Henk Postma veere - Ondanks de opstekende straffe wind haalde driekwart van de klassieke zeilbotenvloot zater dagmiddag de finish van de H. W. van Loon Hardzeildag op het Veer- se Meer. Of zoals woordvoerder Hans Kole het formuleerde: „We varen met houten schepen, maar met stalen bemanningsleden." Want de schippers trotseerden niet alleen vlagen harde wind, maar gaandeweg ook veel regen. Schipper Danker Rijk van De Swarte Paerel uit 's Heer Arends- kerke ging er vandoor met de Zil veren Jetty. Dat is de prijs voor de snelst varende boot, rekening hou dend met specifieke kenmerken. Tegen de middag verschenen 37 schepen aan de start: hoogaarzen, hengsten, schouwen, schokkers, zalmschouwen, old gaffers en an dere rond- en platbodemschepen, 't Begon met een windkracht drie tot vier. Maar naarmate de middag vorderde schoot dat door naar een 'buiig krachtje zeven'. Een tiental schippers streek de zeilen. Niet Sjoerd Rijpema van de Blauwe Ruis uit Delft. Hij werd uitgeroe pen tot snelste schipper op de gro tere toerschepen. De beste zeiler op de kleinere toerschepen was Maarten Vermeulen uit Babyloniënbroek. En dan was er nog de 83-jarige [an Boogaard uit Gorinchem die de naar hemzelf ge noemde trophee mee naar huis mocht nemen voor de beste schip per op de kleinste scheepjes. Vol zeil tijdens de H. W. van Loon hardzeitdag bij Veere foto Ruben Oreel De Middelburgse Markt was zondag parkeerterrein voor zo'n honderdvijftig Kevers op wielen. De antieke voertuigen, in alle soorten en maten, trokken veel bekijks, niet alleen van nostalgisch terugkijkende ouderen. In kramen waren onderdelen en hebbedingetjes te koop. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45